Fanny.G
02.02.10,11:37
Ahojte,som po konizácii krčka maternice,mala som tretí stupeň.Je to už pol roka.Chcela by som vedieť či by mohol byť problém otehotnieť práve kôli konizácii.Môj lekár mi povedal,že by to problém nemal byť,ale skúšame a nič.Máte také skúsenosti?
bobiku
02.02.10,10:40
Po kónizácií krčka maternice, som v pohode otehotnela, ale akurát som bola na rizikovom práve kvôli kratšiemu krčku. Museli ma v 5.mesiaci zašiť. Dcéra sa narodila potom len o dva týždne skorej a teraz je z nej krásna 13 - ročná slečna. Prajem všetko dobré a nestrácajte optimizmus
Fanny.G
02.02.10,10:43
Po kónizácií krčka maternice, som v pohode otehotnela, ale akurát som bola na rizikovom práve kvôli kratšiemu krčku. Museli ma v 5.mesiaci zašiť. Dcéra sa narodila potom len o dva týždne skorej a teraz je z nej krásna 13 - ročná slečna. Prajem všetko dobré a nestrácajte optimizmus


Ďakujem,potom už neboli žiadne problémy?Chodíte stále na vyšetrenia? Či sa to môže zas vrátiť?
bobiku
02.02.10,10:52
V podstate som nemala žiadne problémy, len asi po dvoch rokoch od pôrodu sa mi krčok zúžil, mala som dosť bolestivý menzes, ale malým zákrokom mi to odstránili a doteraz mám pokoj. Chodím raz ročne na gyndu na kontrolu a som bez problémov
Fanny.G
02.02.10,11:03
V podstate som nemala žiadne problémy, len asi po dvoch rokoch od pôrodu sa mi krčok zúžil, mala som dosť bolestivý menzes, ale malým zákrokom mi to odstránili a doteraz mám pokoj. Chodím raz ročne na gyndu na kontrolu a som bez problémov


Tak ešte raz ďakujem,dúfam aj ja že to bude o.k.
pasuliatko
02.02.10,17:07
tiež si myslím,že by v tom nemal byť problém otehotnieť.treba veriť lekárovi :) držím palce nech vás je aspoň o jedného viac ;)
reku
03.02.10,07:35
Virusy sa mnozia pri nizkej imunite, tak ak mate moznost posilnite svoju imunitu, pripadne navstivte imunologa. Imunitu najlepsie posilnuje vitamin C. Niekde, asi na stranke o rakovine krcku maternice som sa docitala, ze babula mala velike problemy s HPV virusom, navstivila imunologa, ten jej imunitu posilnil a virus sa vytratil (alebo dostal do latentnej podoby, pretoze virusy sa z tela nevytratia).
bv_alexandra
03.02.10,07:47
TIež som po konizácii, a lekár povedal že otehotnieť problém by byť nemal, len bude problém v tom aby som to donosila.
TO mi povedal že budem celých 9 meisacov na rizikovom ak to raz príde, nakoľko ja mám až 2/3menší ten krčok.
Z tohoto dôvodu mi nebolo ani možné aplikovať Danu.