Athyne
02.02.10,08:25
Môj problém sa týka uchádzača o pracovné miesto recepčný, trvalý pracovný pomer. Ja by som ho rada prijala ale riaditeľ spoločnosti spolu s personalistkou tvrdia, že študent vysokej školy denného štúdia nemôže byť zamestnaný na trvalý pracovný pomer. Tvrdia že denné štúdium sa považuje akoby za jeho trvalý pracovný pomer, tým pádom ho nemôžem prijať. Ja som nič také v zákone nenašla. Môžete mi prosím potvrdiť tento prípad, prípadne či je tam taká výnimka alebo kde také niečo v zákone nájdem....ďakujem
Andyke
02.02.10,07:33
Študent denného štúdia môže mať prac.pomer (pokiaľ vie zladiť štúdium s prácou, v pohode) Nie sú tam žiadne obmedzenia.
momaria
12.02.10,05:33
Chcem sa spýtať na študenta strednej školy s individuálnym štúdiom.Tiež má záujem o pracovný pomer.Bude to mať vplyv na rodinné prídavky,daňový bonus??..Je v maturitnom ročníku a má 18 rokov.Môže v tomto zamestnaní nastúpiť aj na PN??.Má povinnosť to oznámiť zamestnávateľovi,že je študentom?.Prosím potrebovala by som súrne poradiť.Vopred ďakujem.
momaria
12.02.10,06:15
posúvam
momaria
12.02.10,07:48
nik neporadí??
ivka70
12.02.10,07:51
Chcem sa spýtať na študenta strednej školy s individuálnym štúdiom.Tiež má záujem o pracovný pomer.Bude to mať vplyv na rodinné prídavky,daňový bonus??..Je v maturitnom ročníku a má 18 rokov.Môže v tomto zamestnaní nastúpiť aj na PN??.Má povinnosť to oznámiť zamestnávateľovi,že je študentom?.Prosím potrebovala by som súrne poradiť.Vopred ďakujem.

Trvaly PP studenta nema vplyv na vyplacanie RP, danoveho bonusu, pokial ide o studenta denneho studia. Moze mat aj individualny stud.plan.
Na RP a DB vsak uz z dovodu TPP nebudem mat narok v mesiaci po maturite /maj - maturita, jun - narok uz nie je/ aj ked bezne student SŠ ma narok na RP a DB az do konca augusta.
Moze nastupit aj na PN, musi vsak dodrziavat liecebny rezim a teda pocas PN nemoze ist do skoly /ani na konzultacie/.
Ak ide o TPP, nema povinnost oznamit zamestnavatelovi, ze je student.
momaria
12.02.10,08:12
ďakujem pekne