dodinka
03.02.10,10:11
Milí poraďáci,
konečne som si našetrila nejaké peniaze ako sporiteľ v PSS, po 6.tich rokoch si ich môžem vybrať. Momentálne nepotrebujem peniaze, ale rada by som ich niekde uložila, kde sa mi dobre hzodnotia.Ale nechcem ísť do žiadného rizika. Vie mi niekto poradiť ako sa dá pokračovať v sporení v PSS.
Za dobré rady vopred ďakujem

dodinka
Indeed
03.06.12,04:52
Milí poraďáci,
konečne som si našetrila nejaké peniaze ako sporiteľ v PSS, po 6.tich rokoch si ich môžem vybrať. Momentálne nepotrebujem peniaze, ale rada by som ich niekde uložila, kde sa mi dobre hzodnotia.Ale nechcem ísť do žiadného rizika. Vie mi niekto poradiť ako sa dá pokračovať v sporení v PSS.
Za dobré rady vopred ďakujem




dodinka
Tak to si jedna z mála ľudí na SVK,

GRATULUJEM !
Ice dive
03.06.12,05:08
asi najvýhodnejšia forma sporenia, ktorá je momentálne na trhu bez rizika, a nejakých ďalších komplikovaných obmedzení s ľahkou dostupnosťou peňazí je sporiaci účet od AXA Bank s 2.5 % výnosom... zuno má síce ten istý úrok, ale pripíšu ho ak sa v danom mesiaci vôbec nevyberá a podielové fondy, akcie a pod v dnešnej turbulentnej dobe garantujú skôr stratu...
mona091
03.06.12,05:42
financna hitparada: http://www.financnahitparada.sk/terminovane-vklady/

terminaky, ktore su najkonyervativnejsie a pod FOV

porovnavaj:

- dlzka viazanosti
- urok p.a.
- kedy bude pripisany urok (doraz na pripisovnaie ku koncu roka)
- moznost predcasneho vyber a jeho cenu
- moznost ciastocneho vyberu, jeho cenu

- dlzka viazanosti
evika
06.06.12,07:58
Čo poviete na na Group vklad 18 mes. 3,7% na finančnej hitparáde ponúkajú
EPk
06.06.12,08:07
Ked peniaze nechas na stavebnom sporeni, mas ukor 3%
Indeed
07.06.12,07:46
a možeš čerpať zvyhodnený uver
Indeed
07.06.12,16:50
Trošku by som sa nad peniazmi zamyslel z druheho konca, asíce z hĺadiska garancie úrokovej miery pri požičke.

Planujem v dohĺadnej dobe požiadať o uver cca 10-12 možno 15 000 eur /koĺko mi schváli banka/

Vzhĺadom na to v akej pozícii sa teraz nachádza euro ako mena, a je predpoklad ,že bude postupne oslabovať a devalvovať

preto by som sa chcel zainteresovaných opýtať čo sa stane v prípade ,že hodnota eura bude klesať ,

splatím úver rýchlejšie ?? , alebo banka bude revalvovať urokove miery aby si udržala svoj zisk ?

a je vobec možné zafixovať urokovú mieru pri úvere aby sa nezvyšovala ?

Existuje taký úver ?

Ďakujem za Vaše kvalifikované vyjadrenia .
mattto
07.06.12,16:59
Trošku by som sa nad peniazmi zamyslel z druheho konca, asíce z hĺadiska garancie úrokovej miery pri požičke.

Planujem v dohĺadnej dobe požiadať o uver cca 10-12 možno 15 000 eur /koĺko mi schváli banka/

Vzhĺadom na to v akej pozícii sa teraz nachádza euro ako mena, a je predpoklad ,že bude postupne oslabovať a devalvovať

preto by som sa chcel zainteresovaných opýtať čo sa stane v prípade ,že hodnota eura bude klesať ,

splatím úver rýchlejšie ?? , zarábaš peniaze v inej mene? asi nie, preto úver nesplatíš skôr, ani neskôr. alebo banka bude revalvovať urokove miery aby si udržala svoj zisk ? záleží na zmluvných podmienkach

a je vobec možné zafixovať urokovú mieru pri úvere aby sa nezvyšovala ?

Existuje taký úver ?

Ďakujem za Vaše kvalifikované vyjadrenia .

táto hystéria okolo eura :D
Indeed
11.06.12,07:13
Podsúvam...
jahoszmsk
11.06.12,19:06