JanaDr
02.02.10,13:55
Prosím Vás o radu, môžeme my ako s.r.o. vyfakturovať inej s.r.o. stravné lístky, ktoré sme utŕžili za tovar?
Ak nie, ktorý zákon to zakazuje?

Prosím, vyjadrite sa mi k tomu, lebo ja šéfovi vravím že nie, že SL sú majetkom tej ktorej strav.spoločnosti, a obchodovať s nimi môžu iba oni.
El Cid
02.02.10,14:13
Je to druh živnosti - výpis z OR : centrálny predaj stravných lístkov .Ak to nemá v povolení , tak to nemôže faktúrovať .Pod pojmom ceniny sa rozumie:
- poštové známky
- kolky
- stravné lístky
Poverený zamestnanec vedie evidenciu cenín, v ktorej sleduje príjem a výdaj( aj číslo stravných lístkov) ako prísne zúčtovateľné tlačivo.
JanaDr
02.02.10,18:16
Samozrejme, že to nemá s.r.o. v činnosti...
ale nevieš mi povedať, aké nariadenie to zakazuje, aby som to mala v ruke? Logika mi vraví, že sa to nesmie... ale rukolapný dôkaz je rukolapný dôkaz :)
El Cid
08.02.10,17:12
Asi by bola najvhodnejšia odpoveď priamo zo stravovacích spoločností, v zmluve je uvedené ,na čo sa môžu poukážky použiť. Napríklad ako z Metra :Ako postupovať?
Odovzdajte stravovacie poukážky pri Pulte služieb partnerom a podpíšte odovzdávací protokol
METRO preberie zásielku a na svoje náklady ju doručí konkrétnemu vydavateľovi stravovacích poukážok.
Vydavateľ stravovacích poukážok spracuje zásielku a informuje METRO o výške peňažnej čiastky, ktorou disponujete pre nákupy v danom veľkoobchodnom stredisku.
Od 7. pracovného dňa po dni odovzdania stravovacích poukážok ste oprávnení používať túto čiastku na nákup tovaru a služieb vo veľkoobchodnom stredisku, kde ste stravovacie poukážky odovzdali.
Podmienky služby vám oznámi vydavateľ stravovacích poukážok. Tak si myslím, že oprávnenie musí dať stravovacia spoločnosť.
Oriona
10.02.10,15:27
Sme skola, rozp. organizacia zriadena obcou. Vlani sme kupili stravne listky, nevycerpane sme vratili do zavodnej jedalne a dosiel nam teraz dobropis. Zostatok 213 (ktore sme vratili) mam v pociatocnych stavoch. Ako zauctovat ? Dobropis bezne uctujem: 315 alebo 318/648, ked pridu peniaze na vydav. ucet tak 222 mylna platba/315 alebo 318; preposielam na prijmovy ucet a odtial zriadovatelovi. Mam teraz uctovat 315/213 (miesto 648?)?