ali8
01.02.10,19:51
Dobry den , prosim vas poradaci ak podnikatel dostal od banky podnikatelsky uver na ucet, ktory ma kazdy mesiac splacat po ciastkach, ako mam vsetko zauctovat v penaznom denniku, tie peniaze myslim tu hotovost ktoru dostal na ucet napr. 10.000€ zauctujem v JU do kolonky uvery,dotacie, dary ,vklady??? a tie ostatne veci ktore mu kolo toho kazdy mesiac stahuju a to inkaso splatky myslim tu splatku mesacnu zauctujem na priebezne polozky??? a napr. poistenie, uroky, poplatok za zadanie - autorizacia inkas a vsetko polozky suvisiace s uverom budem uctovat tiez na priebezne polozky??? nic mi nepojde nie do vydavkoch ovplyvnujucich zaklad dane ze? prosim poradte, dakujem.
mysimis
01.02.10,18:58
ali8
03.02.10,08:13
dakujem za usmernenie , chcela by som sa opytat ak by mi niekto vedel konkretne poradit v tychto temach som to nikde nenasla, :
takze dostala som na podnikatelsky ucet ten uver, zauctujum ho aj do knihy zaväzkov, kdev knihe zaväzkov budem uhradzat mesacne tie splatky istiny , a je to spravne ked mi tu ciastku uveru celkovu ktora mi dosla na ucet hodi potom v rocnom vykaze do kolonky uvery???
A este jedna otazocka ktoru som tam nenasla, : ak mam v niektorom mesiaci rozpisane napr: inkaso splatky napr 107,63€, z toho uroky 102,75€ a poistenie 4,88€ , tych 107,75 mam zauctovat ako VNZD alebo to mam rozuctovat ze 102,75 bude VOZD a 4,88 bude VNZD???
Este na zaver taky suhr- ak mam kazdy mesiac - zaplatenie odplaty/poplatku za vedenie uctu 4,32€ mam to zauctovat do prev. rezie? stahuje sa mi to z podnikate. uctu cely ten uver a poplatky. dakujem.
mysimis
03.02.10,08:18
dakujem za usmernenie , chcela by som sa opytat ak by mi niekto vedel konkretne poradit v tychto temach som to nikde nenasla, :
takze dostala som na podnikatelsky ucet ten uver, zauctujum ho aj do knihy zaväzkov, kdev knihe zaväzkov budem uhradzat mesacne tie splatky istiny , a je to spravne ked mi tu ciastku uveru celkovu ktora mi dosla na ucet hodi potom v rocnom vykaze do kolonky uvery???
A este jedna otazocka ktoru som tam nenasla, : ak mam v niektorom mesiaci rozpisane napr: inkaso splatky napr 107,63€, z toho uroky 102,75€ a poistenie 4,88€ , tych 107,75 mam zauctovat ako VNZD alebo to mam rozuctovat ze 102,75 bude VOZD a 4,88 bude VNZD???
Este na zaver taky suhr- ak mam kazdy mesiac - zaplatenie odplaty/poplatku za vedenie uctu 4,32€ mam to zauctovat do prev. rezie? stahuje sa mi to z podnikate. uctu cely ten uver a poplatky. dakujem.

Máš to nejaké čudné: inkaso splátky 107,36 z toho úroky 102,75 a poistenie 4,88 - kde máš splátku istiny a a 102,75 a 4,88 = 107,63???
ali8
03.02.10,09:47
Máš to nejaké čudné: inkaso splátky 107,36 z toho úroky 102,75 a poistenie 4,88 - kde máš splátku istiny a a 102,75 a 4,88 = 107,63???

Splatku istiny mam kazdy mesiac 1.180€ ale prave na tom jednom vypise ju nemam mam tam presne napisane to co som hore pisala, tak neviem si poradit.
ali8
03.02.10,18:54
prosim vie mi niekto poradit s tym vsetkym?
mysimis
04.02.10,07:21
Splátka istiny je VNZD, splátka úrokov a poistenie je VOZD, ak máš na výpise všetko rozpísané ako píšeš, tak účtuješ každú položku zvlášť.
ali8
04.02.10,08:46
takze dostala som na podnikatelsky ucet ten uver, zauctujum ho aj do knihy zaväzkov, kdev knihe zaväzkov budem uhradzat mesacne tie splatky istiny , a je to spravne ked mi tu ciastku uveru celkovu ktora mi dosla na ucet hodi potom v rocnom vykaze do kolonky uvery???
ali8
05.02.10,11:41
prosim vie mi niekto poradit???
Ejo
15.02.10,16:06
Ak si berie podnikateľ úver na kúpu pozemku, ktorý súvisí s podnikaním, aj vtedy sú úroky daňovými výdavkami? Myslím kvoli tomu, že pozemky sa neodpisujú? Ovplyvňuje to?
Ejo
15.02.10,18:07
Ak si berie podnikateľ úver na kúpu pozemku, ktorý súvisí s podnikaním, aj vtedy sú úroky daňovými výdavkami? Myslím kvoli tomu, že pozemky sa neodpisujú? Ovplyvňuje to?
Poradíte prosím, zajtra musím dať stanovisko klientovi a narýchlo sa neviem čoho chytiť a odovodniť.
jacekova
15.02.10,19:00
takze dostala som na podnikatelsky ucet ten uver, zauctujum ho aj do knihy zaväzkov, kdev knihe zaväzkov budem uhradzat mesacne tie splatky istiny , a je to spravne ked mi tu ciastku uveru celkovu ktora mi dosla na ucet hodi potom v rocnom vykaze do kolonky uvery???


vo Vykaze o majetku a zavazkoch v kolonke uvery musi byt suma, ktora este zostava k uhrade, cize nesplateny uver.