zubál1511
02.02.10,10:48
dobry den, k 31.01. 2010 som dostal výpoveď z práce v ktorej som pracoval 20 rokov, momentálne som z toho hotový ale už dlhší čas rozmyslame so ženou zalozit upratovací servis. Velmi pekne Vás prosím, ani ja ani ona sme nikdy nepodnikali, nemame znamych čo podnikaju, všetci sme robili v tej istej firme. PROSIM nevieme kde mame zacat. Mame vymysleny nazov, mame si dat spravit vizitky a letaky ako prve? ako zozenieme ludi a kolko nám ich bude na zaciatok treba, máme si zohnat nejake miesto na kancelariu? Ako si máme zohnat klientov, osobne? alebo stacia tie letaky, co nám treba vybavit. Ja vie, možno vyzaram ako idiot, ale ja fakt neviem ako sa zacina s takym servisom. Prosím Vás, kto máte upratovací servis, napášte mi nejake rady ako ste začínali. Dakujeme
marian152
03.02.10,00:28
...nemám upratovací servis, ale myslím si že kancelária ti bude na začiatok zbytočná. Radšej si sprav www stránku, nebudeš potom musieť tlačiť všelijaké letéky formátu A2, bude stačiť menší, alebo ešte lepšie, reklama v novinách...vizitky ti tiež budú skôr zbytočné na začiatok...hlavne sa zameraj na reklamu, vizitky si nechaj napotom...stránka, inzeráty, malé letáky...iba tak zoženieš klientov.
Skladaná
03.02.10,11:17
...ja mám upratovací servis už niekoľko rokov, kancelária je naozaj na začiatok zbytočná, treba zháňať klientelu a to je najlepšie urobiť tak, ako radí miriam... aj tých zamestnancov na začiatok netreba hneď zamestnať na trvalý PP, treba mať nejakých najprv na dohodu a keď bude dosť práce, potom im urobiť zmluvy...lebo najťažšie je získať si zákazky (najlepšie stále), nakúpiť čistiace prostriedky, náradie a hlavne urobiť si meno kvalitnou službou...a tieť porozmýšľať nad cenníkom, ten je tiež veľmi dôležitý...prajem veľa zdaru
zubál1511
03.02.10,11:36
dakujem za odpoved, a mozem sa opytat zakaznikov si si hladal už až ked si mal ludi na upratovanie? alebo najskor zakaznikov, potom ludi? dakujem naozaj neviem kde mam zacat.
marian152
03.02.10,11:59
...najskôr zákazníkov, tých prvých zvládneš aj ty (aj s manželkou), a keď nebudete stíhať tak až potom by som bral nejakých brigádnikov...
JarkaL
03.02.10,12:10
Ja by som ale najskôr založila tú firmu (alebo aspoň živnosť).
slavka124
03.02.10,14:32
ak ti môžem poradiť, obráť sa na úrad práce ohľadom príspevku- pri tvojích začiatkoch by ti tá suma( 3902,16€) čo poskytuje úp- veľmi pomohol. ak budeš splňať všetky požiadavky- myslím, že to zvládneš.
veľa šťastia
zamako
03.02.10,15:09
ak ti môžem poradiť, obráť sa na úrad práce ohľadom príspevku- pri tvojích začiatkoch by ti tá suma( 3902,16€) čo poskytuje úp- veľmi pomohol. ak budeš splňať všetky požiadavky- myslím, že to zvládneš.
veľa šťastia


Nápad dobrý, ale nezabudni si urobiť prieskum trhu, či v BB nie je pretlak upratovacích firiem...aby si potom nezostal s kopou čistiacich prostriedkov a bez klientov. A tak ako ti písali vyššie, najskôr zákazníkov, potom dobré meno a keď sa to rozbehne dobrých zamestnancov, najlepšie zo začiatku na dohody...držím palce. Je to síce beh na dlhé trate, ale páči sa mi, že nenariekaš , ale sa snažíš postarať sa sám o seba...Ináč ten úrad práce by som tiež odporučila...príspevok ti na začiatok iste veľmi pomôže!!!
Dana1
03.02.10,21:20
ak sa môžem pripojiť do debaty. tak doporučujem na začiatku minimalizovať náíklady, takže nejaka kancelácia je na začiatok úplne zbytočná. dobre investovať do reklamy. ale skutočne cielene. napríklad zmapovať si klientelu pre ktorú je tvoja služba určená a reklamné letáky sám rozniesť potencionálnym klientom. a urobyť si u klientov dobré meno hneď na začiatok. dotácia z úp je dobrá vec aj ked je to niekedy boj na dlhú trať. ale pri troške štiastia a šikovnosti to nebude take strašné. ja som v minulom roku tiež takto začínala a to som tiež mala z toho hrôzu. držím palce a prajem veľa úspechov. dana
Skladaná
04.02.10,12:55
...ono to treba robiť akosi súbežne, osloviť ľudí, ktorí by boli ochotní robiť túto prácu a hlavne robiť ju poctivo a najväčšia fuška budú zákazky...ale keď človek veľmi chce, snaží sa, tak to zvládne...držím palce
peronka
16.06.11,06:04
ak môžem aj ja..ja mam upratovaciu firmu už 2mesiace a doteraz som mala 1 zákazku..hrôôôôôôôôôôôôôôza! mam wwwstranku, inzerujem v novinách a mam aj letáky..čo mi ešte poradíte??? zrušiť firmu alebo to chce len čas???? vdaka :-)
blavaciko
16.06.11,14:06
peronka, chce to hlavne zlepsit formu oslovovania klientov a ziskat skvele referencie... ss