Kristinka1402
02.02.10,17:20
Dobrý deň, neviem kam z konopí, tak píšem.
Stalo sa toto: dňa 2.11.nám nastúpil zamestnanec do firmy. Keďže mal nárok na dovolenku len dva dni a v decembri potreboval 5 dní dovolenky, tri dni sme mu akože "požičali", to znamená, že ich na výkaze má ako odpracované dni a aj na výplate ako keby v práci bol

Lenže - každý mesiac mu posielam na úrad práce potvrdenie na príspevok na dochádzku za prácou - píše sa tam ako pracoval a podobne. Nemohla som mu tam napísať, že bol tieto tri dni v práci, pretože by mu za tie dni preplatili cestovné, tak som tam napísala celozávodnú dovolenka.

Šéfka sa rozčúlila, že čo si dovoľujem, ale už nevysvetlila ako a čo som tam mala napísať.

Viete mi niekto poradiť čo s tým? Zajtra po práci tam idem, či to nejak prepísať, alebo čo s tým spraviť?

Ďakujem za každú radu!!!
Xanti
02.02.10,16:22
Dobrý deň, neviem kam z konopí, tak píšem.
Stalo sa toto: dňa 2.11.nám nastúpil zamestnanec do firmy. Keďže mal nárok na dovolenku len dva dni a v decembri potreboval 5 dní dovolenky, tri dni sme mu akože "požičali", to znamená, že ich na výkaze má ako odpracované dni a aj na výplate ako keby v práci bol

Lenže - každý mesiac mu posielam na úrad práce potvrdenie na príspevok pre cestovné - píše sa tam ako pracoval a podobne. Nemohla som mu tam napísať, že bol tieto tri dni v práci, pretože by mu za tie dni preplatili cestovné, tak som tam napísala celozávodná dovolenka.

Šéfka sa rozčúlila, že čo si dovoľujem, ale už nevysvetlila ako a čo som tam mala napísať.

Viete mi niekto poradiť čo s tým? Zajtra po práci tam idem, či to nejak prepísať, alebo čo s tým spraviť?

Ďakujem za každú radu!!! To myslíš ako cestovné, ved tam stačí potvrdiť, že ten daný mesiac je zamestnancom podniku. Ak teda myslíš na § 53 príspevok za dochádzkou do zamestnania.. http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/prispevky/prispevky-pre-obcana/53-prispevok-na-dochadzku-za-pracou.html?page_id=12942 tento nie je viazaný na počet dní.
A nevypisuješ náhodou potvrdenie o trvaní pracovného pomeru? Vzor je v tom linku, čo som prilepila.

Alebo myslíš čosi iné?
Kristinka1402
02.02.10,16:25
Je to taká tabuľka, kde sa presne vypisuje, ktoré dni bol v práci, od kedy, do kedy a dôvod opustenia pracoviska, dáva sa to k tomu potvrdeniu, ze bol u nas zamestnaný v danom mesiaci. Mám ju naskenovať?

na stránke UPSVAR ani takú tabuľku nevidím... volá sa to záznam o dochádzke
Xanti
02.02.10,16:27
Je to taká tabuľka, kde sa presne vypisuje, ktoré dni bol v práci, od kedy, do kedy a dôvod opustenia pracoviska, dáva sa to k tomu potvrdeniu, ze bol u nas zamestnaný v danom mesiaci. Mám ju naskenovať?
Naskenuj, alebo sa pozri podľa akého paragrafu sa toto uplatňuje. Lebo tlačivá by mali byť predsa jednotné pre celé SVK.
Kristinka1402
02.02.10,16:34
len neviem ako sa tu prikladá súbor
Xanti
02.02.10,16:36
len neviem ako sa tu prikladá súbor
Ako píšeš príspevok a pôjdeš s myškou dole, tak tam máš takú časť ...

"dodatočné možnosti"

tam si nájdeš a klikneš prilohy pridať odobrať klikneš na to a dalej inštinktívne. ;)
Kristinka1402
02.02.10,16:40
Dala som ho hore k príspevku, vo výkaze práce mám ale na 23,28 a 29 tie požičané hodiny, čiže tam má osmičky. Čo som tam mala radšej dať, ja ozaj neviem.
Xanti
02.02.10,16:43
Dala som ho hore k príspevku, vo výkaze práce mám ale na 23,28 a 29 tie požičané hodiny, čiže tam má osmičky. Čo som tam mala radšej dať, ja ozaj neviem.
No tento výkaz by ti mal sedieť z účtovaním, a kedže si mu požičala tie dni a dala ako keby ich odpracoval, tak aj do výkazu to uved ako odpracované dni.

Naozaj som sa s takým nestretla. Ale musí Ti to sedieť so smenovkou. Takže daj tam odpracované dni.
Kristinka1402
02.02.10,16:45
No len či sa to bude dať opraviť na tom úrade... :(
Kristinka1402
02.02.10,16:47
Oni mu to už prakticky vyplatili, to je to. Čo im tam povedať...
Xanti
02.02.10,16:47
No len či sa to bude dať opraviť na tom úrade... :(
To už odniesol? Šikovná si, vypíš nové odnes to ty. S tým, že si urobila chybu. A našla si to až teraz.
Kristinka1402
02.02.10,16:51
Neviete náhodou, či sa dá stiahnuť z netu toto tlačivo? Nikde som ho totiž nenašla. :( Super rada, jedine takto. Hádam ma šéfka nezastrelí, ale strašne vystrájala, keď to videla.
Kristinka1402
02.02.10,16:52
Ešte som si všimla, že tam musí byť podpis zamestnanca, tak asi jedine to tam zabieliť... ak mi to povolia
Xanti
02.02.10,16:54
Neviete náhodou, či sa dá stiahnuť z netu toto tlačivo? Nikde som ho totiž nenašla. :( Super rada, jedine takto. Hádam ma šéfka nezastrelí, ale strašne vystrájala, keď to videla.
Nemá ten zamestnanec z UP už nové tlačivo? Ofoť a vypíš. Ak nie tak sa prebehni na UP a vypýtaj si ho.
Kristinka1402
02.02.10,16:58
no lenže kedy mi ho podpíše, keď už dostal výpoveď :( či mi to zoberú aj nepodpísané. Zamestnanec teraz kvôli tomu robí ceremónie, že on tie dni platiť nebude a že ho to nezaujíma. šéfka sa mi vyhrážala, že ak to nezaplatí on, tak to dá k náhrade mne... :(
Xanti
02.02.10,17:02
no lenže kedy mi ho podpíše, keď už dostal výpoveď :( či mi to zoberú aj nepodpísané. Zamestnanec teraz kvôli tomu robí ceremónie, že on tie dni platiť nebude a že ho to nezaujíma. šéfka sa mi vyhrážala, že ak to nezaplatí on, tak to dá k náhrade mne... :(
A s tým mimoriadnym volnom súhlasila šéfka?
Alebo nie? Teda to je fakt prúser, a nekorektné od neho ...
Kristinka1402
02.02.10,17:06
Šéfka mi sama povedala, nech mu tam dám odpracované dni s tým, že keď bude mať nárok na dovolenku, tak nám to vráti - dala by sa mu dovolenka,ale v skutočnosti by bol v práci. No a teraz ten zamestnanec vystrája, že on to nevráti a že na tomto zázname o dochádzke je napísané, že mal dovolenku. Tak to musím rýchlo vyriešiť. Hádam, mi tam tie slečny povolia opravu, čo tam pracujú, inak neviem.
Xanti
02.02.10,17:07
Šéfka mi sama povedala, nech mu tam dám odpracované dni s tým, že keď bude mať nárok na dovolenku, tak nám to vráti - dala by sa mu dovolenka,ale v skutočnosti by bol v práci. No a teraz ten zamestnanec vystrája, že on to nevráti a že na tomto zázname o dochádzke je napísané, že mal dovolenku. Tak to musím rýchlo vyriešiť. Hádam, mi tam tie slečny povolia opravu, čo tam pracujú, inak neviem.
No dúfam, že áno. Zober účtovné podklady. Z toho mesiaca. Držím palec aby si poriešila.
Kristinka1402
02.02.10,17:13
Co si tam mám vsetko zobrat so sebou? Povedať im že vtedy pracoval, alebo povedať pravdu, že mal požičané hodiny?
Xanti
02.02.10,17:15
Co si tam mám vsetko zobrat so sebou? Povedať im že vtedy pracoval, alebo povedať pravdu, že mal požičané hodiny?
Ja netuším už, riadne domotané .... :(
Kristinka1402
02.02.10,17:19
No to teda hej :( uvidím, aké tam budú pracovníčky, možno niečo poradia... :( Ďakujem za odpovede!