Zita5
23.09.05,11:10
Napíšem Vám moju čerstvú dnešnú skúsenosť :

Dostali sme predvolanie už po tretí krát na súd v BA - ako svedkovia na dnešný deň o 9,00 hod.
Postup súdu je nasledovný v našom prípade :

Predvolanie č. 1 apríl 2005 - odročené neviem z akej príčiny
Predvolanie č. 2 júl 2005 - odročené neviem z akej príčiny

Predvolanie č. 3 - konalo sa dnes/resp.malo sa konať/ súdne pojednávanie o 9,00 hod . - výsledok odročuje sa , keď som sa spýtala na dôvod - odpoveď nevedeli sme to do dneska rána , sudkyňa išla dcére na promócie . Prešli sme autom 100 km tam a 100 km späť- .... a povedali , že ak chceme tak nám súd preplatí v cene vlaku cestovné !!! Moja odpoveď ďakujeme neprosíme . Bolo nám povedané , že keď chceme môžeme sa sťažovať na sudkyňu . NO DOVOĽTE SI TAKÉTO NIEČO !!!!!! :D :D :D :D Nasratá som odchádzala z tej premotorizovanej BA ako čert - otočka domov . Ale dala som si v POLUSE dobrú kávu od jedu , myslela som aj frťana , ale toho som sa zriekla .


No a teraz povedzete , k čomu máme to naše súdnictvo , veď jeden sudca je viacej než prezident SR . Tak som naštvaná , že od jedu neviem čo by som spravila . Musela som sa Vám zdôveriť a tým , že som Vám to napísala som sa trošku ukľudnila .:) ;)
pyton
23.09.05,09:32
To je fakt k zlosti, veď mohli dať vedieť, nie? Mňa tak minule naštvala detská zubná čelustná ortopédka, horkoťažko som sa dovalila do školy po dieťa, naháňala ho po chodbách, trielili sme, aby sme tam boli načas a tam cedulka, že dnes zo zdravotných dôvodov neordinuje. Načo má potom na nás ten telefonický kontakt.
luebchenko
23.09.05,09:45
Zitka :D tiež som pred vyše 10 rokmi chodila v roli svedka (u môjho zamestnávateľa bolo vlámanie a na moje nešťastie toho blba chytili, tá škoda čo tam napáchal bola oveľa menšia ako trovy na celý ten súdny teáter ) na súd ako na klavír, dôvody odročovania tak ako u teba, zväčša neznáme (naštastie som len MHD cestovala v rámci BA :D) a ked som si asi na 5x zbytočného dostavenia sa dovolila ísť sa opýtať pána sudcu že prečo ma kvôli jednému zlodejovi okráda o môj (podľa môjho namysleného názoru) vzácny čas, skoro ma dal na mieste pán sudca zavrieť. To čo som si vypočula - že aká som drzá ked si dovoľujem takto obťažovať sudcu v jeho akejsi sudcovskej nedotknuteľnosti (také čosi tam vážne trepal!!!) - poviem ti, bola som rada, že ma neodviedli v želiezkach. :D Hlavne že to riadi ministerstvo SPRAVODLIVOSTI :D:D:D (to je tá slepá baba s tými určite nekalibrovanými váhami a dobre ostrým mečom :D)
Tweety
23.09.05,09:46
[QUOTE=Zita5]Napíšem Vám moju čerstvú dnešnú skúsenosť :

dobrú kávu od jedu , myslela som aj frťana , ale toho som sa zriekla .

Toho frťana si si určite mohla dať, zbavuje stresu skôr ako káva. Ale iba jeden!
Mária M
Tweety
23.09.05,09:51
, :D Hlavne že to riadi ministerstvo SPRAVODLIVOSTI :D:D:D (to je tá slepá baba s tými určite nekalibrovanými váhami a dobre ostrým mečom :D)Počas totality sa hovorilo takto: Na čo je nám ministerstvo spravodlivosti, keď u nás nijakej spravodlivosti niet! V niektorých prípadoch asi platí aj dnes.
Mária M
pyton
23.09.05,09:53
A ešte sa hovorí, že "čím viac zákonov, tým menej práva". /povedal to nejaký filozof v minulosti/
Tweety
23.09.05,09:58
A ešte sa hovorí, že "čím viac zákonov, tým menej práva". /povedal to nejaký filozof v minulosti/Prečo je paragraf pokrútený.? Aby sa s nim dalo krútiť.
MM
Zita5
23.09.05,10:04
Zitka :D tiež som pred vyše 10 rokmi chodila v roli svedka (u môjho zamestnávateľa bolo vlámanie a na moje nešťastie toho blba chytili, tá škoda čo tam napáchal bola oveľa menšia ako trovy na celý ten súdny teáter ) na súd ako na klavír, dôvody odročovania tak ako u teba, zväčša neznáme (naštastie som len MHD cestovala v rámci BA :D) a ked som si asi na 5x zbytočného dostavenia sa dovolila ísť sa opýtať pána sudcu že prečo ma kvôli jednému zlodejovi okráda o môj (podľa môjho namysleného názoru) vzácny čas, skoro ma dal na mieste pán sudca zavrieť. To čo som si vypočula - že aká som drzá ked si dovoľujem takto obťažovať sudcu v jeho akejsi sudcovskej nedotknuteľnosti (také čosi tam vážne trepal!!!) - poviem ti, bola som rada, že ma neodviedli v želiezkach. :D Hlavne že to riadi ministerstvo SPRAVODLIVOSTI :D:D:D (to je tá slepá baba s tými určite nekalibrovanými váhami a dobre ostrým mečom :D)
No vidíš , a potom , aby som sa sťažovala ...... to radšej niečo od jedu asi rozkopem , aká som bezmocná . Ale som nervák dneska , že ???
Tweety
23.09.05,10:05
Chcelo by to toho frťana.
MM
Bubika
23.09.05,10:08
No vidíš , a potom , aby som sa sťažovala ...... to radšej niečo od jedu asi rozkopem , aká som bezmocná . Ale som nervák dneska , že ???
.....veru, asi by si mala do cohosi riadne kopnut !!! Poznam velmi dobre ten stav, ked ma ide od jedu a bezmocnosti priam rozkolomazit :O)))

pevne nervy a pekny den
Tweety
23.09.05,10:15
[QUOTE=Bubika].....veru, asi by si mala do cohosi riadne kopnut !!!
Len to nerob, ešte by si si ublížila a to určite nechceš. Nestojí to za to,
rozčuľovať sa nad hlúposťou iných.
Vonku je prekrásny jesenný deň, tešme sa a ešte k tomu ide víkend.
Mária M
účtovník 007
23.09.05,11:51
A ja Vám uvediem môj malý príklad, aj keď odvahu som zbierala dosť dlho. Od apríla 2003 som mala nasúde návrh na zrušenie BSM. V apríli 2004 nás sudkyňa prizvala 1-vý krát, BSM nezrušila a až do doloženia podkladov pojednávanie odročila. V 9/2004 som doklady doručila a čakala. V januári 2005 som ich na súde začala bombardovať s telefonátmi v akom je štádiu môj návrh. Vždy mi v kanc. sudkyne povedali, že môj návrh má pani sudkyňa na stole. Takto som to robila do júna 2005. Asi má tá sudkyňa poriadne veľký stôl. V 6/2005 som napísala sťažnosť predsedovi krajského súdu. A predstavte si ,ľady sa pohli. Najskôr prišlo ospravedlnenie za prieťahy v súdnom konaní, hneď potom predvolanie na pojednávanie a v 7/2005 som mala v ruke právoplatné rozhodnutie. Ale poviem Vám, odvahu to chcelo poriadnu, keď som išla na pojednávanie. Mala som však pocit, že pani sudkyňa sa ma bála viac ako ja jej.
No možno sa len predsa budeme musieť začať sťažovať. (Apropó, aj ja som si potom dala frťana.)