macíík
03.02.10,10:40
Dobrý den,
prosím Vás, ako mám vyriešit tento problém...
S manželkou sme mali počas manželstva záujem kúpit si a prestahovat sa do novostavby. Navštívili sme agentúru, ktorá stavia takéto moderné byty v našom meste, byt sme si vybrali, dopredu sme agentúre zaplatili 15%, s tým že byty sa vystavajú do roka a pol, potom sa doplatí zvyšná suma a byt je náš, možme sa nastahovat..Túto zálohu, týchto 15% /800tis/ sme platili tak,že sme predali náš súčastný byt /kúpna zmluva bola vystavená na nás oboch, podiel každý v 1/2vici/ v ktorom sme žili a na ten čas, rok a pol sme sa prestahovali k mojím rodičom...lenže...medtitým sme sa rozviedli!!....
Tento byt, kedže je nadštandardný a pre samotného, každého z nás pridrahý, sme po roku a pol /v tom čase už rozvedený/nevyplatili a záloha 15% z celkovej ceny bytu, prepadla v prospech agentúry...

Zaujímalo by ma, či môžem podat na súd návrh na vysporiadanie manželstva a možem od exmanželky vysúdit polovicu sumy o ktorú som prišiel? ved ide o kopu penazí..
cítim totiž krivdu že sa so mnou manželka rozviedla, keby tak nespravila, byt by sme vyplatili a neprišli by sme o 800 tis..
čo si myslíte?
arizona
03.02.10,09:52
Nedal sa ten " budúci byt" previesť, alebo predať inej osobe? Veď 800tis. je dosť peňazí...:confused:
Myslím, že tie peniaze od manželky nevysúdiš, nakoľko to boli peniaze spoločné, prišli ste o ne obaja rovnako...to, že cítiš krivdu asi nezaváži.
macíík
03.02.10,10:21
[QUOTE=arizona;1282261]Nedal sa ten " budúci byt" previesť, alebo predať inej osobe? Veď 800tis. je dosť peňazí...:confused:
Myslím, že tie peniaze od manželky nevysúdiš, nakoľko to boli peniaze spoločné, prišli ste o ne obaja rovnako...to, že cítiš krivdu asi nezaváži.[/

Dalo sa to previest na nového kupujúceho,ale bohužial nepodarilo sa mi takého nájst, dal som ten byt aj do realitky, do všetkých možných inzercií, stálo ma to všetko nemalé výdavky..lenže v dosledku krízi, teda ja si to myslím..reality zastali a ponuka mnohonásobne prevýšili dopyt po bytoch..hmm a jednalo sa o dost drahý nadštandardný byt..tažko predatelný aj ked záujemncovia boli, všetko však bezúspešne..
macíík
04.02.10,06:54
Nevie mi ešte niekto poradit prosím Vás?
dakujem
Zita5
04.02.10,07:01
Ja som tohto názoru , že nemáte čo vysúdiť , lebo ste spolu konali .....spoločne ste nakladali so sumou a spoločne nechali prepadnúť uvedenú sumu ....takže som presvedčená , že zámer sa Vám nepodarí .
macíík
04.02.10,12:39
Macííík.

Neviem, či ti rozumiem.
Mali ste spoločný byt - spoločne ste ho predali - spoločne ste zaplatili zálohu - spoločne ste sa dohodli na rozvode - spoločne máte stratu 800 000 - spoločne ste zistili, že ste urobili dve chyby :
- zobrali sa
- zaplatili zálohu za "nadštandartný" byt (a ešte aj podpísali "BLBÚ " zmluvu) .
A zrazu chceš niečo sám ?? To by mohla aj ex od teba !

PS
Cítiš krivdu, že sa rozviedla, ale chybu si urobil, keď si sa dal "nahovoriť" na ten byt.


Dakujem Jozef,rozumieš mi..takto ako si to ty napísal sa zdám byt naozaj smiešný..len mám takú zlost,pretože tych 400tis, by som potreboval jak sol,nadávam si do bláznov,jak som sa dal nahovorit na tú kúpu toho nezmyselného bytu....vrrrrrrr