nathallie
01.02.10,15:55
Prosim Vas, chcela by som sa opytat, aku lehotu ma okresny sud na odpoved (ci uz zapis alebo odmietnutie) na navrh na zapis s.r.o.? Nikde na internete to neviem najst. Toto ma inac dojima, ze obcan je vkuse limitovany lehotami a nedodrzanie je sankciovane, pritom statne institucie si robia, kedy sa im zachce. :mad:
vmsux
02.02.10,20:37
Lehota je 5 pracovnych dni. Teda podas v pondelok a hotove to je v utorok na dalsi tyzden. Taka ista lehota je aj na Zivnostenskom. Obchodny register si lehotu moze predlzit, ak ma vela prace o 3 dni, co teraz v Bratislave robili na prelome rokov, kedze bolo vela podani ohladom premeny ZI. Ta lehota je aj na odmietnutie a aj na schvalenie. Niekedy to robia aj skor, hlavne ak je to odmietnutie.
Ak sa potom odvolas, alebo napravis chybu z odmienutia, tam uz bude nova lehota a to 15 dni (+/- to uz si nie som isty). Ak hrozi aj druhe odmietnutie tak to uz neriesi vyssi sudny uradnik, ale rozhodnutie da rovno sudca.
BTW, ak menis zakladne imanie, tam podla okolnosti bud nie je ziadna lehota (ak ziadas len o prepocet), alebo je lehota mesiac (ak to zaukruhlis).

M.
zalobaba
03.02.10,06:17
Lehota je 5 pracovnych dni. Teda podas v pondelok a hotove to je v utorok na dalsi tyzden. Taka ista lehota je aj na Zivnostenskom. Obchodny register si lehotu moze predlzit, ak ma vela prace o 3 dni, co teraz v Bratislave robili na prelome rokov, kedze bolo vela podani ohladom premeny ZI. Ta lehota je aj na odmietnutie a aj na schvalenie. Niekedy to robia aj skor, hlavne ak je to odmietnutie.
Ak sa potom odvolas, alebo napravis chybu z odmienutia, tam uz bude nova lehota a to 15 dni (+/- to uz si nie som isty). Ak hrozi aj druhe odmietnutie tak to uz neriesi vyssi sudny uradnik, ale rozhodnutie da rovno sudca.
BTW, ak menis zakladne imanie, tam podla okolnosti bud nie je ziadna lehota (ak ziadas len o prepocet), alebo je lehota mesiac (ak to zaukruhlis).

M.


Predseda súdu môže rozhodnúť o predĺžení lehota aj o dlhší čas ako 3 dni. V NR teraz predlžovali lehoty o 10 dní, a aj tak nestíhajú zapisovať veci v lehote.....:(
Zita5
03.02.10,06:22
Mám klientku , ktorá 10.12.2009 podala sro na zápis do OR .Sro vznikla k 1.1.2010 a papiere z Okresného súdu prišli až 10. januára 2010 .
password
05.03.10,19:42
Mám klientku , ktorá 10.12.2009 podala sro na zápis do OR .Sro vznikla k 1.1.2010 a papiere z Okresného súdu prišli až 10. januára 2010 .

To je celkom možné, ak si vo formulári na predposlednej strane vyznačila, že chce, aby spoločnosť vznikla k 1.1.2010. A ohľadom doručenia potvrdenia a prvého výpisu...ak v tlačive vyznačila, že si po ne príde na súd osobne, prípadne nevyznačila nič a osobne si po ne neprišla, papiere ju od 1.1.2010 čakali na súde cca týžden a potom boli zaslané na adresu spoločnosti.
A o zápise spoločnosti mohlo byť pri tomto vśetkom rozhodnuté už 11.12.2009.
profesional
06.03.10,16:08
Ja som podaval este v decembri navrh na zmenu zapisaneho ZI v 2 spolocnostiach a do dnes nemam ani odpoved ani v jedinej. A to uz uplynulo takmer stvrt roka.
riccado
06.03.10,16:12
Ja som podaval este v decembri navrh na zmenu zapisaneho ZI v 2 spolocnostiach a do dnes nemam ani odpoved ani v jedinej. A to uz uplynulo takmer stvrt roka.

1. na to nie je urcena lehota
2. ak aj bude rozhodnute, pisomne rozhodnutie z or sa nezasiela, akurat to vyjde v obchodnom vestniku a budes to mat na vypise z or
Economic
07.03.10,09:58
Ja som podaval este v decembri navrh na zmenu zapisaneho ZI v 2 spolocnostiach a do dnes nemam ani odpoved ani v jedinej. A to uz uplynulo takmer stvrt roka.

Ak si to urobil správne, sleduj len OV. Nedoručuje sa ani Potvrdenie o vykonaní zápisu a ani nový výpis z OR. Jedine že by tam bola nejaká iná zmena (teda spoplatnená zmena) vtedy spomenuté listiny doručujú. Ak chceš už nový výpis po premene tak si ho musíš vyžiadať za poplatok.
bibibo
07.03.10,16:40
A ako dlho trvá kým príde z daňového DIČ ?