eviketa
01.02.10,14:33
Neviem, či to bolo už riešené, ak ano hoďte mi pls.link :) .ako riešite nákup cez bank.kartu, ak je na doklade PHM + bageta, časopis ? ako to dokážete rozúčtovať ? myslím v ID
dikeska
eviketa
01.02.10,16:29
to nik nema takéto bloky ? panečku čo to mám za klientov :(
Dada
01.02.10,16:33
Všetko sa dá. Do položiek si rozpíšeš všetko, čo potrebuješ.
1. položka PHM a priradíš k tomu príslušnú predkontáciu
2. položka časopis a bageta a k tomu tiež príslušná predkontácia
eviketa
02.02.10,15:03
ok, to som tak aj chcela, avšak ja mam aj v poslednej verzii len predkontaciu ako VOZD, ale tu bagetu by som rada nedaňovu. aku predkontaciu používate ?
Dada
02.02.10,16:13
ok, to som tak aj chcela, avšak ja mam aj v poslednej verzii len predkontaciu ako VOZD, ale tu bagetu by som rada nedaňovu. aku predkontaciu používate ?

Výdavok neovplyvňujúci základ dane
eviketa
03.02.10,10:13
no žeby som ja nemala ? to učtovanie by malo byť z banky - Peniaze na ceste výdavok a z ID je to VCR Ostatné peniaze na ceste. a prave o to ID mi ide ako VODZ , ako režia. možeš mi poslať tvoju predkontáciu pls ?
Onko
04.02.10,07:15
ok, to som tak aj chcela, avšak ja mam aj v poslednej verzii len predkontaciu ako VOZD, ale tu bagetu by som rada nedaňovu. aku predkontaciu používate ?

Pozrel som si to a zistil som, že v ID predkontácia VNZD - peniaze na ceste skutočne neexistuje.

Napadá mi to urobiť jedine tak, že do ID dať iba čiasku zaúčtovanú ako VOZD - peniaze na ceste, a potom v BV zaúčtovať jednu položku ako Peniaze na ceste a druhú ako VNZD.
Klára2
04.02.10,08:41
Skúste platbu kartou evidovať v ostatných záväzkoch
Onko
04.02.10,12:48
Skúste platbu kartou evidovať v ostatných záväzkoch

Ostatné záväzky nič neriešia, pokiaľ ide o JÚ.
eviketa
05.02.10,07:49
presne tak, neda sa to riešiť ost.závazkami. komunikujem s Pohodou a požiadala som ich o stanovisko, odpovedou bola len informacia, že zapracuju do niektorej z nasledujúcich aktualizácii. Účtovanie cez prieb.položky neplatí den, aj napriek akémukoľvek chápaniu o nedostatku času, toto nechápem. no vychádza mi, že som asi jedina, co potrebuje rozúčtovat tieto bloky, a tak sa tým netreba zapodievať :)
jedine čo sa asi da, je čakať na nove aktualizácie, ako sa niekto v pohode zobudí a zatial asi učtovať priamo cez banku na položky. požiadala som na hotline aj k ich stanovisku a o priznanie si ich chyby a nasledne mojho nesprávneho účtovania, ale žiaľ, na odpoved čakám márne. nuž hlavne, že máme obrovske pútače okolo cesty, že aký su úžasní :)
Onko
05.02.10,12:21
presne tak, neda sa to riešiť ost.závazkami. komunikujem s Pohodou a požiadala som ich o stanovisko, odpovedou bola len informacia, že zapracuju do niektorej z nasledujúcich aktualizácii. Účtovanie cez prieb.položky neplatí den, aj napriek akémukoľvek chápaniu o nedostatku času, toto nechápem. no vychádza mi, že som asi jedina, co potrebuje rozúčtovat tieto bloky, a tak sa tým netreba zapodievať :)
jedine čo sa asi da, je čakať na nove aktualizácie, ako sa niekto v pohode zobudí a zatial asi učtovať priamo cez banku na položky. požiadala som na hotline aj k ich stanovisku a o priznanie si ich chyby a nasledne mojho nesprávneho účtovania, ale žiaľ, na odpoved čakám márne. nuž hlavne, že máme obrovske pútače okolo cesty, že aký su úžasní :)

Tu nejde o nedostatok času, proste ich nenapadlo, že by niečo také niekto chcel účtovať. Mňa by nenapadlo miešať súkromné a firemné nákupy na jeden blok, už len pre tie všetky možné problémy a zbytočné komplikácie s účtovaním. Asi si prvá, čo sa s tým ozvala, keď to doteraz nedoplnili a je prirodzené, že musíš čakať do aktualizácie. Takúto hlúposť, čo sa dá vyriešiť aj iným spôsobom, Ti nezapracujú na počkanie, sú iné priority :)

Priznanie si chyby? To by boli asi prvá firma, čo niečo také urobí, lebo podľa reklám všetci predávajú dokonalé produkty :D
Onko
05.02.10,21:02
eviketa
tak si vytvor predkontáciu sama, aká Ti vyhovuje.
napr.
ja mám svoje predkontácie aj na nákupy kartou,
účtujem to cez ID
napr. pre takéto - pohostenie, občerstvenie-iné súkr. nákupy som si utvorila vlastnú predkontáciu
Skratka = C10VNzd
Názov predk.= Karta VNZD
Typ predk. = VN ostatné

Samozrejme, ak je v nákupe viacero položiek aj rôzneho typu, účtujem doklad v položkách, kde pre každé zadám osobitne predkontáciu, tak ako napr. v pokladni
phm-iná (ja mám C9VRphm - ja si to člením osobotne aj na autá...
nápoje iné (C10VNzd - moja )
a pod. (vieš, čo myslím :-)

Skús.

Nedokonalosťou toho všetkého samozrejme je pracná kontrola či sedia tzv. "C"-čkové priebežné položky.....

Možno mi niečo uniklo, ale ja si neviem urobiť predkontáciu, v ktorej si sám určím stĺpce peňažného denníka, je možné iba skopírovať existujúce, čo tento problém nerieši.
Onko
07.02.10,23:34
Ak to neurobíš prekopírovaním, ale zadaním novej predkontácie cez "Ins"
insert, skratku a názov si zadáš podľa svojich zvyklostí a potom typ vyberieš z ponuky VNostatné, tak ti automaticky hodí aj správny stĺpec v PD (2, 4, 26).
Malo by to fungovať...;)

Áno, hodí mi tam stĺpce v PD, na ktoré predkontácia už existuje, ale neviem si tam doplniť stĺpec 6 - Peniaze na ceste, ktorý je potrebný pre účtovanie platby pomocou BK v Interných dokladoch, o čom je táto téma.
atka4
08.02.10,08:24
Áno, hodí mi tam stĺpce v PD, na ktoré predkontácia už existuje, ale neviem si tam doplniť stĺpec 6 - Peniaze na ceste, ktorý je potrebný pre účtovanie platby pomocou BK v Interných dokladoch, o čom je táto téma.
Máš pravdu, onko, pre sprehľadnenie témy vymažem svoje skoršie príspevky, aby som zbytočne "nezavádzala"....
(chýba tam presne ten 6 stĺpec...)
eviketa
08.02.10,09:17
OK , Onko mas pravdu v reakcii na moj prispevok, isto každa firma sa chce predat. ja viem, že nie je každy SW dokonaly a maju problemy aj ine SW. Možno som len nahnevaná, že som sa na toto pýtala už pred pol rokom, , žial nie pisomne, len tf a netlačila som na nich, teraz musim opravovat ako sa da r.2009. skor ma mrzi, že som ich požiadala o pisomne stanovisko, ktorého sa mi nedostalo :) a nie každý daniar bude mat pochopenie zlého účtovania a dnes je to tak, že zodpovedame za to, ako to zaúčtujeme :)