ELAST
02.02.10,21:08
Prosím Vás, mohli by ste mi pomôcť?

Aký je Váš názor na uplatnenie platieb na poistenie pre prípad úrazu do daňových výdavkov SZČO?

Len by som doplnila, že vieme, že poistenie pre prípad úrazu patrí podľa zákona o poisťovníctve medzi životné poistenie, ktoré je v zákone č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov upravené v § 2 písm. v) a tiež v § 11 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov. Ale táto SZČO si nebude uplatňovať toto poistenie pre prípad úrazu ako nezdaniteľnú časť základu dane a preto by sme sa chceli spýtať na Váš názor, či si môže dať tieto platby na poistenie pre prípad úrazu do daňových výdavkov s odôvodnením, že sa jedná o výdavky vynaložené za účelom dosiahnutia, udržania a zabezpečenia príjmov....

Ďakujem pekne za Váš názor!
emmma
02.02.10,20:18
Aké by bolo odôvodnenie že ide o výdavok na zabezpečenie príjmov? Nemôže.
ELAST
03.02.10,08:34
Aké by bolo odôvodnenie že ide o výdavok na zabezpečenie príjmov? Nemôže.

Napr. z dôvodu, že z poistného plnenia si zabezpečí skoré uzdravenie (napr. tým, že si zaplatí lepšie ošetrenie, príp. liečenie atď.) a tak bude skôr v práci a dosahovať ďalšie príjmy...

Viem, že si to klienti chcú uplatňovať do daňových výdavkov, tak by som Vás chcela poprosiť, čo si o tom myslíte...

Vopred ďakujem veľmi pekne!
veronikasad
03.02.10,08:38
Napr. z dôvodu, že z poistného plnenia si zabezpečí skoré uzdravenie (napr. tým, že si zaplatí lepšie ošetrenie, príp. liečenie atď.) a tak bude skôr v práci a dosahovať ďalšie príjmy...

Viem, že si to klienti chcú uplatňovať do daňových výdavkov, tak by som Vás chcela poprosiť, čo si o tom myslíte...

Vopred ďakujem veľmi pekne!
Pokial to nie je v kombinácii so životným poistením, kde si z tohto titulu môžeš uplatniť zníženie NČZD (ak poistná zmluva splňa ostatné podmienky), samotné úrazové poistenie ako VOZD asi neprejde. Ak to "klienti chcu" musia si to pri daňovej kontrole obhájiť.
myšička
03.02.10,08:53
Dobry den,
a co cestovne poistenie? Ak SZCO vela cestuje a pracu vykonava v zahranici a cestuje autom a pripoisti sa, moze si to dat do nakladov v suvislosti s podnikanim?

Dakujem
vikinka
03.02.10,09:47
Dobry den,
a co cestovne poistenie? Ak SZCO vela cestuje a pracu vykonava v zahranici a cestuje autom a pripoisti sa, moze si to dat do nakladov v suvislosti s podnikanim?

Dakujem
Ako VNZD,bohužiaľ risk je zisk,čo by urobil v prípade vyplatenia poistenia?Zdanil by sumu poistného plnenia?