poga
01.02.10,21:33
Ahojte,

chcem vás poprosiť o radu, či má zemestnanec nárok na stravné lístky, ak má 2 pracovné pomery u toho istého zamestnáveteľa. Ak pracovné pomery zrátame, počet hodín je viac ako 4. A ak ich berieme samostatne, ani jeden z pracovných pomerov nepresiahne 4 hodiny.
Viem, že v prípade viacerých pracovných pomerov u toho istého zamestnávateľa sa práva a povinnosti vyplývajúce z nich posudzujú samostane, to by znamenalo, že nárok na stravné lístky nemá, ale nie som si istá, či sa v tomto prípade pracovné pomery nezčítavajú, potom by to znamenalo, že nárok na stravné lístky zamestnanec má.

Za odpovede ďakujem
ivka70
01.02.10,20:50
Ak pracuje kazdy den v kuse najskor 1 PP a hned na to druhy PP, ja by som s internym predpisom definovala ,ze takyto zamestnanec ma narok na listky tak ako keby sa to bol jeden PP.
To zamestnavatel podla ZP moze a pribudne mu jeden spokojny zamestnanec :)
Chobot
02.02.10,07:47
Ahojte,

chcem vás poprosiť o radu, či má zemestnanec nárok na stravné lístky, ak má 2 pracovné pomery u toho istého zamestnáveteľa. Ak pracovné pomery zrátame, počet hodín je viac ako 4. A ak ich berieme samostatne, ani jeden z pracovných pomerov nepresiahne 4 hodiny.
Viem, že v prípade viacerých pracovných pomerov u toho istého zamestnávateľa sa práva a povinnosti vyplývajúce z nich posudzujú samostane, to by znamenalo, že nárok na stravné lístky nemá, ale nie som si istá, či sa v tomto prípade pracovné pomery nezčítavajú, potom by to znamenalo, že nárok na stravné lístky zamestnanec má.

Za odpovede ďakujem

štandardne nárok na lístok nemá, lebo ide o 2 samostatné pracovné zmeny. Z každého PP odrobí najpr 1 zmenu 2 hodiny a potom 1 zmenu 2,5 hodiny. Takže ani jedna jeho pracovná zmena netrvá viac ako 4 hodiny.

Riešenie navrhla ivka70 - tak je to možné.