papulisko
02.02.10,12:06
Ahojte poraďáci,
mám jednu otázku ohľadom bločkov k nakupovaným PHM. Zamestnanec firmy používa súkromné vozidlo na služobné účely. Robí sa kniha jázd a uplatňuje sa amortizačný koeficient 0,183 € za km a samozrejme spotreba PHM podľa TP. Otázka znie, či musí zamestnanec odkladať všetky bločky o nákupe PHM, alebo stačí jeden za obdobie, za ktoré podáva u zamestnávateľa vyúčtovanie najazdených kilometrov (napr. za mesiac), aby sa určila cena PHM. Prípadne, keď sa použije priemerná cena za obdobie, nemusí mať zamestnanec žiaden doklad o nákupe PHM ?
A ešte jedna otázka, je rozdiel, či by takto postupoval aj živnostník ? Musí mať bloky o nákupe PHM ?
Ďakujem
papulisko
05.02.10,09:17
posuvam
grammatika
05.02.10,11:39
zamestnanec nemusí prikladať bločky o nákupe phm, stačia ceny podľa štatistického úradu.
Účtuješ o nákladoch na pracovné cesty v s.r.o. podľa § 19 ods. 2d) zákona o dani z príjmov a riadiš sa zákonom o cestovných náhradách
pavol54
05.02.10,12:04
Zákon o cestovných náhradách 283/2002 v znení475/2008 § 7
papulisko
28.02.10,17:10
a môže sa použiť aj blok z obdobia, ktorého sa vyúčtovanie týka ? čiže, keď mám blok za január a robím vyúčtovanie za január, môžem ho použiť na určenie ceny PHM ? podľa mojich informácií by to takto mohlo byť.
vďaka
Timka1
28.02.10,17:13
a môže sa použiť aj blok z obdobia, ktorého sa vyúčtovanie týka ? čiže, keď mám blok za január a robím vyúčtovanie za január, môžem ho použiť na určenie ceny PHM ? podľa mojich informácií by to takto mohlo byť.
vďaka

ak ten doklad o nákupe phm má, tak samozrejme, že môžeš použiť
andykas
28.02.10,18:54
ak ten doklad o nákupe phm má, tak samozrejme, že môžeš použiť


ahojte, moja otázka je.... ak zamestnanec išiel na služobku 25.2. a doklad o PHM má z 22.2 môžem to uznať, alebo máme vychádzať zo štatistického úradu na daný týždeň? vďaka.
Timka1
28.02.10,19:01
ahojte, moja otázka je.... ak zamestnanec išiel na služobku 25.2. a doklad o PHM má z 22.2 môžem to uznať, alebo máme vychádzať zo štatistického úradu na daný týždeň? vďaka.

môžeš to uznať, nakoľko mohol mať v aute phm z 22.2., ale tiež môžeš použiť priemernú cenu zo štatistického úradu
andykas
28.02.10,19:12
môžeš to uznať, nakoľko mohol mať v aute phm z 22.2., ale tiež môžeš použiť priemernú cenu zo štatistického úradu

ďakujem :-), ide o to, že mu to lepšie vychádza zo skutočného bloku ako zo štatistického úradu a s kolegynkou sa nevieme dohodnúť, nakoľko ma presviedča že iba ak by tankoval v deň služobky tak mu to môžem uznať....