veronikaa
23.09.05,10:23
Ahojte,

prosim Vas, vedel by mi niekto poradit, ako by som mohla zistit dodavatela zo zahranicia? Po lopate: ak sa mi paci nejaky tovar, ktory sa u nas predava a mam aj ja on zaujem predavat ho v mojej predajni? No, ten slovensky obchod mi asi tazko da kontakt na svojho dodavatela, ked som konkurencia... Na tovaru etikete je nazov dodavatela, adresa... Dala som si to vyhladat na internete, ale bez zaznamu. Pod cim by som to mala hladat, resp. je nejaka org. v ktora podava ne/platene vypisy zo svojho registra? Som zaciatocnik, neviem, ako to chodi. Dakujem vopred velmi velmi pekne:)
luebchenko
23.09.05,08:32
skús byť konkrétnejšia, čo hľadáš. Ja by som sa spoliehala na ten internet, tam je dnes všetko, ak samozrejme nejde o niečo veľmi špecifické, čo si "šolichá" dakto doma na kolene v nejakej zapadnutej tibetskej dedine :) ak nenájdeš na slovenských stránkach, hľadaj na zahraničných - s nemčinou rada pomôžem (ja zväčša všetko nájdem na www.yahoo.de (http://www.yahoo.de)) , možno sa ti niekto ponúkne s angličtinou...
pyton
23.09.05,09:22
A ešte podotýkam, že je stále veľa druhov tovarov, ktoré na našom trhu chýbajú, bolo by super, keby ich menší súkromníci doviezli, keď to už nevedia urobiť veľké reťazce, ktoré nás tu zásobujú s brakom.:mad:
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/022.hlupackove/037.gif
Ak to nie je tajné, tak o aký sortiment ide?
veronikaa
23.09.05,15:45
Jej, Vy ste zlati, ze ste sa mi ozvali. Ide o potraviny zdravej vyzivy a vsetkeho, co s tym suvisi.
V tom konkretnom pripade islo o bylinky, ktore sa pestuju v crepnikoch a dochucuju sa nimi jedla /bazalka a pod./ Dostat to sice kupit v niektorych supermarketoch, ale nie pravidelne a nie vsetky. Kedze dotycna predajna sa chce koncentrovat len na potraviny zdravej a dobrej vyzivy, chceli by sme ju zasobovat naozaj vsetkym moznym a dobrym. Dotycne rastlinky som citala, ze pochadzaju z Holandska. U nas, co som hladala, sa mi nik neozval.
Nechcem, aby sme mali len to, co ma hociktora predajna potravin, chceli by sme mat rozsireny sortiment, ale neviem, ako sa dostat k informaciam. Problem je, ze s takymito znalostami sa daleko nedostaneme:)
Dakujem velmi velmi pekne za odpovede predtym aj potom!