svecova
03.02.10,10:16
zapocitava sa do praxe aj denne doktorandske studium v statnej sprave?
tina.mm
04.02.10,09:05
Aj ja by som potrebovala odpoveď na otázku týkajúcu sa odpracovaných rokov.
Započítava sa do odpracovaných rokov za účelom zvýšeného počtu dní dovolenky aj doba evidencie na úrade práce? A doba materskej dovolenky a rodičovského príspevku?
Ďakujem.
Tweety
04.02.10,09:08
§ 103 ZP
(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov, b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia, f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok, j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.

(6) Čas trvania pracovného pomeru v cudzine, prípadne iné započítateľné obdobia strávené v cudzine sa započítavajú do času rozhodujúceho pre dĺžku dovolenky za rovnakých podmienok, ako keby zamestnanec pracoval na území Slovenskej republiky.

(7) Obdobia uvedené v odsekoch 1 až 6 sa nezapočítavajú, ak spadajú do času trvania pracovného pomeru; ak sa kryjú navzájom, započítavajú sa len raz.
tina.mm
04.02.10,09:21
Ďakujem.
zanetka68
04.02.10,13:46
Mám problém u dvoch zamestnancov. Tento rok dovŕšia 33 rokov. Obaja ukončili štúdium na strednej škole až v 19 rokoch, pretože zápis na základnú mali o rok neskôr. Podľa mňa sa započítava až roky po ukončení strednej škole, ale chcela by som podporu v zákonoch. V § 103 je po 18. roku a jeden z nich chce započítať aj ten posledný rok strednej školy, pretože už mal 18 rokov. Pomôžte mi, prosím. Ďakujem veľmi pekne. :) A ešte jeden sa zamestnal a druhý išiel študovať VŠ.
Tweety
04.02.10,13:49
Mám problém u dvoch zamestnancov. Tento rok dovŕšia 33 rokov. Obaja ukončili štúdium na strednej škole až v 19 rokoch, pretože zápis na základnú mali o rok neskôr. Podľa mňa sa započítava až roky po ukončení strednej škole, nie je to tak, započíta sa im úspešné štúdium od 18. roku veku, tak ako je to v ZP. m ale chcela by som podporu v zákonoch. V § 103 je po 18. roku a jeden z nich chce započítať aj ten posledný rok strednej školy, pretože už mal 18 rokov. Pomôžte mi, prosím. Ďakujem veľmi pekne. :) A ešte jeden sa zamestnal a druhý išiel študovať VŠ.
Odpoveď v texte, viď prísp. č. 3.
zanetka68
04.02.10,13:58
Môžeš mi to polopatisticky. Asi mi to nemyslí. Čo nie je tak?
Tweety
04.02.10,14:02
Tie roky, čo píšeš, že sa započítavajú až po skončení SŠ. V prísp. som to uviedla. AK tomu aj tak nechápeš,, pozri si moju citáciu priamo zo ZP v prísp. č. 3.
zanetka68
04.02.10,14:05
Super. Už som začala o sebe pochybovať. Ď velice. Krásny deň. ;):) Ale ako mu to vysvetlím, to neviem. On to chápe po svojom. :(
zanetka68
04.02.10,14:09
Ja to chápem, ale ako to vysvetliť niekomu, kto to vidí inak? :D
Tweety
04.02.10,14:10
Super. Už som začala o sebe pochybovať. Ď velice. Krásny deň. ;):) Ale ako mu to vysvetlím, to neviem. On to chápe po svojom. :(
Ale on to chápe dobre, započíta sa mu doba štúdia po 18. roku veku, nie až po skončení SŠ.
zanetka68
04.02.10,14:15
To vážne? Tak sa počíta aj rok strednej školy? Už som z toho jeleň. Tak ok. Zdá sa mi to ale trocha zvláštne.
Tweety
04.02.10,14:17
Veď to máš jasne napísané v príspevkoch už vyššie. Určite si to nečítala pozorne.
ivka70
04.02.10,14:20
Ak tu strednu skolu uspesne ukoncil, tak sa mu tie roky rataju ,aj keby mal pri mature alebo ucn.skuske 20 rokov.
Ako doklad ti vtedy ma priniest aj kopiu maturitneho vysvedcenia /alebo ineho podobneho dokladu/.
zanetka68
04.02.10,14:22
Ešte raz ďakujem. Nemám tu ani zo strednej ani z vysokej školy nič. Ani z predchádzajúceho zamestnania. Hm.
zanetka68
04.02.10,14:35
Ešte, čisto teoreticky, by ma zaujímalo, ako by to bolo u toho, ktorý šiel robiť zo základnej školy.
Tweety
04.02.10,14:38
Započítala by sa odpracovaná doba ihneď po skončení ZŠ.
zanetka68
04.02.10,14:50
Ale v § 103 je po 18. roku života.....?
Tweety
04.02.10,14:54
Ale v § 103 je po 18. roku života.....?
Máš tam napísané, že sa započítava len PP len po 18.roku života? Tento § chápeš celkom zle.
zanetka68
04.02.10,15:04
Asi máš pravdu. Chcelo by to výklad zákona.
zanetka68
04.02.10,15:07
A už som to pochopila. Ráta sa všetka doba zamestnania, je jedno, že začne pred 18. rokom a po 18.roku doby vymenované v §103. Je to tak? Niekedy sú zákona pre mňa napísané otrasne.
Tweety
04.02.10,15:26
A už som to pochopila. Ráta sa všetka doba zamestnania, je jedno, že začne pred 18. rokom a po 18.roku doby vymenované v §103. Je to tak? Niekedy sú zákona pre mňa napísané otrasne.
Áno, už si to pochopila.:)
tanica1
04.02.10,16:49
Nie som si ista, ze to zanetka pochopila. Píše: "Ráta sa všetka doba zamestnania, je jedno, že začne pred 18. rokom a po 18.roku doby vymenované v §103." Z toho vyplýva, ze ak pracoval od 16 ona mu zarata aj od 16 do 18. A to nie je spravne. RATA SA DOBA OD 18 ROKOV BEZ OHLADU NA TO KEDY ZACALA.
zanetka68
05.02.10,06:46
Pozri príspevok č. 16 a 17.


Nie som si ista, ze to zanetka pochopila. Píše: "Ráta sa všetka doba zamestnania, je jedno, že začne pred 18. rokom a po 18.roku doby vymenované v §103." Z toho vyplýva, ze ak pracoval od 16 ona mu zarata aj od 16 do 18. A to nie je spravne. RATA SA DOBA OD 18 ROKOV BEZ OHLADU NA TO KEDY ZACALA.
zanetka68
05.02.10,07:12
To trvalo, že? :rolleyes:


Áno, už si to pochopila.:)
Tweety
05.02.10,07:13
Nevadí, na druhykrát to bude rýchlejšie, podstatné je, že si to nakoniec pochopila.
tanica1
05.02.10,10:03
Pozri príspevok č. 16 a 17.
Ja som si precitala celu temu, ale z Tvojho prispevku 21 som mala pocit, ze chces ratat nespravne. To bolo iba upozornenie na zaklade mojho nazoru z precitanej temy. Nebolo to myslene nijako zle.
zanetka68
05.02.10,11:15
Nemusíš sa ospravedlňovať. Je to v poriadku. Od toho tu sme, aby sme diskutovali a riešili problémy. Musíme sa každý z nás učiť celý život. :)


Ja som si precitala celu temu, ale z Tvojho prispevku 21 som mala pocit, ze chces ratat nespravne. To bolo iba upozornenie na zaklade mojho nazoru z precitanej temy. Nebolo to myslene nijako zle.