Holubar
02.02.10,13:52
Dobry den,
mam dost laicku otazku, co sa tyka podnikania. V najblizsich dnoch opustam zamestnanie a v blizkej buducnosti by som chcel zalozit vlastnu s.r.o. ako jediny zakladatel. Zaujima ma vsak, ako potom budem ja, ako osoba vystupovat voci statu. Budem ako dobrovolne nezamestnany, alebo ako mozem nazvat taku formu existencie? Budem vdacny, ak mi tuto problematiku trochu objasnite
Zoltán Kovács
02.02.10,12:54
Ak nebudeš mať pracovný pomer vo vlastnej spoločnosti, tak budeš dobrovoľne nezamestnaný, ktorý si musí sám platiť povinne zdravotné poistenie. Odvody do SP v tomto prípade sú dobrovolné.
Holubar
02.02.10,13:05
A co bude pre mna najvyhodnejsie, co sa tyka bezneho zivota a buducnosti? Mam sa viest ako zamestnanec vlastnej firmy, alebo ostat nezamestnany a platit zdravotne? Mne ide hlavne o tie bezne zivotne potreby, ako moznost vziat si z banky uver alebo hypoteku na byt a pod.
Zoltán Kovács
02.02.10,13:06
Ak sa nezamestnáš, tak nebudeš mať príjem. A potom v banke zbytočne budeš žiadať úver.
Holubar
02.02.10,13:12
Cize nie je ina cesta, len sa stat sam sebe zamestnavatelom a platit odvody do socialky a zdravotnej za firmu a este aj za mna ako zamestnanca?