betka85
02.02.10,20:16
Dobrý večer, som tu prvý raz tak dúfam že som tému zaradila správne. Som začiatočníčka v PÚ. A neviem čí správne vystavujem a účtujem faktúru odberateľovi. Tak teda:
1. ak vystavím faktúru napr. naša firma zhotovuje pergoly, altány, rôzne rekonštrukcie striech, výroba drevených lavíc a pod. ,tak do faktúry dávam - rozúčtovávam nakúpený materiál ale za vyššiu cenu ako bola nakúpená a prácu napr. za tú pergolu. Nákup účtujem spôsobom B čiže všetko na 5xx. Musím potom rozdiel medzi nakúpeným a vyfaktúrovaným materiál nejako zvlášť účtovať. Lebo ja to účtujem ako odoslanú faktúru -celú sumu aj (materiálˇ+ práca) 311/343,601. Prosím Vás viem že vyzerám ako ... , ale rada by som na začiatku neurobila chybu. Ďakujem Vá m pekne.
betka85
03.02.10,12:22
Prosím pomôžte mi. Ďakujem veľmi pekne.
Tweety
03.02.10,12:25
Dobrý večer, som tu prvý raz tak dúfam že som tému zaradila správne. Som začiatočníčka v PÚ. A neviem čí správne vystavujem a účtujem faktúru odberateľovi. Tak teda:
1. ak vystavím faktúru napr. naša firma zhotovuje pergoly, altány, rôzne rekonštrukcie striech, výroba drevených lavíc a pod. ,tak do faktúry dávam - rozúčtovávam nakúpený materiál ale za vyššiu cenu ako bola nakúpená a prácu napr. za tú pergolu. Nákup účtujem spôsobom B čiže všetko na 5xx. Musím potom rozdiel medzi nakúpeným a vyfaktúrovaným materiál nejako zvlášť účtovať. Nie, nemusíš. Lebo ja to účtujem ako odoslanú faktúru -celú sumu aj (materiálˇ+ práca) 311/343,601. Správne Prosím Vás viem že vyzerám ako ... , ale rada by som na začiatku neurobila chybu. Ďakujem Vá m pekne.
Odpovede v texte.
Danila
03.02.10,12:26
Prosím pomôžte mi. Ďakujem veľmi pekne.Vystavenú faktúru odberateľovi účtuješ správne, ak ide o výrobky. Rozdiel cien pri Tvojom spôsobe budeš mať zohľadnený ako rozdiel tr.5 a tr. 6. Ale obavám sa, že si na začiatku v bode 0. A to je pre PÚ veľmi málo. Tak sa snaž a študuj.;)