Adriana 1
02.02.10,17:26
Vie niekto poradiť ako je to s uznávaním kvalifikačných skúšok u odborných zamestnancov ?
1. kvalifikačnú skúšku som robila pred 1.11.09 a po 1.11.09 som bola zaradená ako odborný zamestnanec a kvalifikačná skúška mi nebola uznaná. Ako je to u ostatných odborných zamestnancov? Ak máte nejaké informácie ozvite sa ďakujem.:)
pe.pe
02.02.10,16:41
Ahoj, v čase, keď si robila 1.KS si bola pedagogický zamestnanec? Máš 5 rokov ped. praxe?
Adriana 1
03.02.10,07:07
Ahoj, v čase, keď si robila 1.KS si bola pedagogický zamestnanec? Máš 5 rokov ped. praxe?



Mám 20 rokov praxe ako špec. pedagóg. Pred 1.11.09 som bola zaradená ako špec. pedagóg na ZŠ. Teraz som znova špec pedagóg na ZŠ, len podľa 317/09 som zaradená ako odborný zamestnanec.
Za rýchlu odpoveď díky.
pe.pe
03.02.10,12:33
Ahoj,
prepac, ze som Ta takto lustroval:) len som si overoval, ako sa vysvetluje §61 zakona a skutocne to vyzera tak, ze zamestnavatelia prihliadaju aj na kategorizaciu zamestnanca. Aj KSU v Nitre ma na webstranke takyto pokyn.

Cize ak Tvoj zamestnavatel vychadza z tohoto pokynu, nemoze Ti 1.KS uznat, pretoze pred 1.11. si bola zrejme pedagogicky zamestnanec a teraz si odborny zamestnanec. Podla pokynu totiz zamestnavatelia, ci zriadovatelia pozeraju na to, v akej kategorii si bola v case konania 1.KS. A ak si od 1.11. v tej istej kategorii, mas atestaciu uznanu. Ak si ale od 1.11. v inej kategorii, atestacia sa Ti neuznava. A to je Tvoj pripad.

Ked to vysvetlim spatne, vyzera to takto. Aby si od 1.11. ako odborny zamestnanec mala uznanu atestaciu, musela by si mat 1.KS alebo jej nahradu ziskanu ako odborny zamestnanec. A to nemas, alebo nemozes mat, pretoze podla 41/1996 mohli 1.KS alebo jej nahradu ziskat len pedagogicki zamestnanci.

Podla mna je tato interpretacia §61 nie uplne spravna. Stale sa pytam, na zaklade ktoreho § zakona 317 sa kategorizacia ped. a odb.zamestnancov robi spatne? Mozno tam ten § je, ale neviem ho najst :(
Ilika
03.02.10,12:54
Podla mna je tato interpretacia §61 nie uplne spravna. Stale sa pytam, na zaklade ktoreho § zakona 317 sa kategorizacia ped. a odb.zamestnancov robi spatne? Mozno tam ten § je, ale neviem ho najst :([/QUOTE



Keď ho nevieš nájsť, tak zrejme nikde nie je.......ja totiž verím, že si ho hladal dôkladne :rolleyes:
Ilika
03.02.10,13:18
Podľa môjho názoru je nelogické sledovať v akej kategorii bol zamestnanec v čase vykonania 1.KS, dôležité by malo byt či ju MÁ alebo NEMÁ....kto to vôbec vymyslel a prečo?!
každý, kto si dal námahu a urobil skúšku, obhájil svoju záver. prácu v téme, ktorú si vybral si zaslúži, aby mu bola uznaná.
Človek dopredu nemohol vedieť, že bude takáto mizéria,že sa r ušia školy a pod. resp.že mnoho pedagógov príde o zamestnanie a budúnútení vziat prácu aj v inej oblasti akú skončili.
pe.pe
03.02.10,14:11
Podla mna je tato interpretacia §61 nie uplne spravna. Stale sa pytam, na zaklade ktoreho § zakona 317 sa kategorizacia ped. a odb.zamestnancov robi spatne? Mozno tam ten § je, ale neviem ho najst :([/QUOTE



Keď ho nevieš nájsť, tak zrejme nikde nie je.......ja totiž verím, že si ho hladal dôkladne :rolleyes:

Rozhodol som sa požiadať o informáciu osobný úrad MŠ. Skutočne ma táto interpretácia zaujíma. Nuž, uvidíme :)
mjarka
04.02.10,21:42
Táto téma ma zaujala a skúsim sa aj ja zapojiť. Ilika píše, že pred 1.novembrom bola zaradená ako špeciálny pedagóg na ZŠ. Myslím, že je rozhodujúce, či pracovala ako školský špeciálny pedagóg, (predpokladám že áno - vzhľadom na jej zaradenie od 1.11.2009). Podľa vtedy platných predpisov, t.j. zák. č. 29/1984 školský špeciálny pedagóg nepatril do kategórie pedagogických zamestnancov. Kvalifikačnú skúšku mohla robiť alebo získať jej náhradu, presne ako to uvádza pe-pe, len ako pedagogický zamestnanec. V 12. platovej triede školský špeciálny pedagóg nebol zaradený z dôvodu vykonania 1. KS, ale podľa nariadenia vlády SR č. 341/2004 Z. z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme - pracovná činnosť 17.12.05. Možno som sa nevyjadrila celkom jasne, pre lepšie pochopenie pozrite usmernenie Postavenie a zaradenie školského špeciálneho pedagóga do 1.11.2009 na http://www.ksutn.sk/dokumenty/specialny_pedagog.pdf. Myslím, že to by mohlo byť vysvetlenie, prečo sa rôzne interpretuje § 62...
Náročnosť pracovnej činnosti odborného zamestnanca je zohľadnená zaradením do pracovnej triedy 2.
Sabadka
05.02.10,05:43
Rozhodol som sa požiadať o informáciu osobný úrad MŠ. Skutočne ma táto interpretácia zaujíma. Nuž, uvidíme :)

Nezabudni nás potom informovať :)
Ilika
05.02.10,11:17
Nie som školský špec.pedagóg na ZŠ,!
Som učiteĺka na plný uväzok v špeciálnej ZŠ už tri roky ....to znamená, že učím žiakov spojených ročníkov 1. až 4.
mjarka
05.02.10,22:40
Mrzí ma, ale poplietla som mená. Môj príspevok reagoval na otázku Adriany 1, t.j. mala som napísať "Adriana 1 píše..." nie Ilika ...
zdenka131
06.02.10,01:09
Mrzí ma, ale poplietla som mená. Môj príspevok reagoval na otázku Adriany 1, t.j. mala som napísať "Adriana 1 píše..." nie Ilika ...

Ak chceš reagovať na konkrétny príspevok, tak to urob nasledovne: vpravo dolu pod príspevkom je cituj, ťukni naň a napíš svoju odpoveď. V tom prípade bude jasné, komu je Tvoja reakcia určená.
Adriana 1
08.02.10,07:00
Rozhodol som sa požiadať o informáciu osobný úrad MŠ. Skutočne ma táto interpretácia zaujíma. Nuž, uvidíme :)

Ďakujem za záujem o môj problém a o problém nás odborných zamestancov, zaujíma ma čo Ti z MŠ odpíšu, ale neviem či sa neodvolajú na paragraf 61 odst. 7, 8, 317/ 09, kde sa slovíčko odborný zamestnanec akosi vytratilo a hovorí sa len o pedagogických zamestancoch. A čo my odborní zamestanci škôl ?