yanko1
01.02.10,19:00
Dobrý večer

Potreboval by som poradit ako by ste postupovali, alebo ako mam postupovat v takom to pripade: Pozical som priatelkynej babke peniaze tak ze som si zobral hypouver a ona rucila svojim bytom a povedala ze do roka mi ich vrati a peniaze nevracia. Nemam snou spisanu zmluvu vsetko bolo iba na dobre slovo preto vas prosim poradte mi ako sa to da vyriesit dakujem za rady
buchač
01.02.10,18:15
Dobrý večer

Potreboval by som poradit ako by ste postupovali, alebo ako mam postupovat v takom to pripade: Pozical som priatelkynej babke peniaze tak ze som si zobral hypouver a ona rucila svojim bytom a povedala ze do roka mi ich vrati a peniaze nevracia. Nemam snou spisanu zmluvu vsetko bolo iba na dobre slovo preto vas prosim poradte mi ako sa to da vyriesit dakujem za rady

Ak som dobre pochopil ...

1. Ty si vzal uver
2. Priatelka , respektíve babka ručenie úveru bytom ...
3. Zmluva = dobré slovo ...

Dve možnosti :

a. Podanie žaloby .....so všetkým , čo s tým súvisí = beh na hotový maratón s desaťbojom spojený ...

b. PRESTAŇ platiť úver , banka okamžite skočí po nej ...akurát prepíš svoj majetok na X ,Y , Z ....prípadne aj na mňa ...;)
misoft
01.02.10,18:39
yanko1: ber možnosť č. 2 :D

A poučenie: nič bez uloženia na papier!!!
yanko1
01.02.10,18:42
a potom mi banka nezablokuje ucet lebo som normalne zamestnany. a toho sa bojim
yanko1
02.02.10,10:56
takze je len riesenie b?
Chobot
02.02.10,11:23
a potom mi banka nezablokuje ucet lebo som normalne zamestnany. a toho sa bojim

Môže aj to urobiť. Ale ak jej navrhneš, aby si uplatnila záložné právo na byt, tak príde exekútor a zoberie prieteľkinej babke byt a ten predá. Dúfam, že ten byt má väčšiu hodnotu (znaleckú) ako je zostatok úveru.

Dúfam, že to bolo pre teba dostatočným ponaučením, že takého pofidérne kšefty (zobrať úver na vlastné meno pre niekoho iného) sa nemajú robiť...:rolleyes:

Ešte otázka - dúfam, že je ten byt riadne založený v prospech banky ako záložné právo. Teda aj so zápisom do katastra...
yanko1
02.02.10,11:25
vsetko je aj na katastri ako ma byt
Chobot
02.02.10,11:34
vsetko je aj na katastri ako ma byt

No, tak z priateľkinej babky sa stane bezdomovec....:rolleyes::cool::cool::cool:
yanko1
02.02.10,11:46
a na plat mi nesiahnu
Chobot
02.02.10,11:56
a na plat mi nesiahnu

Môžu aj to....
iriska
03.02.10,07:45
pardon, ale nedá mi ... už takéto prípady boli veľa, veľa , ohromne veľa krát preberané hocikde, takže neviem, či tu niekto dokáže poradiť nejaké zázraky na otázku napr. "ako mi exekútor nesiahne na plat, keď som si zobral úver".

Ja neviem, ale ono fakt stačí napísať na kolene, že niekomu dávam peniaze a aj tak to nikto nerobí a potom tu čaká "právne" rady. Nič v zlom pre zadávateľa, ale vyvrelo to vo mne.
EvaB
03.02.10,14:36
K tomu riešeniu b:
Môžeš prestať platiť a banka možno skočí po tom byte, ale nezabúdaj na jedno - ak prestaneš platiť, ihneď ťa hodia do registra neplatičov a v budúcnosti budeš mať problém dostať úver od banky a to možno v okamihu, keď to budeš najviac potrebovať. Jediná cesta k peniazom je už len cez nebankovky, ale na to už mnohí doplatili. Stačí potom už len choroba alebo strata zamestnania a a máme ďalšieho potenciálneho bezdomovca. To sa ale samozrejme nemusí stať, toto je len tá najčiernejšia verzia.