Alka27
03.02.10,10:37
dobrý den,

tento rok si chcem podať prihlášku na PU fakulta manažmentu, marketing - externe, síce som18 rokov od školy, no uvidím, či ma vezmú, lebo maturitu nemám z matiky, len z angliny, sloviny a ekon.predmetov, som absolventkou ekon.školy.. pracujem v stav.firme ako účtovník, referent marketingu ...Prosím poradte či vôbec mám šancu sa tam dostať, alebo ozvite sa mi kto tam študuje, či je tam veľa matematiky,alebo dá sa zvládnuť? alebo poradte inú vŠ orientovanú na jazyky, marketing, ale prosím len Ke a Po...dakujem všetkým....prosím čokolvek o tejto vysokej skole...vdakkaaaaa
monika74
03.02.10,11:02
zdravím,

viem poskytnúť len sprostredkované informácie - na fakulte manažmentu študuje v 2. ročníku moja kamarátka - konkrétne ma zameranie na ľudské zdroje. Doporučila by som pozrieť si na web stránke fakulty študijný program pre marketing, ak je tam matematika, predpokladám, že ju budeš mať v prvom ročníku - je náročná pre tých, čo matiku povedzme nemusia. Kamarátku konkrétne učil doc. RNDr. Dušan Mamrilla, CSc. - je prísny, náročný ale korektný. Dokonca poskytol študentom aj doučovanie cez víkend, tí, čo to využili, urobili bez väčších problémov skúšku z matematiky. No povedzme si úprimne, ktorý z VŠ učiteľov je ochotný stráviť nedeľu doobeda so skupinkou študentov a doučovať ich matematiku? Ja mám ukončenú VŠ a na takého som nenatrafila :-). Ináč pri zápise do prvého ročníka zvyknú strašiť prvákov práve ním, že údajne na matematike a štatistike je tzv. najväčší odpad - skutočnosť bola iná.
Ináč kamarátku zvláda školu bez väčších problémov a to nastúpila na štúdium po cca 17 rokoch od maturity. Naučila sa písať seminárne práce, zháňať si skriptá a informácie k štúdiu a pod. záležitostiam, ktoré patria k VŠ štúdiu.
Na jednu vec by som chcela upozorniť - externé štúdium je spoplatnené, treba si veľmi dobre zvážiť či chcem nielen začať študovať, ale či to aj mienim dokončiť a nezľaknem sa hneď prvých prekážok a problémov pri štúdiu. Lebo škoda peňazí, času a energie ak tzv. "spromujem" hneď v prvom semestri. :-)
Alka27
03.02.10,17:38
dakujem Monika, som rada, že si zareagovala, trochu sa mi aspon rozšíril obzor a vedomosti o tomto štúdiu. Pojdem si ešte podrobne preštudovať tie študijné programy a rozhodnem sa...Ináč s tým s tebou súhlasím, že ak sa človek rozhodne, tak by to mal dokončiť, lebo fakt škoda peňazí, nervov a času...ale ja som skalopevne rozhodnutá študovať...ešte raz vdaka....
monika74
04.02.10,19:29
niet zač, a keby si sa nedajbože dostala pod tzv. čiaru pri prijímacom konaní, napíš odvolanie...ešte budú radi, že im niekto z platiacich uchádzačov nastúpi na štúdium...ono nie každý nastúpi na štúdium aj keď ho prijali, ďalej nie každý príde na zápis, a keď aj sa zapíše tak nakoniec pred začatím prednášok nezaplatí a už sa tam neukáže :-)...ale verím, že tebe to vyjde na prvý šup :-)
Alka27
06.02.10,14:48
skúsim, uvidím ako dopadnem, aj ked teraz mi dala kamoška chrobáčika do hlavy, lebo ona študuje na VSEMvs v Prešove, a chodí len soboty....a o tejto škole teda PUmanažment sompočula, že urobia tak rozvrh, že sa chodí aj v pracovné dni!!!:mad:, tak to u mna neprichádza do úvahy, mám dobrú prácu, to by som nemohla a dokonca nie som z Prešova...takže its complicated...ALE čo ma nezabije, to ma posilní....:)
monika74
07.02.10,15:22
nuž niekedy treba mať viac šťastia ako rozumu :-))..ja som tiež študovala diaľkovo, a tiež pred prihlásením sa na štúdium som nechcela nechať prácu....ale mala som šťastie na dobrého vedúceho, ktorý ma bez problémov púšťal na prednášky a aj skúšky a ešte k tomu mi do dochádzky dopísal aj hodiny navyše, kedže na štúdium som si brala náhradné voľno (-o nadčasoch, prac. sobotách, nočných môžem rozprávať :-) a nie vždy som stíhala nadrábať-), alebo som čerpala dovolenku...a takisto kolegyne boli super a aj doma som mala podmienky pre štúdium...ale aj tak je to náročné toto všetko skĺbiť..
ale aj keď budeš mať prednášky v sobotu, nemáš zaručené, že skúšky budú takisto v sobotu, a treba rátať aj s nejakými opravnými termínmi, ktoré takisto môžu byť počas týždňa....a to nehovorím o tom, že niektorí skúšajúci majú taký "pekný zvyk", že vypíšu termín na skúšku a až keď sa dostavia študenti na skúšku zistia, že kdesi na dverách kabinetu je prilepený oznam o zrušení termínu :-)..zrejme si skúšajúci myslia, že študenti, každý deň chodia kontrolovať ich dvere, či tam nevisí nejaký oznam pre nich :-)..náklady na cestu a premárnenú dovolenku ti nikto nenahradí a neuhradí :(