svecova
03.02.10,11:42
dobty den.
zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?
Chobot
03.02.10,10:45
dobty den.
zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?

Nie, nie je.
Martin Mocko
03.02.10,10:46
dobty den.
zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?

V zákone určite nie...
svecova
03.02.10,10:47
a kde by to mohlo byt?
terezamaria
03.02.10,11:00
dobty den.
zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?

Nikde to nie je tak stanovené, záleží na organizácii, ako má tieto funkcie zaradené v organizačnej štruktúre. Pokiaľ v organizačnej štruktúre podniku to je určené ako jedna zlúčená funkcia, potom to tak aj vyžadujú.
Johanka
03.02.10,11:21
dobty den.
zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?
Na takto jednoducho položenú otázku správne odpovedal Chobot. Možno keby si napísala viac .... Niekto Ťa obmedzuje alebo naopak - veľa vyžaduje:) ?
svecova
03.02.10,11:38
je mi vycitane, ze personalna a mzdova uctovnicka je jedna osoba, bvraj je to porusenie zakona, lebo nieje mozna kontrola ich cinnosti
wagner
03.02.10,12:01
je mi vycitane, ze personalna a mzdova uctovnicka je jedna osoba, bvraj je to porusenie zakona, lebo nieje mozna kontrola ich cinnosti

Záleží tiež od veľkosti organizácie, v malých organizáciách sú to spojené funkcie. Ja mám skúsenosti, že do 50 zamestnancov toto robila jedna osoba. Ale ak má organizácia určenú vnútornú štruktúru, treba sa jej držať
Gabi03
03.02.10,12:16
je mi vycitane, ze personalna a mzdova uctovnicka je jedna osoba, bvraj je to porusenie zakona, lebo nieje mozna kontrola ich cinnosti

:eek: Tak personálna nemôže (nemá dôvod) kontrolovať mzdárku a takisto mzdárka personalistku. Okrem toho každá by mala mať nadriadeného, ktorý je minimálne majiteľ alebo konateľ, ktorý ich kontroluje. Aspoň by mal. :rolleyes:
adi11
03.02.10,13:05
je mi vycitane, ze personalna a mzdova uctovnicka je jedna osoba, bvraj je to porusenie zakona, lebo nieje mozna kontrola ich cinnosti
Kontrola štyroch očí musí byť
Agerát
24.03.10,12:13
Prosím personalistky, ktoré externe spracovávajú mzdy firmám, koľko stojí v súčasnosti spracovanie miezd na osobu?
Airamz
24.03.10,12:27
Na Porade je téma "pošuškajte koľko pýtať" aj s rozsiahlou debatou, je dobré tam nahliadnuť pretože je to dosť individuálne a závisí od počtu zamestnancov a náročnosti spracovania mzdovej agendy, taktiež sú rozdiely v rámci jednotlivých krajov SR.
VERONIKA6
24.03.10,12:28