primi
03.02.10,08:58
Dobry den,
prosim poradte mi ako mam riesit problem:
Chcela som podat ziadost o pridavok na dieta, avsak ziadost mi nevzali nakolko mam este dolozit potvrdenie, ze otec dietata - obcan talianskej republiky, nepobera podobny pridavok v Taliansku. Otec dietata vsak nie je zamestanec ani dochodca, preto podla talianskych zakonov narok na pridavok nema. Na otazku ci je nejake europsky platne tlacivo na toto potvrdenie mi bolo povedane ze nie je, ze ho treba zabezpecit formou listu. Chapem ze zamestnancom v Taliansku takyto list zamestnavatel vystavi, co ma robit podnikatel ? Na talianskej socialke mu samozrejme ziaden list vypisat nechceli (ved maju aj tak dost inej prace).
Dakujem
Mária27
03.02.10,08:20
Skús zaslať čestné vyhlásenie otca.
primi
03.02.10,11:17
Cestne vyhlasenie neakceptuju, uz som sa pytala :)
brčko
03.02.10,11:45
primi,
nikdy som žiadny E nevybavovala a sa v nich nevyznám, no nemohli by byť zahrnuté rodinné prídavky pod rodinné dávky, t.j. nedalo by sa cez E411? a tiež som čítala, že všeobecný formulár E 001 poskytnutie informácií, zaslanie formulárov, tak to ma zaujalo, že takto možno získať info?

no opakujem absolútne novládam prax v tomto a taliani, tak to bude asi kapitola sama o sebe :)

ale predpokladám určite sa s tým už niekto stretol.
elaurie
03.02.10,13:22
primi,
nikdy som žiadny E nevybavovala a sa v nich nevyznám, no nemohli by byť zahrnuté rodinné prídavky pod rodinné dávky, t.j. nedalo by sa cez E411? a tiež som čítala, že všeobecný formulár E 001 poskytnutie informácií, zaslanie formulárov, tak to ma zaujalo, že takto možno získať info?

no opakujem absolútne novládam prax v tomto a taliani, tak to bude asi kapitola sama o sebe :)

ale predpokladám určite sa s tým už niekto stretol.

mimotemyJa som si skúšala vybavit formulár E 115 a E 116, t.j. materskú dávku zo Slovenska cez poisťovňu v Belgicku a dopadlo to tak, že cez tieto E formuláre som nevybavila vôbec nič, belgičania sa asi neunúvali niečo vypisovať, žiadne písomné potvrdenie o podaní takejto žiadosti mi neboli ochotní dať, skrátna veľmi ťažká komunikácia, ktorá nakoniec aj tak nikde neviedla...
Mária27
04.02.10,10:56
Možno by bolo dobré, keby manžel požiadal listom taliansku sociálku o prídavky na dieťa, o podmienky poberania a pod., a oni mu listom odpovedia, že nemá nárok. To by malo stačiť aj našej sociálke.