pyton
23.09.05,09:17
Mohli by sme si dať dobré tipy na výlety po Slovensku, čo poviete????????

http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/056.volny.cas/004.gifPre nás, čo nevytiahneme päty z ...BA /doplň svoje:p/ to padne náramne vhod...



Dobré tipy na výlety ......:) http://cestovanie.pravda.sk/debata.asp?pr=&all=Zobraz+v%9Aetko&iddiskuse=A050808_092450_sk_cslovensko_p22
Chobot
23.09.05,08:03
Máme takú tradíciu, ze s nasim "krpcom" (má 10 rokov) vzdy zakoncujeme prázdniny nejakým obedom. Doteraz sme chodili na tel. vezu v BA. Po posledných skúsenostiach (vlastných aj sprostredkovaných) s nekvalitnými sluzbami sme hladali nejakú alternatívu.

Tak sme si spravili koncom prázdnin pohodový poldenný výlet autom do Gabcíkova, kde sme si pozreli priehradu. Ak máte viac casu, môzete si kúpit plavbu lodou cez plavebné komory, ak nie, tak si ich len prezrite. Spät sme isli cez Vojku kompou (pre deti zázitok a nic vás to nestojí - kompa je zadarmo). Cestou sme sa este stavili v Samoríne, v hoteli Kormorán sme si dali ten slúbený obed (dobré porcie, primerané ceny). Po obede sme sa este presli po hrádzi vedla hotela, aby nám trochu vytrávilo. Cestou este zmrzlina (v Samoríne za kinom) a potom uz len domov.

Zdatnejsí to môzu absolvovat aj na bicykli po hrádzi z Petrzalky, bude to vsak trvat dlhsie.
KEJKA
23.09.05,08:11
ja som sa vzdala Chorvatska - nejako som stratila odvahu, ešte som sama autom nešla a to počasie nevyzeralo bohvíeako. Tak sme sa zbalili a vyrazili po Slovensku
Červený kláštor - plavba po Dunajci, byciklom spať cca 10 km, pamiatky
druhý deň sme zbehli do Polsak, pozreli dedinku, priehradu a urobili výlet na TRi koruny - cca 4 hodiny.
3. deň Slovenský raj - výlet, urobili sme Prielom Hornádu, ale dá sa Kyseľ, alebo aj iná roklina. Po výlete sme zapadli do AQUA parku Poprad na 3 hodiny, ale stačia aj dve, výborne sme si zaplávali, vysaunovali sa, vyhriali v termálom bazéne.
super. Odporúčam.
pyton
23.09.05,08:12
to Chobot: Mhm, to je super tip;), dík, navrhnem doma

My sme prázdniny na žiadosť ratolestí zakončili v kine ;) na Villy Wonka, manžel trpel, ale deťom sa to strašne páčilo a zahlásili, že krajšie zakončenie prázdnin ani nemohlo byť, tak bolo všetko OK:)
KEJKA
23.09.05,08:32
to Chobot: Mhm, to je super tip;), dík, navrhnem doma

My sme prázdniny na žiadosť ratolestí zakončili v kine ;) na Villy Wonka, manžel trpel, ale deťom sa to strašne páčilo a zahlásili, že krajšie zakončenie prázdnin ani nemohlo byť, tak bolo všetko OK:)moja dcéra takto zakončila prázdniny tiež a tiež sa jej to páčilo. Pozval ju priateľ. Podotýkam že dcéra má 21 rokov.
pyton
23.09.05,08:52
to Lida: boli tam takíto mládežníci:eek: a tiež, keď sme boli na Hľadanie krajiny nekrajiny, /to bolo super:cool:/, asi kvôli Deppovi, hral v jednom aj v druhom...
durisovad
23.09.05,17:45
Mali sme tu navstevu z Ameriky a chceli sme jej ukazat pekne miesta na Slovensku. Okrem Bojnic, Krasnej Horky a podobnych zamkov, sme ju vzali do Rajeckej Lesnej, kde je unikatny pohyblivy Betlehem. Cely areal je velmi pekne upraveny, personal velmi prijemny, vstupne ziadne (resp. prispevok dobrovolny-ale nikto nan neupozornoval).
Potom sme este zasli do Budatina, ale boli sme dost sklamani, predvadzane exponaty su sice pekne ale zo zamku ukazuju len malicku cast, sprievodkyna bola neslana-nemastna, ako keby bola rada, ze nas uz bude mat z krku. Park okolo zamku je sice pekny, ale nie je tam jedina lavicka.
misolga
23.09.05,18:54
Niekto má rád hrady niekto kopčeky,iný múzeá tak je to rôzne.Mne sa páčilo na dovolenke v Zuberci a výlety do okolia Terchovej,výstup na Malý a Veľký Rozsutec, pekné rokliny a staré drevenice po lazoch,rada chodím do Slovenského raja aj keď na niektorých miestach sa mi triasli kolená a nebolo mi všetko jedno.Na kratšie výlety je dobrý Muránsky hrad, hlavne na jeseň alebo Jaskyňa mŕtvych netopierov pod Ďumbierom v Nízkych Tatrách,smer z Brezna na Tále končná na Trangoške pod Chopkom, po cca 45 -50 min miernom stúpaní pri jaskyni dostaneš neóprenový oblek,prilbu,lampu,istiace lano a poď ho...dá sa vybrať aj stupeň náročnosti a aj nocovanie v jaskyni-bivak.Náročné to nie je a vyššie je chata M.R.Štefánika, jedlo-nocľah, krásne prostredie a málo turistov. Z druhej strany Nízkych Tatier na Liptove v Demänovskej doline sú ďalšie známe jaskyne, termál Bešeňová a dobré služby-ubytovanie, veľa turistov.
ilona
26.09.05,04:31
Misolga,LIDA,Durisovad,so všetkými súhlasím,sú to nádherné typi na dovolenky.Môj manžel od malička sa snažil deťom ukázať všetky krásy Slovenska a to Slovensko naozaj krásne je.Čo tu spomínate všetko sme prešli a boli to krajšie dovolenky ako pri mori.V tej Terchovej by som doporučili ešte túru Staré a Nové Janošíkové diery,vôbec nie je náročná a pre každé decko musí byť zážitok Tatralandia v Lipt.Mikuláši.Ináč podobný Betlehem ako v Rajeckej Lesnej je aj v Terchovej.ale je menší.Všetkým doporučujem tráviť dovolenky na Slovensku,hoci niekedy je drahšia ako v zahraničí,ale to Slovensko je fakt krásne.
evita
18.11.05,21:31
Úplne súhlasím s Vašimi príspevkami o krásach SR. Takisto som už pochodila, hrady, zámky, jaskyne, skoro celé Vysoké Tatry, Roháče a Slovenský raj, čo ako píšete sú lacnejšie záležitosti ako pri mori. Súhlas. Viem, že čo teraz napíšem sa nehodí do tejto témy, no nedá mi...Tohto roku som nabehala 5500 km (autom) po Ukrajine (netreba víza), Rusku (treba víza), Lotyšsku a Litve (EÚ) a cez Poľsko fuk ho domov a to Vám poviem, v SR je už pridraho. Táááák som sa tam lacno najedla, ubytovala, zabavila, popozerala pamiatky, natankovala...., že som prišla o pár kg ťažšia, o zážitky bohatšia, a za lacnú naftu nabehaná...
Ukrajina: 12,- Sk/ liter diesel, metro 18,- Sk až kým neprestúpite, dvaja sme sa za 200,- Sk v reštike doslova prežrali vynikajúcich jedál, keď som dala na čerpačke zamestnancovi 6,- Sk, aby mi umyl predné sklo (samoobsluha medzi veľkými mestami nie je), od radosti mi dobreže nie vyleštil celé auto, v Rusku: diesel: 18,- Sk/liter, jedlo, ubytovanie lacné - pekné, proste radosť cestovať, obzerať... a hlavne vo veľkých mestách žiadna chudoba, Lotyšsko: diesel už drahší ( veď je EÚ) asi 22,- Sk, ubytovanie, jedlo...stále lacné, Baltické more krásne a teplé (no nie ako v Chorvátsku, čo je taká istá vzdialenosť-Riga), ale opálení ľudia, biele piesočnaté pláže, takisto sa opálite ako v Chorvátsku, akurát z tých teplôt cez deň nedostanete infarkt, biele noci ( o 00.00 hod som na pláži čítala noviny), veľa atrakcií, turisti väčšinou zo severských krajín (Estónci, švédi, fíni, ale aj francúzov, nemcov a holanďanov bolo dosť), Litva tiež lacná pekné more, ľudia chodia hlavne na Ukrajine a v Rusku veľmi pekne vyobliekaní, pekné limuzíny a jeepy jazdia po cestách a všetci majú tmavé fólie na oknách aj predných bočných, či je to stará LADA, alebo najnovšia VOLGA ( veľmi pekná). A čo bolo najkrajšie vo všetkých uvedených krajinách so sa nádherne dorozumela našou nezabudnuteľnou ruštinou.
Pochodila som aj moria, oceány, západné krajiny, ale už viem, že ďalšia dovolenka bude: smer " VÝCHOD".
Takže len toľko k lacným dovolenkám.Samozrejme SR je " len NAŠA a len NAŠA nádherná"
janasv
10.06.06,06:53
Ide leto, prazdniny, HUUURRAAA!! :p:pObnovujem tuto diskusiu a priznavam sa, ze ma k tomu inspirovala tema o krasach prirody - chrobacikoch, rastlinkach - v inej teme. Nuz teda - Kam na SLOVENSKU? Ak sa radi tulate s batohom na pleciach a mate radi vyhlad od hradnych zrucanin, ponukam hned tri tipy na severovychode Slovenska - hrady - Brekov, Jasenov - v okoli Humenneho a Cicva na razscesti - smer Vranov nad Toplou a Domasa.
Elena Navrátilová
10.06.06,07:01
Tak takéto záležitosti sú mojou srdcovou záležitosťou. Už sa teším čo je ochotný tu kto ešte popriliepať. Vopred ďakujem.
janasv
10.06.06,08:10
Pripajam obrazky - hrad Jasenov.
janasv
10.06.06,08:11
Hrad Cicva. Vsimnite si ten krasny vyhlad.
liba2
10.06.06,10:25
Janasv, prosím môžeš nevedomým :D upresniť lokalitu, kde sa hrad Čičva nachádza ? díky
Zita5
10.06.06,10:27
Janasv, prosím môžeš nevedomým :D upresniť lokalitu, kde sa hrad Čičva nachádza ? díky

http://www.zamky.sk/

http://www.zamky.sk/cicava/index.htm
janasv
10.06.06,12:26
Janasv, prosím môžeš nevedomým :D upresniť lokalitu, kde sa hrad Čičva nachádza ? díky
Okres Vranov nad Toplou. Niekde je to Cicava, niekde Cicva. Ako som napisala - na razcesti. Za Vranovom nad Toplou /od Bratislavy ;)/ smer - obce Sedliska a Podcicva. Presne popod ten hrad vedie cesta na Domasu. Ten vyhlad je vlastne pohlad na razcestie /stromy ho zakryvaju/ - vpravo smer Podcicva, Sedliska - Vranov n/Toplou, priamo - most cez Toplu smer dedinka Tovarne, cesta do Humenneho /stale rovno/, vlavo smer Domasa. :p Vlastne bol vybudovany, aby strazil tuto cestu - viedla tade obchodna cesta do Polska. Je tam pekna prechadzka - dvoma smermi, hore sa da opekat, su tam viacere ohniska. :p
A k Alzbete Bathoryovej - vo Vranove nad Toplou mala v roku 1575 svadbu /mala 15 rokov/, na ktorej sa zucastnilo 4500 ludi.:eek: Jej rod mal v tejto oblasti majetky.
liba2
10.06.06,14:49
Dievčatá vďaka vám, zase som sa niečo nové dozvedela :) (chystám sa totiž urobiť si t. r. dovolenku na Slovensku).
janasv
10.06.06,17:43
Za malo, su tu aj dalsie prirodne krasy. Napr. Morske oko - jazero vulkanickeho povodu, Sninsky kamen - da sa nan vyjst z Morskeho oka - fakt pekna tura. A ten vyhlad :p:):p. A Sninske rybniky, ak sa potom chces aj vykupat. :)Vsetko nedaleko Sniny. ;)
Aj ja cakam na napady. Mna az moj synator donutil stverat sa po kopcoch a zrucaninach. Niekedy su tie deti aj na nieco dobre.:rolleyes:
aktaK
21.07.06,06:03
Prosim pekne a co tak typy na dovolenku na Slovensku s malymi detmi, pripadne aj priamo nejaky kontakt? Kedze som z Popradu, tak nieco pri vode, areal kupaliska, ...lepsie je s detmi na sukromi, alebo hotel? (deti 5 a 7 rokov).
STRELEC
21.07.06,06:22
Ja len pripojím svoju srdcovú záležitosť. Som z Prešova a od nás sú v dosahu ozaj pekné miesta na výlet kratší, či dlhší. Za jeden z najkrajších kútov Slovenska považujem Kremnicu a jej okolie. Keď som tam bol prvý krát, tak som zišiel z cesty (ako Hrušínsky v jednom staršom čes. filme). Kochal som sa.
Je tam nádherne, len pre nás z východu ďaleko.
DanielaSL
21.07.06,06:45
Prosim pekne a co tak typy na dovolenku na Slovensku s malymi detmi, pripadne aj priamo nejaky kontakt? Kedze som z Popradu, tak nieco pri vode, areal kupaliska, ...lepsie je s detmi na sukromi, alebo hotel? (deti 5 a 7 rokov).

Skús si pozrieť toto, snáď tam niečo nájdeš.

http://www.jazera-priehrady.discoverslovakia.info/
Mirka D
24.07.06,12:27
Tip:
westernové mestečkO pri LM (pri Tatralandii).
Zahrali nám divadlo - kovbojku, deti sa dali naverbovať do armády, ryžovali sme zlato, videli sme malého bizona, kone, prasiatka...
litu
25.07.06,06:53
neviem ci to bude reklama ale je mozne si vybrat dovolenku na Slovensku podla toho co kto chce kukni si www.skonline.sk
zubadielko
25.07.06,07:49
ahojte, aj ja dávam jeden typ na dovolenku po slovensku. Možno to niekto z Vás pozná. Čo tak navštíviť drevené kostolíky na severovýchode slovenska okolie Svidníka a Bardejova. Pár som bola pozrieť a taký výlet stojí za to.......
anto
11.05.07,07:34
Ak ste neboli v Čičmanoch, tak to ste videli iba časť Slovenska. Prekrásne maľované domčeky, ktoré nikde v Európe neuvidíte, nádherna flóra, adť.
ZuzanaP
11.05.07,08:00
Ak ste neboli v Čičmanoch, tak to ste videli iba časť Slovenska. Prekrásne maľované domčeky, ktoré nikde v Európe neuvidíte, nádherna flóra, adť.


Tak Čičmany sú úplné úžasne, skoro každé leto absolvujeme trasu z jednej dediny cez kopec do Čičman, krásny celodenný výlet, domčeky sú krásne, dobre sa najete za celkom rozumné ceny.....
anto
11.05.07,08:05
A ešte v lete každú nedeľu tam pri drevenici Ondreja Gregora varím guláš a hrá muzika z Poluvsia
ZuzanaP
11.05.07,08:14
A ešte v lete každú nedeľu tam pri drevenici Ondreja Gregora varím guláš a hrá muzika z Poluvsia


mimotemy Tak sa niekedy prídeme napapať......mimotemy
bobo1
15.05.07,16:10
Stále sa teším z dovolenky pri mori, ale nedá sa často.... a tak chodíme na predĺžené víkendy na chalupy - drevenice po Slovensku. Podľa nás je to lepšie ako hotel alebo penzión - nemusíme synčeka krotiť vo vyvádzaní, aby niekoho neotravovala jeho aktivita. Ako lokalita sa nám osvedčil Ždiar - nie "centrálna dedina" pri hlavnej ceste, ale Bachledova alebo Blaščacka dolina.
tomasenkoslav
16.05.07,14:07
Banska Stiavnica (UNESCO) a jej okolie je slovenskom casto ako keby zabudane. Cez pradzniny je tam velky problem zohnat ubytovanie. Raz sme spali dokonca az V Ziari n. Hronom.

V okoli BS je zo 20 tajchov, banskych stavieb na zadrziavanie vody, na vela z nich sa da kupat, hlavne Pocuvadlo je zname. Na brehu je i stravovaco-ubytovacie zariadenie. Plaze byvaju ciste. Moznost vypozicania pedalín. Turisticky znacený chodnik na Sitno cca 1hod. vystup na vrchol. Nachadza sa tam rozhladna. Vstup bol 20,-Sk. Po znaceni zostup po asfaltke na zrucaninu hradu Sitno/gratis.

-V BS je banske muzeum v prirode( prejdete cez Piarsku branu - proti turecka fortifikacia), celkom zaujimave. Dozviete sa ,že BS bola tretie najv. mesto uhorska, ze tam bola založena prva banska univerzita na svete, kolko kg Au/Ag sa v tamojsich baniach vytazilo rocne a hlavne kde to bohatstvo skončilo. Odtial je tajch Klinger cca 100m.

-Križova cesta - Kalvaria, nový a stary hrad, klopačka....

-Nedaleky Sv. Anton (Antol) cca 6km - vstupne. Prehliadka expozicii s nielen polovnickou tematikou.
-Arborétum v BS

Nedaleke dediny Vyhne - kupalisko, prirodny ukaz / kamenne more
Sklene Teplice - termal. kupalisko a "parenica" termalny horuci kupel v "jaskyni"

BS je vhodna i na MTB ...velmi pekna a nenáročná cesta z časti po asfalte vedie smerom na počuvadlo a na križovatke na odbočke na pocuvadlo treba sledovať červenu značku v pravo....vedie cez hreben vel. a mal. Tanádu spat do BS.
Nesmieme zabudnut na samotnu BS a jej historicke centrum.

No proste dva dni su na spoznanie BS a okolia rozhodne málo.
TMS.
tomasenkoslav
16.05.07,14:14
Banska Stiavnica (UNESCO) a jej okolie je slovenskom casto ako keby zabudane. Cez pradzniny je tam velky problem zohnat ubytovanie. Raz sme spali dokonca az V Ziari n. Hronom.

V okoli BS je zo 20 tajchov, banskych stavieb na zadrziavanie vody, na vela z nich sa da kupat, hlavne Pocuvadlo je zname. Na brehu je i stravovaco-ubytovacie zariadenie. Plaze byvaju ciste. Moznost vypozicania pedalín. Turisticky znacený chodnik na Sitno cca 1hod. vystup na vrchol. Nachadza sa tam rozhladna. Vstup bol 20,-Sk. Po znaceni zostup po asfaltke na zrucaninu hradu Sitno/gratis.

-V BS je banske muzeum v prirode( prejdete cez Piarsku branu - proti turecka fortifikacia), celkom zaujimave. Odtial tajch Klinger cca 100m.

-Križova cesta - Kalvaria, nový a stary hrad, klopačka....

-Nedaleky Sv. Anton (Antol) cca 6km - vstupne. Prehliadka expozicii s nielen polovnickou tematikou.
-Arborétum v BS

Nedaleke dediny Vyhne - kupalisko, prirodny ukaz / kamenne more
Sklene Teplice - termal. kupalisko a "parenica" termalny horuci kupel v "jaskyni"

BS je vhodna i na MTB ...velmi pekna a nenáročná cesta z časti po asfalte vedie smerom na počuvadlo a na križovatke na odbočke na pocuvadlo treba sledovať červenu značku v pravo....vedie cez hreben vel. a mal. Tanádu spat do BS.
Nesmieme zabudnut na samotnu BS a jej historicke centrum.

No proste dva dnu su na spoznanie BS a okolia rozhodne málo.
TMS.
victoria
16.05.07,14:49
My sa tiez snazime pobehat cele Slovensko a mam par tipov. Toto je okruh strenym - juznym Slovenskom :
- hrad Modry kamen - expozicia hraciek a zubarskeho naradia
- hrad Filakovo - hradna expozicia
- krasny naucny chodnik, na ktory sa odbucuje z dediny Siatorska Bukovinka, resp. pred nou a ktory vedie cez Cadicovy vodopad, Kamenne more az k zrucanine hranicneho hradu Somoska, z ktoreho ked zidete dole na druhu stranu branickou ste uz v Madarsku
- ubytovat sa da na rekreacnom stredisku Obrucna, kde maju aj vonkajsi bazen a dostanete sa k nemu z dedinky Radzovce
victoria
16.05.07,14:51
Zaujal ma tiez lom v Pribelciach, kde sa mozete hrabat a hladat zralocie zuby este z davnych dob ked bolo vsade more. Ti stastnejsie aj najdu .-)
aisa
16.05.07,15:10
Krásny je Ľubovnianský hrad, cesta cez Maguru na Červený kláštor, splav Dunajca, ďalej cesta do Nového Targu, znova na Slovensko a deň ukončiť na trhu európskych ľudových tradícii a umenia v Kežmarku. Tento rok sa to dá zvládnuť 7. júla. EĽRO je od 6-8 júla.
Pod hradom bude košiar s ovečkami. Nájdi na adrese
elro.kezmarok.sk
Pekná je trasa Krásna hôrka, Betliar, Aragonitová jaskyňa, Kráľová hoľa. A večer stráviť na Podpoľanských slávnostiach. Veľa by som chcela? Keď to voľno je také krátke a i na Maltu občas treba ísť./dať doporiadku dom s príslušenstvom/ Myslím si, že je krásne všade tam, kde vás s láskou a ochotou obslúžia, kde cítite, že ste práve vy pre nich vítaní hostia, nemajú s vašimi otázkami žiadny prolém a neminiete tam všetky, i ešte nenadobudnuté úspory. No, hádam také leto raz zažijem i ja.
janasv
12.08.07,17:27
Lubovniansky hrad je super.:) Boli sme, odporucam.
gustinka
14.08.07,12:32
Ak má niekto záujem o južné slovenko...

podrobnejšiej na:
http://www.novezamky.sk/C_ruch/priroda/index_p.shtml

ja osobne som si prešla čenkovskú step a lesostep, kováčovské kopce, parížske močiare a bínovskú rotundu - velmi pekné
k tomu sa oplatí prejst sa po moste do Ostrihomu zo šturova
riso4
27.08.07,13:16
Ja pridavam Bojnice. Cez leto som tam s detmi chcel ist na vikend - ale nezohnali sme na sukromi ziadne ubytko, az sme sa ubytovali v autokempingu. Vrelo doporucujem, ak teda nie ste zvyknuti na komfort. Kemping sa nachadza v lese nad Bojnicami, chatky su uprostred lesa, umyvarne a WC ciste, kuchynku som neskusal, ale varia v hlavnej budove dobre a pomerne za rozumne ceny.
Po cesticke zbehnete dole a ste na Cajke, pri zámku, či ZOO. S detmi odporúčam kúpalisko. Mam 2- a 6-rocnu dceru a obe sa dosyta vyšantili.
Jasne, ze ZOO bola tiez dostatocna atrakcia, ale do zamku som si najma s tou mensou netrufal, lebo by ju to zrejme nebavilo. Nehovoriac o dalsich detskych lakadlach (stánky s hračkami, trampolína, vystúpenia s dravými vtákmi...).
gabriska
29.08.07,18:55
Zial som nestihla precitat vsetky prispevky, ale toto tu mozno este nebolo: Odporucam nastivit rekr.oblast pri Lipt. Mikulasi - Liptovsky Jan.Je tam prekrasna priroda, velky vyber co sa tyka ubytovania.My osobne sme tam boli naposledy (tiez na odporucanie mojej kamaratky) pred 2 rokmi, to mala nasa dcerka vtedy len 2,5 roka, bolo to zac.novembra, este nebol sneh.Boli sme ubytovani v Hoteli Avena - oplatia sa hlavne vikendove pobyty a mimo sezony vtedy su vyrazne zlavy, v cene su aj 2 liecebne procedury podla vlastneho vyberu, strava, ubyt., hotel. bazen... Idealne pre rodinky s malymi detmi :)
Martulienka
05.09.07,19:59
A krásne sú aj Súľovské skaly, pokračovanie ma Strečne..
misolga
23.09.07,20:22
Ja by som teraz na jeseň odporučila Západné tatry -Roháče, za Zubercom konkrétne Roháčske plesá.Je to nenáročná 4-5 hodinová túra a v prípade že nevyjde počasie je možnosť po ceste navštíviť múzeum Oravskej dediny.Na internete si môžete pozrieť fotky aj s popisom trasy a je tam naozaj veľmi pekné prostredie.
pachola
02.10.07,09:09
okrem tých Roháčov je krásny a bohatý na možnosti vyžitia aj Liptov,turistika-Západné Tatry,Prosiecka,Kvačianska,Bobrovecká dolina,skanzen V Pribyline,aj do Zuberca blízko,kúpanie Tatralandia,Bešeňová Lipt.Ján,kultúra galéria P.M.Bohúňa,židovská synagoga,Jánošíkovo väzenie,Múzeum Janka Kráľa,Múzeum jaskyniarstva ,jazda na koňoch v Jalovci a veľa iných možností www.liptov.sk
arizona
05.07.10,06:45
Oprášim túto starú tému :)

Ponúkam tip na výlet na zámok SHLOSS HOF v Rakúsku. Je to iba kúsok za hranicami SK, určite stojí za to. Je to obrovský zámocký areál, nádherne upravený, záhrady sú doslova umelecké diela,dá sa tam stráviť takmer celý deň s prechádzkami, posedením, zvieratkami a pod.

Prikladám link, stači sa trochu preklikať a všetko sa dá podrobne pozrieť : http://www.schlosshof.at/cms-sl/index.php?page=bs_anfaht#

V niektorých častiach zámku sa momentálne natáča film o Márii Terézii, takže nie je problém stretnúť dámy v dobovom oblečení :)
Aankaa
12.07.10,05:23
Odporúčam MEANDER PARK ORAVICA

http://www.meanderpark.com/page.php

- krásne prostredie, malé milé miestečko....
Tento aquapark nepôsobil na mňa veľkým dojmom, je také útulné, "osadené" v prírode, neležíte na tráve ale na dlažbe, preto je čistejšie. /nezabudnite preto lehátka :) Bazény čisté, na včerajšiu horúcu nedeľu nebolo ani preplnené, v pohode sme si poplávali. Nie je to také akčné stredisko ako Tatralandia, prepchaté ako Bešeňová, honosné ako Aquacity...zdalo sa mi také rodinné :):)
Odporúčam pre tých, ktorí chcú zrelaxovať, ani deti sa nebudú nudiť - atrakciou "morské vlny" ich dostanete ;)
A ceny jedál a nápojov superné : zmrzlina 35 cen. čapovaná plzeň 85 cen. výborná zapekanka , šťavnaté hamburgery, aj hotové jedlá - asi 3 druhy polievok ....
Záver dňa si môžete spestriť promenádou hlavnej ulice v Zakopanom....:) booože tí Poliaci sú ale vynaliezaví.. ľudí nenormálne veľa, všade hudba, jedlá, vône, umelci všelijakí na chodníku... nádhera.
Toto je cestovný ruch v Tatrách - kam sa hrabeme Slovensko :mee:
Zuzka10
13.07.10,11:53
Do meander parku Oravice chodíme už 3 roky. Teraz sme boli aj na Veľkú noc, bolo tam výborne. Ideme aj v auguste /keď sa nám to podarí/.
Zuzka10
13.07.10,11:56
Vlani sme boli na Donovaloch v rozprávkovej dedinke Habakuky. Našim dvom vnukom /8 a 5/ sa tam veľmi páčilo. Odporúčam to rodinám s malými deťmi.
KMin
01.08.10,19:54
Tak ja môžem prispieť tipmi, kam ísť, keď ste vo Vysokých Tatrách a počasie vám príliš nepraje. Tak napríklad Ochtinská aragonitová jaskyňa (európsky unikát nedaleko Rožňavy), neďaleký kaštieľ Betliar, návšteva krásneho mesta Levoče, námestie a aquapark v Poprade, wellness v hoteli Permon... Ak máte záujem o tipy, kam ísť turistikovať v Tatrách za dobrého počasia, tiež rada poradím :)
lavanda
30.08.10,12:02
Toto leto sme boli v slovenskej jaskyni Domica - nádhera! Maďarskú časť sme nestihli (tam sa vraj dá vybrať z asi 10tich rôznych okruhov, v slovenskej len z dvoch), ale tá slovenská nemá chybu, výzdoba je prekrásna, za poplatok sa dá aj fotiť a odporúčam okruh s plavbou na loďke, je len o euro drahší. http://www.google.sk/images?client=opera&rls=en&q=Domica&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=-ap7TOSgD8aRswaF7OSyDQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CDEQsAQwAw

Cestou domov sme si prezreli aj kostol v obci Štítnik, oplatí sa ho vidieť. http://www.gemer.sk/obce/stitnik/stitnik.html
lavanda
30.08.10,12:30
Ďalšie tipy na miesta, kde sa mi páčilo:
Kolárovo - vodný mlyn.
Bohunice - vodný mlyn.
Brhlovce - skalné obydlia.
Skanzeny v Bardejove, Martine.
Vlkolínec a Vychylovka - skanzeny.
susann2
30.08.10,18:07
Toto leto sme boli v slovenskej jaskyni Domica - nádhera! Maďarskú časť sme nestihli (tam sa vraj dá vybrať z asi 10tich rôznych okruhov, v slovenskej len z dvoch), ale tá slovenská nemá chybu, výzdoba je prekrásna, za poplatok sa dá aj fotiť a odporúčam okruh s plavbou na loďke, je len o euro drahší. [

No to je škoda, že ste nestihli aj madarskú časť. Minulý týždeň ukazovali v TV, ako to vyzerá na madarskej strane a ako na slovenskej. Nedalo sa to ani porovnať. V turistickom ruchu veľmi zaostávame.
lavanda
30.08.10,19:47
No to je škoda, že ste nestihli aj madarskú časť. Minulý týždeň ukazovali v TV, ako to vyzerá na madarskej strane a ako na slovenskej. Nedalo sa to ani porovnať. V turistickom ruchu veľmi zaostávame.

mimotemyÁno, aj môj brat (ktorý v Domici bol dva dni pred nami a vlastne to nás inšpirovalo tam ísť, lebo boli nadšení) hovoril, že na maďarskej strane to kypí, ale tiež povedal, že naša časť jaskyne sa mu páčila oveľa viac. Neviem, možno na rok sa tam vrátime a pôjdeme aj do tej maďarskej, aby sme to porovnali. Čo ale viem iste je to, že v turistickom ruchu určite zaostávame za ČR, teraz sme tam boli na 4 dni a som nadšená, ako to tam majú zorganizované, v akom stave sú ich pamiatky a aké "nadupané" vedomosťami boli ich mladé sprievodkyne... Tam sa určite ešte vrátim...
Hansa
31.08.10,10:35
...poradíte lokalitu, kde je možné spojiť rybárčenie spolu s ubytovaním? Ďakujem!
lavanda
15.09.10,19:41
Oprášim túto starú tému :)

Ponúkam tip na výlet na zámok SHLOSS HOF v Rakúsku. Je to iba kúsok za hranicami SK, určite stojí za to. Je to obrovský zámocký areál, nádherne upravený, záhrady sú doslova umelecké diela,dá sa tam stráviť takmer celý deň s prechádzkami, posedením, zvieratkami a pod.

Prikladám link, stači sa trochu preklikať a všetko sa dá podrobne pozrieť : http://www.schlosshof.at/cms-sl/index.php?page=bs_anfaht#

V niektorých častiach zámku sa momentálne natáča film o Márii Terézii, takže nie je problém stretnúť dámy v dobovom oblečení :)

Dnes som bola, nádherné záhrady!!! Vrelo odporúčam.
tomasenkoslav
16.09.10,20:42
RE:
Mohli by sme si dať dobré tipy na výlety po Slovensku, čo poviete????????


Citát:
Pôvodca textu príspevku: arizona Pozri príspevok
Oprášim túto starú tému

Ponúkam tip na výlet na zámok SHLOSS HOF v Rakúsku. Je to iba kúsok za hranicami SK, určite stojí za to. Je to obrovský zámocký areál, nádherne upravený, záhrady sú doslova umelecké diela,dá sa tam stráviť takmer celý deň s prechádzkami, posedením, zvieratkami a pod.

Prikladám link, stači sa trochu preklikať a všetko sa dá podrobne pozrieť : http://www.schlosshof.at/cms-sl/inde...age=bs_anfaht#

V niektorých častiach zámku sa momentálne natáča film o Márii Terézii, takže nie je problém stretnúť dámy v dobovom oblečení

RE:
Dnes som bola, nádherné záhrady!!! Vrelo odporúčam.

"iba na tyžden vytiahnem paty zo slovenska a ked sa vratim, zistujem že sme si podmanili rakusko"
gafcoman
20.09.10,14:50
Pridavam sa, tiez sme s rodinkou stravili predlzeny vikend na liptove. Prekrasne okolie, ci uz kvacianska a prosiecka dolina, jaskyne, hrady, vlkolinec...atd. Okrem toho sa decka vyblaznili v aquaparkoch, takze super. Ubytovany sme boli v chutnom penzione v Demanovskej Doline
travelgirl
11.07.11,17:16
Liptov je jedna z mojich najobľúbenejších destinácií na SLovensku, preto by som to odporúčala aj ostatným. Tipy, kam sa na Liptove vybrať a zažiť super víkend vo dvojke alebo s rodinkou môžte nájsť aj na stránke aventuria v sekcii naše lokality, náhodou som na to naďabila a je tu vypísaných zopár super tipov na Liptove, kam sa oplatí zájsť.
cestovatelka_po_SR
12.03.15,13:54
travelgirl - musím s tebou súhlasiť, jednoznačne odporúčam Liptov ako skvelú destináciu na aktívnu, ale aj relaxačnú dovolenku. Keď som bola na liptove prvykrát, tak som si ho zamilovala.... mrzí ma, že toľko krásy máme na Slovensku a nakoniec ideme na dovolenku do chorvátska..:( či je leto alebo zima, či ste na vodu, alebo na polihovanie pri ohni v krbe.... určite nebudete banovať...:)
Dáša_
04.07.18,16:57
ja viem, stará téma. Ale aktuálna stále :)

Stražovské vrchy

https://nanicmama.sme.sk/cestomama/najdlhsie-suziaci-vojak-v-historii
Matuss36
17.01.19,06:19
My sme už snáď prešli celé Slovensko, hrady, zámky a aj nejaké tie túry
Terezia13
18.02.19,17:07