1bery1
03.02.10,11:21
Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi:

Môže živnostínk - fyzická osoba - ak chodí na služobné cesty /konzultant/ svojím vlastným súkromným autom dať do daňovo uznáných výdajov

Náhrada PHM - podľa technického preukazu
Amortizáciu - 0,183/km
Diéty - v takých výškach ako zamestanci v nejakej s.r.o????? čiže
5-12 - 3,60
12-18 - 5,40
nad 18 - 8,3
a v zahraničí zahraničné diety?????

Ďakujem veľmi pekne za Vaše rady.
Xanti
03.02.10,10:25
Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi:

Môže živnostínk - fyzická osoba - ak chodí na služobné cesty /konzultant/ svojím vlastným súkromným autom dať do daňovo uznáných výdajov

Náhrada PHM - podľa technického preukazuMa auto prihlásené na DU na DzMV? Ak áno môže.
Amortizáciu - 0,183/km
Diéty - v takých výškach ako zamestanci v nejakej s.r.o????? čiže
5-12 - 3,60
12-18 - 5,40
nad 18 - 8,3
a v zahraničí zahraničné diety????? Ano môže.

Ďakujem veľmi pekne za Vaše rady.v texte
1bery1
04.02.10,11:20
Ďakujem za rýchlu odpoveď, viete mi prosím aj napísať ktorý paragraf to je? aby som sa vedela odvolať - keby náhodou...
Ďakujem
vikinka
04.02.10,11:36
§ 19 odst.2
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
1bery1
04.02.10,13:00
Ďakujem veľmi pekne, ste zlatí
1bery1
05.02.10,09:46
Prosím Vás, takýto živnostník, ktorý nemá auto v majetku, ale využíva svoje súkromné na služobné cesty, platí aj daň z motorových vozidiel a do výdajov si zahrňa amortizáciu a náhrudu phm - podľa technického preukazu- dokladom je cestovný príkaz.
Musí takýto živnostík vieť aj knihu jázd????
Ďakujem za odpoveď