janette784
02.02.10,09:50
Ahojte.....ja by som Vás chcela VELMI pekne poprosiť o radu.......
potrebovala by som pomocť ohľadom zamestnankyne, ktorá od 01.01.2009 do 14.01.2009 bola na dovolenke a potom nastúpila na materskú dovolenku a hneď pokračovala v rodičovskej dovolenke.....mám jej robiť roč.zúčt.dane a ako mám postupovať?
Prosím Vás poraďte mi......ĎAKUJEM a pekný deň
bianiko
02.02.10,09:05
Dobry den chcem sa spytat ci si mozem uplatnit u mojho zamestnavatela aj pistky mojich deti?dakujem za radu
veronikasad
02.02.10,09:08
Dobry den chcem sa spytat ci si mozem uplatnit u mojho zamestnavatela aj pistky mojich deti?dakujem za radu
nie, iba vlastné životné poistenie
veronikasad
02.02.10,09:09
Ahojte.....ja by som Vás chcela VELMI pekne poprosiť o radu.......
potrebovala by som pomocť ohľadom zamestnankyne, ktorá od 01.01.2009 do 14.01.2009 bola na dovolenke a potom nastúpila na materskú dovolenku a hneď pokračovala v rodičovskej dovolenke.....mám jej robiť roč.zúčt.dane a ako mám postupovať?
Prosím Vás poraďte mi......ĎAKUJEM a pekný deň
Ak ťa zamestnankyňa do 15.2. nepožiada o vykonanie RZD, RZD nerobíš. Vystavíš jej potvrdenie o zdanitelnej mzde a pošleš jej ho doporučenou poštou domov.
bianiko
02.02.10,09:17
Svoje zivotne si uplatnujem ale aj za deti platim zivotne to sa neda uplatnit?dakujem
veronikasad
02.02.10,09:21
Svoje zivotne si uplatnujem ale aj za deti platim zivotne to sa neda uplatnit?dakujem
veru nie. Iba ak máš napr. na deti sporenie - môžeš požiadať o vrátenie dane z úrokov. To ale musíš vypísať DP na dieťa - nie cez seba.
bianiko
02.02.10,09:23
Dakujem velmi pekne za rady,a prajem pekny dnik
janette784
02.02.10,09:33
Dakujem, že ste mi niekto pomohli.....
ak ma teda požiada o vykonanie RZZD ako budem v jej prípade postupovat?????
ešte som nemala takýto prípad a preto by som bola vdačná za pomoc....
veronikasad
02.02.10,09:36
Dakujem, že ste mi niekto pomohli.....
ak ma teda požiada o vykonanie RZZD ako budem v jej prípade postupovat?????
ešte som nemala takýto prípad a preto by som bola vdačná za pomoc....
Úplne rovnako ako u každého iného zamestnanca. Uplatníš jej celoročnú NČZD a ak mala zrazenú daň, bude mať preplatok dane.

Ako mzdárke ti doporučujem zaplatiť si prístup do DRAKa, nájdeš tam veľa užitočných informácii týkajúcich sa RZD a RZZP.