alis21
01.02.10,18:46
-zacalo sa v puberte,vytrhávala som si ich,potom navštevy kozmeticky nepomhli.
Bola som asi 15 krat na zredukovanie leaserom stále rastú nove.,zrejme je iny
problem,prosim vas aké konkretne hormony spůsobuju rast chlpkov.Za akým lekárom mam ist.
pelomyxa
10.02.10,12:33
Laser by mal zabrat, ja som bola tiez, po 4 razoch uz mam len par chlpkov a tie su svetle, nenapadne. Skus ine stredisko, iny typ laseru..

Mala by si si dat spravit hormonalny profil (najlepsie bude, ak sa spytas vseobecneho lekara, ten Ti poradi), asi mas privela androgenov (muzskych hormonov, vdaka ktorym Ti rastu chlpky aj tam, kde nemaju). Pomoct na to mozu niektore antikoncepcie s antiandrogennym ucinkom (tieto predpisuje aj kozny lekar), ale myslim, ze to je len docasne riesenie, lebo sa nelieci pricinu, ale len dosledok. Este ma napada farbenie tych chlpokov, kozmeticky to bezne robia. Urcite vsak nie holenie, trhanie, depilacia, au...

Aj ked to vyzera ako kozmeticky problem, spytaj sa lekara, hormony su zodpovedne za vela veci...
truch
10.02.10,12:43
Tiež som absolvovala laser 5x na vrchnú peru, taktiež mi narastie sem tam svetlý chĺpok, bolo mi povedané, že laser neučinkuje na chĺpky, ktoré sú bez pigmentácie, tak asi preto. A ešte mi vysvetlili, že sú rôzne fázy rastu a laser je účinný len vtedy ak chlp rastie, preto sa procedúra musí opakovať.Zrejme je to individuálne, priateľka bola len raz a nerastie jej nič.
katya5
05.03.10,17:53
neviem z ktoreho mesta si, ale na Slovensku su vraj 2 tie najsilnejšie lejzre. v Bratislave a Bystrici tušim. moja najlepšia kamaratka bojuje s rovnakym problemom už niekolko rokov. Bola aj na lejzer ale nepomohlo, potom navštivila Bratislavu- stredisko a pomohlo. takze je to o sile lejzra.
Rika
31.03.10,10:04
a vieš, ktoré centrum v Bratislave to bolo?