beabell
03.02.10,09:49
Dobry den, chcela by som poprosit starsich a skusenejsich poradakov o nazor k problemu: v priebehu roka 2009 sme vyplacali v suvislosti s prepustanim zamestnancov odstupne, ktore mame zauctovane v nakladoch. Teraz celu hodnotu budeme fakturovat (faktura bude vystavena este do r.2009) a dostaneme ju preplatenu z UK, na zaklade uzatvorenej zmluvy medzi nami a nasou matkou. Nas nazor je vystavit fakturu bez DPH, nejedna sa o zdanitelne plnenie. Ako by ste postupovali a aky paragraf uviedli ako oporu? Je to surne lebo tu mame teraz aj koncorocny audit.
Dakujem velmi pekne
Ivenka
03.02.10,08:51
Domnievam sa, že tak ako pri prefakturovani miezd inej firmy musiš odviesť DPH tak aj pri odstupnom. Ale nech sa vyjadri ešte niekto.
beabell
03.02.10,11:03
dakujem za nazor, pripominam ze budeme fakturovat do UK
prida sa este niekto so svojim nazorom?
Johanka
03.02.10,11:17
Dobry den, chcela by som poprosit starsich a skusenejsich poradakov o nazor k problemu: v priebehu roka 2009 sme vyplacali v suvislosti s prepustanim zamestnancov odstupne, ktore mame zauctovane v nakladoch. Teraz celu hodnotu budeme fakturovat (faktura bude vystavena este do r.2009) a dostaneme ju preplatenu z UK, na zaklade uzatvorenej zmluvy medzi nami a nasou matkou. Nas nazor je vystavit fakturu bez DPH, nejedna sa o zdanitelne plnenie. Ako by ste postupovali a aky paragraf uviedli ako oporu? Je to surne lebo tu mame teraz aj koncorocny audit.
Dakujem velmi pekne
Čo je predmet zmluvy ?
beabell
03.02.10,12:56
mam iba ustne podanie - predmetom zmluvy je preplatenie odstupneho vyplateneho zamestnancom v SR zo strany matky ktora je v UK, bohuzial nemala som ju zatial k dispozicii
dakujem