remenka
02.02.10,10:14
Prosím o radu učtovníkov, ktorí pracujú v učtovnom programe Pohoda. Jedná sa mi o vytvorenie Ročného zúčtovania dane z príjmu u zamestnancov. Ako sa dostanem do roku 2009, keď mám už spravený prevod do roku 2010? - Potrebujem tam poupravovať nejaké položky trebárs nárok na poistné - životné poistky a pod.
jozka56
02.02.10,09:22
Prosím o radu učtovníkov, ktorí pracujú v učtovnom programe Pohoda. Jedná sa mi o vytvorenie Ročného zúčtovania dane z príjmu u zamestnancov. Ako sa dostanem do roku 2009, keď mám už spravený prevod do roku 2010? - Potrebujem tam poupravovať nejaké položky trebárs nárok na poistné - životné poistky a pod.
Nastav sa do rolety Účtovníctvo, dole je uzávierka, ťukni...účtovanie na prelome...ťukni a dostaneš možnosti účtovanie v nasledujúcom období alebo účtovanie v bežnom období, ťukni a si v roku 2009.
remenka
02.02.10,09:24
ĎAKUJEM!!!!!!
Zdenka 0705
02.02.10,10:25
Prosím o radu učtovníkov, ktorí pracujú v učtovnom programe Pohoda. Jedná sa mi o vytvorenie Ročného zúčtovania dane z príjmu u zamestnancov. Ako sa dostanem do roku 2009, keď mám už spravený prevod do roku 2010? - Potrebujem tam poupravovať nejaké položky trebárs nárok na poistné - životné poistky a pod.
A ako si si spravila "prevod" do roku 2010?;)
Účtovníctvo - uzávierka - účtovanie na prelome období - vyberieš jednu z dvoch možnosti : 1/ účtovanie v nasl. období bez údajovej uzávierky
2/ účtovanie v bežonom období
...a podľa potreby prepínaš, až kým nespravíš údajovú uzávierku, až potom Ti Pohoda rozdelí účtovníctvo na dva účtovné roky.