mha352
02.02.10,10:39
Zdravím,
mám problém so svokrou. Je to v tom, že obťažuje a terorizuje moju manželku a moje deti telefonátmi, rečami a podozreniami ktoré sa týkajú mňa a mojich detí, pričom sa absolútne nezakladajú na pravde. Problém nastane vždy ak u nás prespí alebo sa stará o deti. Bohužial sme odkázaní na jej pomoc aj keď sa to snažíme minimalizovať. Medzi nami v rodine s tým problém nie je. Vidí ho iba ona. Pripadá mi to akoby keby sa na niečo pozerala a pri tom videla niečo iné ako to čo sa v skutočnosti deje. Mne do očí povedať nejaké obvinenie je zbabelá alebo sa možno iba boji, pretože sa k nej nesprávam zrovna milo, ale na druhej strane nie som k nej ani hrubý.
Preto ma napadlo, žeby som ju nejako donútil ísť na psychiatrické vyšetrenie. Dobrovoľne však určite nepôjde, pretože psychiatrov považuje za sprisahanie, alebo niečo v tom štýle. Čo mi poradíte? Chcem nejakú satisfakciu ak to robí schválne, ak nie tak aby sa liečila a nechcem to nechať zájsť tak ďaleko, aby to začala riešiť polícia, ak to niekde vytrúbi...

Ďakujem za vaše rady a názory
Ice dive
02.02.10,10:11
Zdravím,
mám problém so svokrou. Je to v tom, že obťažuje a terorizuje moju manželku a moje deti telefonátmi, rečami a podozreniami ktoré sa týkajú mňa a mojich detí, pričom sa absolútne nezakladajú na pravde. Problém nastane vždy ak u nás prespí alebo sa stará o deti. Bohužial sme odkázaní na jej pomoc aj keď sa to snažíme minimalizovať. Medzi nami v rodine s tým problém nie je. Vidí ho iba ona. Pripadá mi to akoby keby sa na niečo pozerala a pri tom videla niečo iné ako to čo sa v skutočnosti deje. Mne do očí povedať nejaké obvinenie je zbabelá alebo sa možno iba boji, pretože sa k nej nesprávam zrovna milo, ale na druhej strane nie som k nej ani hrubý.
Preto ma napadlo, žeby som ju nejako donútil ísť na psychiatrické vyšetrenie. Dobrovoľne však určite nepôjde, pretože psychiatrov považuje za sprisahanie, alebo niečo v tom štýle. Čo mi poradíte? Chcem nejakú satisfakciu ak to robí schválne, ak nie tak aby sa liečila a nechcem to nechať zájsť tak ďaleko, aby to začala riešiť polícia, ak to niekde vytrúbi...

Ďakujem za vaše rady a názory
pokiaľ svokra nebude chcieť ísť na to vyšetrenie sama, a nespáchala ani nejaký trestný čin, kde by jej to nariadil súd... tak si veľmi nepomôžete
resp. ak by ste podali na svokru trestné oznámenie, za "terozizovanie" polícia by musela danú vec prešetriť (avšak táto cesta je skôr negatívna nakoľko si pohneváte svokru prípadne okolitú rodinu... a polícia sa daným podaním veľmi zaoberať nebude..)
marjankaj
02.02.10,10:21
A čo tým chceš dosiahnuť? Aby sa ti o deti starala psychicky narušená osoba?:eek:
bobiku
02.02.10,10:38
Nechápem presne o čo Vám ide. Na jednej strane svokru potrebujete (stráženie detí) a na druhej tvrdíte, že je psychicky chorá. Viete ono to s tým psychickým ochorením
môže byť ošemetné a spôsobené len vaším jednostranným pohľadom. možno je len taká povaha, možno vekom sa mení (u starších ľudí je to normálny proces stárnutia), možno je nešťastná ...a pod. Určite tu vidím skôr spoločnú návštevu u psychológa, ktorý môže mnohé veci vyjasniť a pokiaľ sa mu bude zdať potrebné aj odošle svokru na psychiatrické vyšetrenie. Nepíšete ako sa k tomu stavia jej dcéra, vaša manželka. Ona ako dcéra by sa mala o to zaujímať.
Poola
02.02.10,11:01
skús uplne z iného súdka, možno to zaberie a nadbytočná nervozita zmizne, príde uľava. Vnútorne budeš možno v rozpore,ale za pokus to stojí, možno tým dáš podnet k zlepšeniu atmosfery a to cieleným srdečným slovom a kladným prístupom ku svokre, skus ju prestat nenávidiet, mysli pri tom na svoje deti a zdravie najblizsich ktorých máš rad
alaya1
02.02.10,13:18
A čo tým chceš dosiahnuť? Aby sa ti o deti starala psychicky narušená osoba?:eek:
Nie kazdy, kto chodi k psychiatrovi musi byt psychicky naruseny.
betrix
02.02.10,17:13
No ja myslím, že ju tam iste nedostanete.Niekedy sa s istými ľuďmi nedá vychádzať a nemusia byť psychicky chorí. Môže to byť aj v povahe a tú asi nezmeníte. Ak sa Vám naozaj pletie do života, ak má názory s ktorými nesúhlasite, tak nechápem, prečo jej dovolíte strážiť deti a do Vášho života sa pliesť. Ak pracujete, tak si radšej zaplaťte opatrovateľku, s ktorou budete spokojní. A nehovorte, že sa to nedá.
LauraL
03.02.10,15:01
skús uplne z iného súdka, možno to zaberie a nadbytočná nervozita zmizne, príde uľava. Vnútorne budeš možno v rozpore,ale za pokus to stojí, možno tým dáš podnet k zlepšeniu atmosfery a to cieleným srdečným slovom a kladným prístupom ku svokre, skus ju prestat nenávidiet, mysli pri tom na svoje deti a zdravie najblizsich ktorých máš rad
pripajam sa k tomuto nazoru svojou osobnou skusenostou. Mamina ma ucila: niekedy musis liezt do zadku! ja som to nevedela stravit a pochopit, ale uz viem, ze je dobre najst, co ma ten clovek rad a snazit sa mu to splnit, vela jeho nazorov odsuhlasit, hladat na nom dobre vlastnosti, s ktorymi sa viem "porozpravat". ved svokra vychovala tvoju polovicku, tak to nemoze byt take strasne nie? ;)
k psychiatrovi vedie cesta cez psychologa alebo cez sud (ako znalecky posudok), ale takto by som optimalne riesenie situacie nevidela...
a ak by to bolo ozaj patologicke a mal si dojem, ze je ozaj chora, skus sa porozpravat s jej praktickym lekarom...