vauvauvau
02.02.10,13:57
dobry den, chcem sa spytat ako to vlastne funguje-som invalid ohodnoteny nad 70% a tu som sa docital ze ak chcem podnikat je mozne ziadat o nejaku dotaciu-podla coho sa urcuje vyska tej dotacie a na aky druh podnikania ju davaju?, ak som ja ukoncil zdravotnu skolu je mozne ziadat tieto peniaze napriklad ak by som chcel rozbehnut malu solar elektraren? - nie na napajanie domu ale pripojena na verejnu siet
drobecek1
03.02.10,13:00
zabudni na to to sú investície v desiatkach miliónov a na úrade Ti možno dajú pár tisíc a aj to iba na nevyhnutné veci.
vzan
04.02.10,09:19
dobry den, chcem sa spytat ako to vlastne funguje-som invalid ohodnoteny nad 70% a tu som sa docital ze ak chcem podnikat je mozne ziadat o nejaku dotaciu-podla coho sa urcuje vyska tej dotacie a na aky druh podnikania ju davaju?, ak som ja ukoncil zdravotnu skolu je mozne ziadat tieto peniaze napriklad ak by som chcel rozbehnut malu solar elektraren? - nie na napajanie domu ale pripojena na verejnu siet
Doporučil by som navštíviť príslušný úrad práce, vyhľadať si tam pracovisko, ktoré sa zaoberá poradenstvom v oblasti samostatnej zárobkovej činnosti, podnikania, príspevkov na podnikanie a pod. Tam dotanete úvodné informácie o možnosti získania príspevku, ako i jeho výšky. Na výšku má vplyv poloha Vášho bydliska, t. j. či bývate v Bratislave alebo v okrese Revúca, Rimavská Sobota a pod. Príspevky sú i pre invalidných občanov na vytvorenie pracovného miesta, samozamestnanie a pod. Celú problematiku popisuje zákon o službách zamestnanosti. Vyhľadajte si jeho najúplnejšie znenie a platné pre toto obdobie, atď.
Elektráreň a zapojenie sa do siete, je ďslšia oblasť, o tomto probléme neporadia na úrade práce, skôr v energetických závodoch. Potrebné je si z tejto oblasti naštudovať príslušné zákony. Predpokladám, že to nie je tak jednoduché, ako to vypadá.
Pacino
04.02.10,16:51
Pokiaľ by si chcel zriadiť chránenú dielňu takčo sa týka dotácie môžeš dostať max. 7550,48 €. a tiež si myslím že podnikať v tomto odvetví je finančne náročné a podotýkam len vybavenie dotácie Ti zoberie kvantum času a trpezlivosti na úradoch.
Ale prajem Ti nech Ti to vyjde nakoľko aj ja zriaďujem CHD a som nad 70% ZŤP. Ak chceš môžeš sa pripojiť k miniporade - chránené dielne...Snažím sa aby táto miniporada pomohla všetkým ktorí majú záujem o zriadenie alebo v tejto oblasti pracujú.
Pacino
06.02.10,15:18
Pokiaľ by si chcel zriadiť chránenú dielňu takčo sa týka dotácie môžeš dostať max. 7550,48 €.

Chcel by som sa opraviť dotácie sú dve:
Pre podnikateľské subjekty je to 7550,48 €
Pre nepodnikateľské subjekty bolo 9060,57 €, ale akurát tento týždeň to v žilinskom kraji zdvihli na 9365,18 €.
Ja ako živnostník môžem dostať 9365,18 €.
vzan
11.02.10,09:46
tiež sa zamýšľam o utvorení chránenej dielni, rád sa podelím so zkúsenosťami. Teraz chcem ísť na kurz, ktorý som si sám vyhľqadal a prihlásil sa. Konzultoval som situáciu s UPSVaR, pravdaže z ich strany sa to nedá financovať, pritom mne tento kurz by mal vyhovovať po zdravotnej stránke a kurzy, ktoré pripravuje UPSVaR mi nevyhovujú. Tak si to zapllatím sám v plnom rozsahu.
immortal2020
24.02.10,05:22
ak mas nejake info o tej elektrarni by som uvital ... premyslam tiez o niecom takom
Pacino
24.02.10,20:08
prepáčte mi za omyl ktorý mi bol poskytnutý pracovníčkou na ÚP

pre podnikateľské subjekty je to 7 804,32 €
pre nepodnikateľské subjekty je to 9365,18 €.

Ja ako živnostník môžem dostať 7804,32 €
Je to v žilinskom kraji tak ak som niekoho dostal do omylu ospravedlňujem sa...
gggggg
26.02.10,14:12
ak mas nejake info o tej elektrarni by som uvital ... premyslam tiez o niecom takom
ak by si nahodou mal zdroje na vystavbu tak sa ozvi ja mam priestory,strechu priemyselnej budovy a stlp vysokeho napätia 20 m od objektu,idealne miesto.Som v kontakte aj so spoločnosťou kt.vie projekt vystaviť a vybaviť potrebné papierovačky
lenni
05.01.11,04:53
Prosim zabudni na tento napad, taku byrokraciu a mafiu si nezazil