msvinosady
02.02.10,12:48
ahojte
potrebujem od vás ešte jednu radu

som učiteľka ´MŠ mám vysokoškolské vzdelanie v odbore predškolská a elementárna pedagogika, k tomu mám ukončené rozširujúce vzdelanie špecialnej pedagogiky pre materské školy a mám 30 rokov praxe. podľa tohoto ste mi poradili zaradenie do 10 pl. triedy.
Môj zamestnávateľ to neakceptuje. mohli by ste mi poradiť na čo sa môžem odvolať a čím môžem u zamestnávateľa argumentovať? neviem sa totiž to nikde dočítať o uznaní rozširujúceho vzdelania špeciálnej pedagpogiky pre MŠ ako náhrady prvej kvalifikačnej skúšky, atestácie
miramax1
06.02.10,05:50
V tomto prípade bude asi najlepšie požiadať o vysvetlenie MŠ SR.
pe.pe
06.02.10,08:18
Ahoj,
aký argument uviedol zamestnávateľ? Ak žiaden, trvaj na ňom. Nech Ti presne povie, prípadne napíše, prečo Ti rozš. štúdium neuznáva ako 1. atestáciu. Potom sa možno bude lepšie radiť, určite ale súhlasím s miramax.
Darica
08.02.10,15:50
Moze mi niekto poradit? Dopocula som sa, ze ziskanim bakalárského vzdelania ( preds. a element. pedag.) v mojom obore, mam moznost ziskat aj urcite mnozstvo kreditov ( 30 ), ktoré mozem uplatnit pri naslednej atestacnej skuske.
Ako je to s postupom uciteliek v mš do platových tried? Dakujem
Sabadka
08.02.10,16:59
Moze mi niekto poradit? Dopocula som sa, ze ziskanim bakalárského vzdelania ( preds. a element. pedag.) v mojom obore, mam moznost ziskat aj urcite mnozstvo kreditov ( 30 ), ktoré mozem uplatnit pri naslednej atestacnej skuske.
Ako je to s postupom uciteliek v mš do platových tried? Dakujem


V tejto téme
http://www.porada.sk/t120969-p2-nove-platove-stupne.html
v príspevku 77 nájdeš tabuľky a podľa nich zistíš postup do platových tried podľa získaného vzdelania
Darica
09.02.10,16:34
Dakujem, Sabadka, teraz som v 8 a po bc. by som mala ist do 9 platovej triedy. Mna skor zaujima informacia o ziskaní kreditov (30 ) za bc. studium , ci je to pravda, ze si ich mozem uplatnit na atestacnú skusku a nasledne ci je mozné získať 10 platovu triedu. ( je to len z pocutia neoverena správa, tak keby sa niekto prosím ozval, ci sa zaklada na pravde.) Vdaka.
Učiteľka ZŠ
09.02.10,16:53
Sabadka, môžem aj ja jednu otázočku? (nechcem zakladať novú tému...) Dnes som sa dopočula, že učitelia-inžinieri s DPŠ, ak budú chcieť naďalej učiť, budú si musieť urobiť odznova vysokú školu, teda vyštudovať odbor-predmet na pedagogickej fakulte, resp. pedagogický smer, je to pravda? Je to niekde v nejakom zákone?
Sabadka
09.02.10,16:54
Dakujem, Sabadka, teraz som v 8 a po bc. by som mala ist do 9 platovej triedy. Mna skor zaujima informacia o ziskaní kreditov (30 ) za bc. studium , ci je to pravda, ze si ich mozem uplatnit na atestacnú skusku a nasledne ci je mozné získať 10 platovu triedu. ( je to len z pocutia neoverena správa, tak keby sa niekto prosím ozval, ci sa zaklada na pravde.) Vdaka.

Informácie o podmienkach získania kreditov a o podmienkach atestácií sa dozvieš v zákone 317/2009 § 47 a §48, neoverená správa sa zdá byť celkom pravdivá :). V citovaných paragrafoch nájdeš presne podmienky za akých môžeš získať kredity a následne ako ich vieš "zmeniť" na atestáciu.
Sabadka
09.02.10,16:57
Sabadka, môžem aj ja jednu otázočku? (nechcem zakladať novú tému...) Dnes som sa dopočula, že učitelia-inžinieri s DPŠ, ak budú chcieť naďalej učiť, budú si musieť urobiť odznova vysokú školu, teda vyštudovať odbor-predmet na pedagogickej fakulte, resp. pedagogický smer, je to pravda? Je to niekde v nejakom zákone?

Kvalifikačné predpoklady pre výkon pedagogickej činnosti pre všetky kategórie pedagogických zamestnancov nájdete vo vyhláške 437/2009 a podľa nej si viete presne určiť pre ktorú kategóriu respektíve aký predmet máte kvalifikáciu, prípadne čo si potrebujete vo vzdelaní doplniť, aby ste spĺňali kvalifikačné aj odborné predpoklady.
Darica
09.02.10,17:12
Dakujem za odpoved.
babkamaja
12.02.10,15:22
Sabadka, môžem aj ja jednu otázočku? (nechcem zakladať novú tému...) Dnes som sa dopočula, že učitelia-inžinieri s DPŠ, ak budú chcieť naďalej učiť, budú si musieť urobiť odznova vysokú školu, teda vyštudovať odbor-predmet na pedagogickej fakulte, resp. pedagogický smer, je to pravda? Je to niekde v nejakom zákone?
Tak toto je veľmi mylna informacia a urcite sa nezaklada na pravde