emula1
03.02.10,10:00
ahojte,

neviete niekto, kde sa da priamo vyplnit tlacivo na rocne zuctovanie ZP za rok 2009?
pozerala som na stranku vseobec. poistovne, ale tam maju tlacivo na stiahnutie v podstate len prilohu zo zbierky
vikinka
03.02.10,09:02
Zatiaľ nikde,na stránke rzzp by mali byť sprístupnené 5.2.2010
emula1
03.02.10,09:04
asi som moc rychla, chcela som mat jedneho szco uz komplet z krku, ale zda sa, ze budem musiet vyckat
veronikasad
03.02.10,09:31
Toto je vtip VšZP alebo to myslia naozaj ?

https://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=774#vyplnime
vikinka
03.02.10,09:40
Toto je vtip VšZP alebo to myslia naozaj ?

https://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=774#vyplnime
Táto možnosť bola už minulý rok,osobne som ju využila pre svojich klientov,všetko vyplnili a bolo to O.K.
veronikasad
03.02.10,09:54
Táto možnosť bola už minulý rok,osobne som ju využila pre svojich klientov,všetko vyplnili a bolo to O.K.
Ako to funguje ? Stačí údaje naťukať do tej tabuľky a vôbec nemusia chodiť s RZZP na príslušnú pobočku ?
Zdenka 0705
03.02.10,09:55
Táto možnosť bola už minulý rok,osobne som ju využila pre svojich klientov,všetko vyplnili a bolo to O.K.
Ja sa na stránku nedostanem, pýta to certifíkát. Je to dôveryhodné?
vikinka
03.02.10,09:57
Áno z DP som uviedla údaje,vyplnené RZZP im poslali na adresu,skontrolovali sme,klient podpísal a poslal späť na VšZP.
Všetko poštou,bez chodenia a státia na pobočke.
veronikasad
03.02.10,09:57
Ja sa na stránku nedostanem, pýta to certifíkát. Je to dôveryhodné?
malo by byť - je to z oficialnej stránky VšZP - mne certifikát nepýta.
veronikasad
03.02.10,09:58
Áno z DP som uviedla údaje,vyplnené RZZP im poslali na adresu,skontrolovali sme,klient podpísal a poslal späť na VšZP.
Všetko poštou,bez chodenia a státia na pobočke.
Ak to tak funguje, potom posielam 100 bodov VšZP
vikinka
03.02.10,10:00
Ja sa na stránku nedostanem, pýta to certifíkát. Je to dôveryhodné?
Aký certifikát?
https://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=627
vikinka
03.02.10,10:03
Mohli by sa zobudiť aj ostatné poisťovne,minulý rok som to veľmi ocenila túto službu,ušetrilo mi to veľa času.
Myslím,že VšZP si oprávnene zaslúži tých 100 bodov.
Zdenka 0705
03.02.10,10:09
Už ma to pustilo, najprv hlásilo, že nedôveryhodná stránka, ale odklikala som a ďakujem, využijem.
lianett
03.02.10,11:25
Zdravím Vás,

ja si tento rok budem 1.krát robiť toto RZZP, pretože od polovice 12/09 som samoplatiteľ.

V predchádzajúcom roku som mala dvoch zamestnávateľov, preto by som sa chcela spýtať:

Doklad o výške príjmu a preddavkoch.... na účely podania RZZP mi pošlú obaja automaticky, alebo ich treba o to požiadať? Je to to isté potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti...., ktoré sa zamestnancovi vystavuje podľa zákona č.595/2003 o dani z príjmov?.Tam totižto v r.3 sa uvádzajú poistné a príspevky a z toho osobitne poistné na VZP.

Vďaka
veronikasad
03.02.10,11:28
Zdravím Vás,

ja si tento rok budem 1.krát robiť toto RZZP, pretože od polovice 12/09 som samoplatiteľ.

V predchádzajúcom roku som mala dvoch zamestnávateľov, preto by som sa chcela spýtať:

Doklad o výške príjmu a preddavkoch.... na účely podania RZZP mi pošlú obaja automaticky, alebo ich treba o to požiadať? Je to to isté potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti...., ktoré sa zamestnancovi vystavuje podľa zákona č.595/2003 o dani z príjmov?.Tam totižto v r.3 sa uvádzajú poistné a príspevky a z toho osobitne poistné na VZP.

Vďaka
treba požiadať o zaslanie potvrdenia na predpísanom tlačive. Nie je to to isté potvrdenie ako k DP.

tlačivo nájdeš v tomto príspevku
http://www.porada.sk/1255493-post8.html
lianett
03.02.10,11:50
treba požiadať o zaslanie potvrdenia na predpísanom tlačive. Nie je to to isté potvrdenie ako k DP.

tlačivo nájdeš v tomto príspevku
http://www.porada.sk/1255493-post8.html
ďakujem,

Už som to začala hľadať vo vyhláške č.239/2006, našla som to až teraz.Ste jednoznačne rýchlejší, ďakujem ešte raz.

teda treba požiadať o tento doklad:

DOKLAD O VÝŠKE PRÍJMU A O PREDDAVKOCH NA POISTNÉ ZA ROK ......

VĎAKA
Muška
03.02.10,12:31
Už ma to pustilo, najprv hlásilo, že nedôveryhodná stránka, ale odklikala som a ďakujem, využijem.
Zdenka,
ja som tiež "prerazila" cez ten certifikát....aj som podala nejakú žiadosť :eek:

Až keď vikinka pripla druhý link...som zistila, že som vedľa :D

Ale vyziera to supr.


Len, kedy budú pokladať tlačivo za predložené.
Lebo niektorí klienti si dávajú pri podávaní DP "načas", tak neviem či to stíhame
vikinka
03.02.10,12:39
Muška,tlačivo treba obratom podpísané vrátiť/poslať/doporučene späť,dňom doručenia považujú za splnenie povinnosti, nechajme trošku z našich ne-povinností aj na klienta,takže ako to stihnú je len na nich,doporučujem ich oboznámiť s tým,že im príde poštou RZZP a ich povinnosťou je podpísať a vrátiť na príslušnú pobočku.Stalo sa mi,že som niektorých neoboznámila a samozrejme nevedeli a nechápali čo im zase prišlo...:eek:a čo s tým majú robiť.
Muška
03.02.10,12:41
Viki
idem skúsiť svoje, ja som na paušálnych, takže nič už aj tak nenašpekulujem :D

Dám vedieť....ako im to frčí. :D
Muška
03.02.10,12:46
Prosím gratulujte mi:
Odoslané, zadala som, aby mi RZZP poslali mailom.
Tak budem čakať ;)
vikinka
03.02.10,13:06
No ,takže tento rok novinka,super,že posielajú vyplnené späť mailom,každý rok sa zdokonaľujú.Ešte som neskúšala vyplniť žiadosť,takže budeš medzi prvými,gratulujem.
Muška
03.02.10,13:13
Takže toto je na potvrdení:
Potvrdenie prevzatia tlačiva B

Ďakujeme,
Vašu žiadosť sme dňa 03.02.2010 obdržali a údaje overujeme. V prípade korektnosti údajov Vám bude listová zásielka odoslaná najneskôr do 7 pracovných dní poštou alebo mailom podľa Vašej voľby.

V prípade nezrovnalostí Vás budeme kontaktovať telefonicky alebo e-mailom.

V prípade ďalších otázok kontaktujte prosím Call centrum 0850 003 003, infolinka@vszp.sk.

___
Z toho vyplýva, že ozaj najneskôr 22.3. /čo je pondelok/ - ak to už nestopnú cez víkend :D
bepo
03.02.10,13:18
Zdenka,
ja som tiež "prerazila" cez ten certifikát....aj som podala nejakú žiadosť :eek:

Až keď vikinka pripla druhý link...som zistila, že som vedľa :D

Ale vyziera to supr.
No takže si si teraz úplne dokatovala notebúk? Už máš vybraný nový? :)
Muška
03.02.10,13:20
No takže si si teraz úplne dokatovala notebúk? Už máš vybraný nový? :)
Petiiiiiiiii, to neva ...:D
Hlavne , že som prerazila :cool:
Zdenka 0705
05.02.10,08:21
stránka rzzp na webe zatiaľ ešte nefunguje...ale však 5.2.2010 ešte niekoľko hodín bude :)
Aljok
05.02.10,15:42
Mne už funguje.
Zdenka 0705
05.02.10,17:45
Mne už funguje.
Hurá :D ...aj mne...;)
Anja111
05.02.10,17:48
Mne už funguje.
Ale editovateľné tlačivá tam mám len dve...
johny18
07.02.10,15:17
Ake tlacivo mam pouzit pri rocnom zuctovani ZP - cely rok zivnost a zaroven nezavisle povolanie (sudny tlmocnik) podla §6 ods. 2 zakona o dani z prijmu?
Zeby B? treba uvadzat aj zaklad dane z nezavisleho povolania?
hudyvin
07.02.10,21:43
Dobrý večer, minulý rok ste mi super poradili, ako stiahnut PC elektronicke formulare aj ich vyplniť- tie "inteligentne" ;-)) Ktoré si aj sami "dohodili" cisla... Kde ich najdem tento rok? Daju sa len zaktualizovat tie minuloročné? Ako?
Anja111
08.02.10,07:39
Dobrý večer, minulý rok ste mi super poradili, ako stiahnut PC elektronicke formulare aj ich vyplniť- tie "inteligentne" ;-)) Ktoré si aj sami "dohodili" cisla... Kde ich najdem tento rok? Daju sa len zaktualizovat tie minuloročné? Ako?
Zatiaľ sú uverejnené len dve elektronické tlačivá. Ale postupne by mali byť doplnené všetky: http://www.rzzp.sk/