jued
23.09.05,13:48
Chcela by som sa spýtať. Môže zamestnávateľ po dohode so zamestnancom, ak zamestnanec súhlasí, dodatkom k pracovnej zmuve znížiť pracovný čas z 8 hod. na 4 hod. denne. Zamestnanec by zostal naďalej v trvalom pracovnom pomere , ale na polovičný pracovný úväzok. Ďakujem za odpoveď.
jued
23.09.05,12:08
Nevie mi nikto poradiť?
KEJKA
23.09.05,12:32
ale ak je to jediný pracovný pomer, tak to asi bude mať vplyv na odpracovaný fond pracovnej doby pre účely zápočtu na dôchodok.... nie je to moja doména, neviem či som sa vyjadrila zrozumiteľne. Ale ma to zaujíma.
KEJKA
23.09.05,19:16
fajn, mne to raz jedna mzdárka vysvetlovala, že ak zamestnam človeka nie na 8 hodín, tak na to doplatí. Proste ak niekto pracuje celý rok 4 hod denne, a iný 8 hod denne, tak ten rok sa ako započíta do počtu odpracovaných rokov? Obaja budú mať odrobených 30 rokov ale jeden z nich "naplno" iba akoby 20 - nerozmýšľam dobre? Vtedy sa mi to zdalo logické.
liba2
24.09.05,06:02
fajn, mne to raz jedna mzdárka vysvetlovala, že ak zamestnam človeka nie na 8 hodín, tak na to doplatí. Proste ak niekto pracuje celý rok 4 hod denne, a iný 8 hod denne, tak ten rok sa ako započíta do počtu odpracovaných rokov? Obaja budú mať odrobených 30 rokov ale jeden z nich "naplno" iba akoby 20 - nerozmýšľam dobre? Vtedy sa mi to zdalo logické.Ja myslím, že je to ako hovorí endrju. Len výška dôchodku bude pri polovičnom úväzku a príjme tiež "polovičná".
KEJKA
24.09.05,07:07
z toho mi vychádzajúzaujímavé závery. Budem robiť 2 hod. denne plat je vecou dohody. Potom všetky priemerky na dovolenku, nemocenské, materské ap. budú vychádzať zaujímavejšie ako pri 8 hod. (Samozrejme týka sa to záujmových skupín sro-konateľ, zaestnaný spoločník a rodinný príslušník,...)
Dávky sú určené na deň.
Pre dôchodok bod sa vypočíta síce zo skutočného zárobku, ale násobiť sa bude rovnakou sadzbou za každý odpracovaný rok ako u 8-hod. pracovného času....
Jana Motyčková
24.09.05,10:54
Ak budeš mať rovnakú mzdu pri 2 hodinovom úvazku ako pri 8 hodinovom, budeš mať rovnaký príjem aj počas dovolenky, počas PN aj materskej dovolenky a budeš mat aj rovnaký starobný dôchodok.