katamama
02.02.10,09:08
Neviem čo mám zase s počítačom. Ked ho zapnem, ide normálne, po hodine začne spomaľovať, čím dalej viac až nakoniec to už neide. Stisnem CTRL ALT DELETE, ukazuje sa mi že nereaguje, zakaždým PC reštartujem ide v pophode, až po čase sa to znovu zopakuje, prosím o pomoc.
katamama
02.02.10,09:03
Naozaj sa tu nenájde nikto kto by mi pomohol? Prosím.
dalid
02.02.10,09:04
V prvom rade si daj skontrolavat pc, ci v nom nemas nejake pc viry a podobne. Ak by si este mohla doplnit info aky ma vykon tvoj PC a ake aplikacie na nom spustas..
kergulaan
02.02.10,09:11
Naozaj sa tu nenájde nikto kto by mi pomohol? Prosím.
Trosku trpezlivosti, dost ludi, aspon predpokladam tu prispieva pocas prace, ked ma chvilku cas a chut (a sef sa nediva).
DAj viac info, hlavne ako mas zabezpeceny PC - antivir, firewall atd. a ako si robis kontroly.
K tomu este aspon zakladne info o pocitaci a SW.
katamama
02.02.10,09:23
V počítači mám nainštalovaný AVG antivírus Free ktorý mi dal naposledy opravár. Požívam striedavi Firefox, tem sa skor pokazí a aj Internet Exploer Browser. Web používam na čítanie zaujímavých stránok a počúvanie hudby, ja som už po šestdesiatke a to veru mi často pripadá akoby dali opilcovi auto, je iba otázkou času kedy dojde ku kolízií. Inak neudám nič podstatné, lebo sa veru moc nevyznám.
Fero11
02.02.10,09:26
Ja odporucam po spusteni pocitaca stlacit ctrl+shift a drzat a potom esc. A tam sleduj procesy. Urcite bude nieco narastat mozno aj vykon CPU, ale sleduj hlavne pamat. Robit to moze nejaka aplikacia, zistis, ze ktora (mozno je pre teba nepotrebna) potom ju mozes odinstalovat
katamama
02.02.10,09:44
Dík za odpoved, mám to chápať tak, že ak najbližšie zapnem PC? Teraz sa to urobiť nedá? Akoby to ono súviselo s emailovou poštou od Gmailu, tam to najviacej haprovalo, preto som si urobila novú gmail poštu, a veruže asi týždeň bol pokoj, dnes sa ale ozval starý problém . Bývalá pošta iste funguje nadalej aj ked sa tam mi už nedá dostať ale ak by problém bol v nej tak už sa tam ani nedostanem.
katamama
02.02.10,10:00
Bránu Firewall mám zapnutú, aktualizácie mi vyhľadáva a aj sťahuje, po stiahnutí sa problém zdánlivo vyrieši, antivírus AVG FREE pravidelne mi hlási že nič nenašiel.
Laco-monter
02.02.10,10:00
Ja odporucam po spusteni pocitaca stlacit ctrl+shift a drzat a potom esc. A tam sleduj procesy. Urcite bude nieco narastat mozno aj vykon CPU, ale sleduj hlavne pamat. Robit to moze nejaka aplikacia, zistis, ze ktora (mozno je pre teba nepotrebna) potom ju mozes odinstalovat
Poradil si jej síce k veci, no BU-čka ako som aj ja nesledujú také veci.

Ja som mal ten istý problém,dokonca mi padal systém.

Vyrriešil som to tak,že som odinštaloval antivirak /Avast Home/ a nainštaloval som znovu avast ,no slovensku verziu.
Po reštarte počítača som dal skontrolovať všetky disky,čo trvalo asi 45 min. a vyhodilo mi to taký vysledok,že niekoĺko súborov bolo infikovaných win32:Adware-gen, tak som ich vymazal a odvtedy počítač šlape ako hodinky /Intel 1,6 GHz, 1 G RAM, XP/

Čo sa týka AVG, keď som tento nainštaloval tak nešlo spustiť Mozilla Firefox, používal som Opera.
Inak mám aktualne nainštalovaný vždy len jeden antivirák.
Čo sa týka zbytočného softu,treba všetok vyhádzať preč,hlavne rozne anonymizery IP,šetriče obrazovky /akvarko/,lebo jednotlivé programy sa navzájom rušia.
Ja sa čudujem tomu,že vysokovzdelaní programatori puštajú do obehu také nedorobky,že keď nainštalujem nový program,tak mi to rozhodí celý počítač,pomení mnou nastavené priority,prednastavené domovské stránky,skratka hroza.
Takže tak.
Fero11
02.02.10,10:38
No ja som mal uz davno tiez problem, ze po case sa mi zacal PC spomalovat az nakonec zamrzol a sposoboval to jeden program a aj ak som ho vypol ostal vysiet ako proces a dalej zahlcoval pamat.
Jej problem moze byt podobny a zistit sa to da tak ako som pisal vyssie (ale najlepsie je kontaktovat niekoho skusenejsieho)
katamama
02.02.10,11:34
Díky Fero11, nevyhnem opravárovi, je mi to jasné, hoci možno ktokoľvek iný by si poradil sám. Veru........
bobino38
03.02.10,05:03
raz som tu niekde uviedol temu AKO SA STARAŤ O POČÍTAČ....http://www.porada.sk/archive/index.php/t-102421.html
salvosko
03.02.10,05:51
Spravca uloh ti dava ake udaje?
CPU vyuzitie?
Vyuzitie pamate?
Ake procesy ti bezia?
Ak toto nezistis tak s tym nepohnes, skus si stiahnut z avira.com bootovacie CD s antivirom a preskenovat pocitac z neho.
zamestnankyna
03.02.10,21:30
Každému PC s inštaláciou rôzneho softwéru postupne pribúdajú procesy a služby, ktoré sa spúšťajú po štarte. V N-booku mojej kamošky som v Správcovi úloh našla spustených neuveriteľných 77 kúskov. U mňa v PC po štarte ide 38. Poradiť na diaľku niekomu, kto sa v tom nevyzná, je dosť zložité, ale existujú programy na pripojenie sa k PC cez internet z iného PC, napr Team Viewer , a dá sa pomôcť. Ak máte záujem, pošlite súkromnú správu.
Fero11
04.02.10,05:03
Ano aj to riesenie nainstalovanim pozadovanej aplikacie (VNC, showmyPC, Team Viewer apod ...) sa ti moze na to na dialku pozriet niekto kto sa tomu viac rozumie
katamama
15.03.10,19:47
Veľká vdaka z mojej strany patrí Ferovi11 za ľudský prístup a pomoc pri mojich problémoch s počítačom.Už dávno sa mi nič podobné nestalo. Fero11 na tvoju pomoc rozhodne nezabudnem. Prajem ti všetko dobré a aby sa ti všetko viacnásobne vtátilo!
Fero11
16.03.10,04:21
V pohode. Ked viem a mozem, tak pomozem
katamama
16.03.10,17:40
OK! Ten antivír mala by som si kúpiť? Nestačí Free AVG z netu alebo vlastne dokedy miešte vydrží? Zobrazuje sa mi stále na dolnej lište vpravo.
Fero11
17.03.10,04:42
Bolo by dobre mat aj kvalitny antivir (AVG moc nepoznam, niekto nan nadava, niekto si ho pochvaluje ... neviem). Odporucal by som ESET http://www.eset.sk/sk
salvosko
17.03.10,05:17
Avira alebo Avast su aspon tak dobre ako ESET a na doma su zadarmo.
katamama
17.03.10,15:03
Dobre vedieť. Dík obom.