semisa
02.02.10,13:05
ahojky, nevedel by mi niekto poradit ako sa zbavim pigmentových bodiek, mam 21 rokov a sice predtym som ich par mala ale tento mesiac sa mi zacali tvorit vo velkom, niekde som sa docitala ze za to moze aj antikoncepcia, ale nie som si tym moc ista... diky za radu :)
zdenka131
02.02.10,14:15
pasuliatko
02.02.10,17:06
treba sa poradiť s lekárom aby to nebolo nič vážne
semisa
04.02.10,08:59
no ale to nie su skvrny ... to su male bodky ... a zacina ich byt viac ako viac ... u koznej som bola odbila ma tym ze to proste neni choroba ...a ze sa to neda ani nijak dat prec ... a vraj az ked to bude mat viac ako pol cm tak vtedy to je problem ze teraz nie .. ale ja to tam nechcem mat ... resp. nechcem aby sa mi nadalej rozsirovalo... a neviem co s tym :/
arizona
04.02.10,09:01
no ale to nie su skvrny ... to su male bodky ... a zacina ich byt viac ako viac ... u koznej som bola odbila ma tym ze to proste neni choroba ...a ze sa to neda ani nijak dat prec ... a vraj az ked to bude mat viac ako pol cm tak vtedy to je problem ze teraz nie .. ale ja to tam nechcem mat ... resp. nechcem aby sa mi nadalej rozsirovalo... a neviem co s tym :/
Tak zájde za inou lekárkou. Osobný kontakt a vyšetrenie ti internet nanahradí...
ubka
07.02.10,00:27
Tie bodky sú biele?
V takom prípade sa jedná o získanú plieseň kožnú, kúp si v drogérii sírové mydlo a tým sa umývaj. Určite sa to stratí.
Ak sú bodky hnedé, treba zájsť k lekárovi.
dusansl
08.02.10,18:25
K vašej žiadosti o radu pri výskyte a pribúdaní ,,drobných pigmentových bodiek“
by som Vám rád poskytol nasledujúcu informáciou:
Tmavohnedé škvrny či maličké pehy sa v súčasnej dobe hlavne u ľudí mladej generácie vyskytujú neobyčajne často. Spravidla sa vyskytujú na okrajových a najviac odhalených častiach tela. Spravidla sa objavujú na rôznych častiach tvári, rúk, predlaktiach, ramenách a iných častiach tela. Spravidla to býva ale v hornej časti tela.
Mnoho krát sa tvoria na tých častiach tela, ktoré súvisia s meridiánmi daných orgánov , kde dochádza k poruche činnosti daného orgánu! To je príčina vzniku takéhoto prejavu tela.
Inou príčinou tvorenia ,,Peh“ je prebytok sacharidov v organizme, a súvisí s privysokou konzumáciou repného cukru, trstinového cukru, medu, ovocného cukru, a cukru mliečneho .
Teda samých monosacharidov a disacharidov.
JIN charakter týchto látok je priťahovaný slnečnými lúčmi ktoré majú JANG charakter. To je príčina , že sa objavujú na povrchu tela.
DOPORUČUJEM: rezolútne vyradiť zo stravy uvedené zložky. Ak sa bodky ,či škvrny objavujú práve na energetických dráhach, znamená to, že konzumácia práve týchto jednoduchých cukrov poškodzuje vnútorné orgány s nimi súvisiace. Je možné , že ich výskyt signalizuje zlý stav čriev alebo iného dôležitého orgánu, čo sa dá zistiť podľa miesta ich výskytu.
S pozdravom dusansl.
semisa
12.02.10,09:22
aha .. dakujeem moc .. toto ma nenapadlo ze by to mohlo byt tym sposobene .. no cukru mam dost ... kekse, kakavo, alebo co sa doma pece .. ale pijem caj na precistenie krvi a pecene .. a odvtedy sa to trosku zastavilo.. ale vyradim aj hinto dakujem mooc
inuska5
30.08.15,10:33
ahojte..zaujimalo by ma, ako to dopadlo s tymi malickymi,bielymi, pigmentovými bodkami (biele bodky..nie flaky)....co to je? da sa to vyliecit? ..alebo zastavit? ..vie mi niekto poradit? ..dakujem
lujza.j
30.08.15,10:40
Precitaj prispevok od ubka..
inuska5
30.08.15,11:18
vyskusam, ..dakujem za odpoved
bettylou
30.08.15,12:21
a nebude to prušenou ozonvou vrstvou a tý, že slnko má intenzívnejší presah do atmosféry. ty meridian, v hornej časti tela preto, lebo sú najviac vystavované žiareniu.. cukor ani med nejem a ked príde slnko mám tiež bodky, na jeseň pomiznú.
bettylou
30.08.15,12:24
koža ti v tých bielych miestach netvorí pigment
korela
30.08.15,20:52
ale komu nezmiznú, pripustíš, že môže mať pravdu? ja ten príspevok chápem ako prínosný.
bettylou
31.08.15,03:38
samozrejme