christophe
03.02.10,12:41
Poraďte mi niekto, ako si mám vysvetliť §4 odst.9 zákona o DPH. Konkrétne: ...obratom sa rozumejú výnosy bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku... Ide mi o toto slovíčko ,, v tuzemsku". Keď teda dodávam do zahraničia, to sa do obratu nezapočítava?
Tweety
03.02.10,11:42
Tuzemsko je tuzemsko, takže bez zahraničia.
christophe
03.02.10,11:49
To znemená, že keď obrat v roku 2009 bol síce vyšší ako v §77 uvedených cca 331 tis. €, ale ide o tovar dodávaný do zahraničia, môžme byť naďalej štvrťročný platcovia DPH?
nika.sum
15.02.10,12:07
Mozno je to smiesna otazka, ale ako by ste definovali pojem obrat pre ucely DPH? Pri FO je to zdanitelny prijem alebo uz aj vystavene ale nevyplatene odberatelske faktury?
bv_alexandra
15.02.10,12:09
Mozno je to smiesna otazka, ale ako by ste definovali pojem obrat pre ucely DPH? Pri FO je to zdanitelny prijem alebo uz aj vystavene ale nevyplatene odberatelske faktury?
Pri jednoduchom účtovníctve je to príjem nie vystavené faktúry
nika.sum
15.02.10,12:22
Pri jednoduchom účtovníctve je to príjem nie vystavené faktúry

no to som si aj ja doteraz myslela, len dnes ma jedna moja klientka upozornovala, ze vraj niekto dostal pokutu, lebo sa zaregistroval neskoro, lebo nepocital vyst.faktury. Ale myslim, ze to tak nebolo, ze tam bol iny problem. Dakujem velmi pekne