bubko1
01.02.10,17:20
Dobrý večer,
snažil som sa načítať daný problém ale aj tak nie som z toho múdrejší, tak sa obraciam na skúsených poraďákov, vopred ďakujem
sme taká menšia sro-čka, nie sme platcami DPH
ide mi o to, že doteraz nám ubytovňa rátala ubytovanie zamestnancov bez DPH, ako som sa dočítal zrejme oslobodené podľa § 38
posledné 2 mesiace nám ráta:
suma + 19% DPH + suma oslobodená od DPH = suma ubytovania
- neviem sa dopatrať na základe čoho mi tam ešte prirátali sumu oslobodenú od DPH
- ďalší problém je či môžu nám rátať DPH ak my nie sme platcami DPH, kt. si logicky nemôžme uplatniť
- táto zmena nám navýši mesačné náklady na ubytovanie cca 100 € čo je dosť
bubko1
04.02.10,18:16
nikto nerieši podobnú situáciu?
kde nájdem o tom nejaké info?
ďakujem
tuta
04.02.10,18:55
Dobrý večer,
snažil som sa načítať daný problém ale aj tak nie som z toho múdrejší, tak sa obraciam na skúsených poraďákov, vopred ďakujem
sme taká menšia sro-čka, nie sme platcami DPH
ide mi o to, že doteraz nám ubytovňa rátala ubytovanie zamestnancov bez DPH, ako som sa dočítal zrejme oslobodené podľa § 38 zrejme doteraz neboli platcami DPH
posledné 2 mesiace nám ráta:
suma + 19% DPH + suma oslobodená od DPH = suma ubytovania
- neviem sa dopatrať na základe čoho mi tam ešte prirátali sumu oslobodenú od DPH jedná sa zrejme o daň z ubytovania, táto nevstupuje do základu DPH
- ďalší problém je či môžu nám rátať DPH ak my nie sme platcami DPH, kt. si logicky nemôžme uplatniť táto povinnosť im vyplýva priamo zo zákona, platca musí fakturovať s DPH.
- táto zmena nám navýši mesačné náklady na ubytovanie cca 100 € čo je dosť :mee:


v texte