dkleinova
02.02.10,10:01
Dobry den,

potrebovala by som poradit ako sa v praxi opravuju chyby v uctovnictve. Stalo sa mi, ze pri cislovani pokladnicnych dokladov mi usli dve cisla: V-368 a V-369. Tieto doklady nikdy fyzicky neexistovali a je to len chyba v cislovani.

Viete mi niekto poradit, ako sa taketo situacie zvyknu riesit?
Prepisovat to rozhodne nemienim, nakolko mam tych pokladnicnych dokladov cez 600 dohromady.:(
Tweety
02.02.10,09:04
Dobry den,

potrebovala by som poradit ako sa v praxi opravuju chyby v uctovnictve. Stalo sa mi, ze pri cislovani pokladnicnych dokladov mi usli dve cisla: V-368 a V-369. Tieto doklady nikdy fyzicky neexistovali a je to len chyba v cislovani.

Viete mi niekto poradit, ako sa taketo situacie zvyknu riesit?
Prepisovat to rozhodne nemienim, nakolko mam tych pokladnicnych dokladov cez 600 dohromady.:(
Rada je jednoduchá, daj tam poznámku o vynechaní čísiel.
dkleinova
02.02.10,09:37
Rada je jednoduchá, daj tam poznámku o vynechaní čísiel.
v poriadku.. na A4 mam napisat, ze boli vynechane tieto cisla a podpisat? treba to nejak aj do uctovneho programu zachytit?
Tweety
02.02.10,09:40
v poriadku.. na A4 mam napisat, ze boli vynechane tieto cisla a podpisat? Áno, tak, a nemusí to byť ani formát A4. treba to nejak aj do uctovneho programu zachytit? Nie.
Odpovede v texte.
dkleinova
02.02.10,09:45
dakujem velmi pekne za pomoc :-)
a_je_to
02.02.10,10:48
Dobry den,

potrebovala by som poradit ako sa v praxi opravuju chyby v uctovnictve. Stalo sa mi, ze pri cislovani pokladnicnych dokladov mi usli dve cisla: V-368 a V-369. Tieto doklady nikdy fyzicky neexistovali a je to len chyba v cislovani.

Viete mi niekto poradit, ako sa taketo situacie zvyknu riesit?
Prepisovat to rozhodne nemienim, nakolko mam tych pokladnicnych dokladov cez 600 dohromady.:(
Ak máš celkom 600 dokladov, tak d.č. 368 a 369 si mohla vynechať niekedy v júli - auguste. Účtovná jednotka je podľa § 29, ods. 3, posledná veta....ZOÚ povinná aspoň 4 x ročne inventarizovať pokladňu. To znamená, že niekedy začiatkom októbra mala byť táto chyba zistená a zaevidovaná v inventúrnom zápise z pokladne. Ak si vo firme okrem majiteľa sama, inventúru si musíš robiť aj sama sebe a zhodu deklarovať zápisom, ktorý podpíše majiteľ. Viem, že prevažná väčšina, aspoň malých firiem toto ustanovenie nedodržuje a neplní. Urob tento zápis aj dodatočne a uveď, že táto závada bola zistená, ako formálny nedostatok, ale že konečný zostatok skutočný súhlasil s účtovným, rozdiely neboli zistené.