esat
01.02.10,18:40
Ahojte poraďáci,
našiel by sa tu niekto, kto má skúsenosti s cestovaním do Litvy. Chcela by som tam v lete stráviť dovolenku, pozrieť Vilnius, Trakai no žiadne info ohľadom dovoleniek v Litve som na internete nenašla. Viem, že cestovka BUBO niečo také robí, len ja by som rada indi -vindi, čiže na vlastnú päsť a nie cez cestovku. Vďaka. Hádam všetci nechodia len do Chorvátska;);)
kukucina21
09.02.10,10:41
Ahoj,
ja som isty cas zila v litve, konkretne vo Vilniuse, a precestovala to tam, viac- menej.
Ak sa chystas ku moru, je to prijemna zmena, ak si unavena z plazi chorvatska, spanielska a pod. Su tam zname, komercne plaze, kde to je v lete preplnene, to jest Palanga, Klaipeda. Na druhu stranu, ak hladas zabavu, je tu aj vela moznosti nocnej zabavy. Pocasie asi ako u nas v lete. Len treba mat stastie a vystihnut prave tie dva tyzdne, kedy je nonstop slnecno, lebo tu inac casto prsi. Je tu taktiez dost veterno. Ale plaze su nadherne, jemny piesok, zelen-teda stromy na tien apod.
Menej zaludnene plaze su na polostrove Kurord, kam sa mozes dostat z Klaipedy trajektom, je to chvila. Tu su najkrajsie palze. Najma Nida a Juodkrante.
Ubytovanie ti neporadim,lebo ja som vzdy bola s Litovcami a ti sa postarali o ubytko. Ale ubytovania su tu aj sukromne, nielen hotely, len treba hladat. So strasimi rocnikmi sa da lahko dohovorit po rusky. Mladsi anglictina. Len v lete je vsetko plne, v lete je uz neskoro hladat ubytko, treba dopredu.
Vnutrozemie-Vilnius skutocne stoji za navstevu, krasne barokove mesto, Kaunas taktiez, ale nie je velmi zrekonstruovany, takze turisti mozu byt sklamani. Inac vnutrozemie nic moc. same roviny, ziadne dediny, kedze litva je trochu vacsia ako slovensko a maju len cosi viac ako 3 miliony ludi a z toho pol miliona vo vilniuse.
Trakai je kusok od vilniuse, je to pekne miesto, v lete si mozte poziciat lodku a prejst jazero dokolo, na niektorych brehoch su skryte pekne zamky, nielen ten centralny, ktory je znamy. Ak uz budete v tRakai, nezabudnite ochutnat Kibinei, to su take kolace s roznymi naplnami. predavaju ich v spec. restauraciach okolo jazera.
Hadam som ti trochu pomohla.
za navstevu litva stoji. Mozno aj riga a Jurmala v lotyssku, tam je more nadherne.
esat
13.02.10,15:54
Vďaka za názor, pomohol moc. Dostala som sa trochu do reálneho obrazu, ktorý sa moc nelíšil od toho môjho vysnívaného. Po tvojom opise Litvy ma to tam ťahá ešte viac. Len vystihnúť tie dva slnečné týždne...:)