stanco007
03.02.10,15:32
Chcem sa opytat, ci sa moze pecen poskodit v dosledku uspavania do celkovej narkozy pri operaciach? Mal som 4 operacia a uz po 1-2 operacii mi zistili vysoke hodnoty pecenovych testov ked som si robil dalsie predoperacne vysetrenie. Predtym som to mal vsetko OK. Mam na to lekarske potvrdenia z vysetreni. Alebo cim inym sa mi mohla poskodit pecen??? Neviem si to vysvetlit
pasuliatko
03.02.10,18:46
mohlo to byť tým,že to bolo hneď po operácí keď pečeň musí ,,stráviť,, toľké množstvo liekov čo ti dali na spanie... podľa mňa to bude iba tým, prípadne sa obráť na lekára a poraď sa s ním.
stanco007
03.02.10,20:44
mohlo to byť tým,že to bolo hneď po operácí keď pečeň musí ,,stráviť,, toľké množstvo liekov čo ti dali na spanie... podľa mňa to bude iba tým, prípadne sa obráť na lekára a poraď sa s ním.
No inak si to neviem vysvetlit, cim by to mohlo byt. Lekar naznacil, ze to moze byt z toho. Ale kto mi to moze dat na papier? Aky lekar???
Xanti
03.02.10,20:54
No inak si to neviem vysvetlit, cim by to mohlo byt. Lekar naznacil, ze to moze byt z toho. Ale kto mi to moze dat na papier? Aky lekar???
Stanco a čo chceš na papier? Hm? Trošku diety pečeňovej, nezaťažujúcej, trošku LIV52 z lekárne ( aj vedlajšie účinky má zvyšuje plodnosť a predsa o bábo sa s mng. pokúšate ) a do dvoch mesiacov si ako rybička ( garantujem, ale vyhni sa alkoholu ).
stanco007
03.02.10,21:07
Stanco a čo chceš na papier? Hm? Trošku diety pečeňovej, nezaťažujúcej, trošku LIV52 z lekárne ( aj vedlajšie účinky má zvyšuje plodnosť a predsa o bábo sa s mng. pokúšate ) a do dvoch mesiacov si ako rybička ( garantujem, ale vyhni sa alkoholu ).
Alkoholu sa vyhybam a tie problemy mam od 2006 a vyzd mi to tak vychadza pri testoch , ze mam vysoke pecenove testy a nikto s tym ani nic nerobi. A ja neviem sam ze co by som mal robit ked mi na to lekari nic nepovedia. Len sa ma kazdy rok pytaju ze ci som pil pred nejakym casom... A to min 2 tyzdne pred testami nepijem ani pivo, nic alko...
A tlak tiez. Ten mi zo dna na den vybehol nejak.Bolo mi kus blbo, zmerali mi tlak a 160/100. V podstate zo dna na den. A stale mam od vtedy nad 140/90
Xanti
03.02.10,21:12
Alkoholu sa vyhybam a tie problemy mam od 2006 a vyzd mi to tak vychadza pri testoch , ze mam vysoke pecenove testy a nikto s tym ani nic nerobi. A ja neviem sam ze co by som mal robit ked mi na to lekari nic nepovedia. Len sa ma kazdy rok pytaju ze ci som pil pred nejakym casom... A to min 2 tyzdne pred testami nepijem ani pivo, nic alko...
A tlak tiez. Ten mi zo dna na den vybehol nejak.Bolo mi kus blbo, zmerali mi tlak a 160/100. V podstate zo dna na den. A stale mam od vtedy nad 140/90
No dosť skoro začínajú problémy u teba, ale čo sa týka pečene. Tak žiadne týžden dva pred testami nepiť.
Proste vysad alkohol, kúp si v lekárni LIV52 ( je to úžasný liek ), dávaj si podla návodu ( nepamätám dávkovanie ) a ešte kúp si semeno pestreca marianskeho, a každý večer zjedz jednu polievkovú lyžicu pomletého semena ( ako orechy treba pomleť ).

No a zo stravy, super pečeni robí tvaroh. Takže ak máš príležitosť tak pár krát v týždni zjedz tvaroh alebo nejaké tvarohové jedlá.

Pečeň má úžasnú schopnosť, vie sa regenerovať. Takže ak dodržíš čo i len polovicu toho čo som Ti písala, tak sa Ti výsledky polepšia.
stanco007
03.02.10,21:17
No dosť skoro začínajú problémy u teba, ale čo sa týka pečene. Tak žiadne týžden dva pred testami nepiť.
Proste vysad alkohol, kúp si v lekárni LIV52 ( je to úžasný liek ), dávaj si podla návodu ( nepamätám dávkovanie ) a ešte kúp si semeno pestreca marianskeho, a každý večer zjedz jednu polievkovú lyžicu pomletého semena ( ako orechy treba pomleť ).

No a zo stravy, super pečeni robí tvaroh. Takže ak máš príležitosť tak pár krát v týždni zjedz tvaroh alebo nejaké tvarohové jedlá.

Pečeň má úžasnú schopnosť, vie sa regenerovať. Takže ak dodržíš čo i len polovicu toho čo som Ti písala, tak sa Ti výsledky polepšia.
Ale ja ani tak vela nepijem. Nejake to pivo. To nema vplyv na pecen! To by mi zistili uz davno a nie po operaciach a uspavani. Ide o tom, ze sa mi to stalo pocas operacii, asi...
Xanti
03.02.10,21:21
Ale ja ani tak vela nepijem. Nejake to pivo. To nema vplyv na pecen! To by mi zistili uz davno a nie po operaciach a uspavani. Ide o tom, ze sa mi to stalo pocas operacii, asi...
Hm,
brala som penicilin a ked mi zobrali krv tak moje pečenové testy boli v nebeských výšavach. Za mesiac mi brali krv znova a boli v norme.
Proste pečeň sa regeneruje. Všetko na ňu vplýva, aj lieky ked berieš, aj narkoza . Aj lieky proti bolesti. S tým nič neurobí nikto.

Pokiaľ ty sa nepostavíš a nepovieš, fajn chcem byť v pohode tak na tie dva tri mesiace vynechám komplet alkohol ( aj pivko ) a podporím pečeň tými dobrotami čo som Ti vypísala. Nebudem sa namáhať, lebo si predstav ked regeneruješ pečeň tak aj fyzickej námahe sa treba vyhýbať. A naozaj do krátkeho času budeš fit.
stanco007
03.02.10,21:24
Hm,
brala som penicilin a ked mi zobrali krv tak moje pečenové testy boli v nebeských výšavach. Za mesiac mi brali krv znova a boli v norme.
Proste pečeň sa regeneruje. Všetko na ňu vplýva, aj lieky ked berieš, aj narkoza . Aj lieky proti bolesti. S tým nič neurobí nikto.

Pokiaľ ty sa nepostavíš a nepovieš, fajn chcem byť v pohode tak na tie dva tri mesiace vynechám komplet alkohol ( aj pivko ) a podporím pečeň tými dobrotami čo som Ti vypísala. Nebudem sa namáhať, lebo si predstav ked regeneruješ pečeň tak aj fyzickej námahe sa treba vyhýbať. A naozaj do krátkeho času budeš fit.
Lenze ja mam s tym problemy uz 4 roky a pecen sa mi neregeneruje..... :-(((
Xanti
03.02.10,21:26
Lenze ja mam s tym problemy uz 4 roky a pecen sa mi neregeneruje..... :-(((
Hm,
a papaš LIV52?
Papaš kopu tvarohu?
Vynechávaš alkohol?
Papaš pomletý pestrec mariansky?

AK si 4 krát odpovedal áno tak potom bohužial na teba to nezabralo. :D:D:D

Pečeň k regenerácii potrebuje pomôcť.
No dobre ja končím v tej téme, lebo čo som chcela povedať som povedala. A ked ti poviem, že podobným štýlom čo som ti opísala ale ešte aj pitím čaju z lubovníka bodkovaného klesli hodnoty ALT zo 14 na 0,42 tak neuveríš. A bolo to v štádiu, že hrozila transplantácia pečene. Pekný večer prajem.
stanco007
03.02.10,21:32
Hm,
a papaš LIV52?
Papaš kopu tvarohu?
Vynechávaš alkohol?
Papaš pomletý pestrec mariansky?

AK si 4 krát odpovedal áno tak potom bohužial na teba to nezabralo. :D:D:D

Pečeň k regenerácii potrebuje pomôcť.
No dobre ja končím v tej téme, lebo čo som chcela povedať som povedala. A ked ti poviem, že podobným štýlom čo som ti opísala ale ešte aj pitím čaju z lubovníka bodkovaného klesli hodnoty ALT zo 14 na 0,42 tak neuveríš. A bolo to v štádiu, že hrozila transplantácia pečene. Pekný večer prajem.
Dik za rady. Tvaroh zboznujem a pijem aj vsetky druhy cajov hadam co su :-)))
Jana2004
03.02.10,21:57
stanco 007, tie výsledky pečene nie sú tak dramatické, ako dramaticky to podávaš. Teš sa, že Ti je zatiaľ len to. A ak to chceš na papier, aby si mohol niekoho žalovať, to Ti nikto nedá, lebo nemá Ti čo dať. Operaovali Ťa, asi to bolo potrebné. Pomohli Ti? Pán Boh zaplať. Že sú pri tom žiaľ "nejaké" vedľajšie účinky? Mohli byť aj fatálnejšie. Váž si čo máš, pracuje na sebe, ono sa to zlepší a teš sa z každého dňa. Čo by iní za to dali ...
stanco007
03.02.10,22:06
stanco 007, tie výsledky pečene nie sú tak dramatické, ako dramaticky to podávaš. Teš sa, že Ti je zatiaľ len to. A ak to chceš na papier, aby si mohol niekoho žalovať, to Ti nikto nedá, lebo nemá Ti čo dať. Operaovali Ťa, asi to bolo potrebné. Pomohli Ti? Pán Boh zaplať. Že sú pri tom žiaľ "nejaké" vedľajšie účinky? Mohli byť aj fatálnejšie. Váž si čo máš, pracuje na sebe, ono sa to zlepší a teš sa z každého dňa. Čo by iní za to dali ...
Nechcem nic davat na papier. Len sa pytam. A som na invalidnom... Operacie mi len pohorsili!!!
pasuliatko
04.02.10,12:28
No inak si to neviem vysvetlit, cim by to mohlo byt. Lekar naznacil, ze to moze byt z toho. Ale kto mi to moze dat na papier? Aky lekar???

a na čo to potrebuješ mať na papieri?:confused:
stanco007
04.02.10,15:12
a na čo to potrebuješ mať na papieri?:confused:
Moze sa mi to zist, nakolko tie operacia sa tykali pracovneho urazu. Uz na tom robim :D
pasuliatko
04.02.10,18:51
Moze sa mi to zist, nakolko tie operacia sa tykali pracovneho urazu. Uz na tom robim :D

ale to neviem či ti niekto vypíše taký papier...
milka1619
04.02.10,20:05
Liek LIV52 už v lekárni nekúpite. Ja mám podobný problém - pred 3 rokmi mi pri lekárskej prehliadke zistili zlé pečeňové testy a celkový záver - prekonaná hepatitída tybu B, neviem dodnes komu mám za toto dedičstvo poďakovať. Prekonala som veľa lekárskych zákrokov a zrejme pri niektorom mi to krvou odovzdali.
stanco007
04.02.10,20:32
ale to neviem či ti niekto vypíše taký papier...
Ci mi to niekto da priamo na papier, ze sa mi pri operaciach poskodila pecen kvoli uspavaniu je mi uz aj jedno. Zaujimalo ma, ci s to da nejak spravit a kto by mi to mohol napisat z lekarov. Mam dost potvrdeni a vysetreni, ktore mi potvrdzuju zdravu pecen pred operaciami a poskodenu po nich. Medzi tym, ziadne choroby a ani uraz! Plus mi zistli, ze som prekonal aj pankreacitidu! Ani som o nej nevedel a ani netusim co to je sakra.
Na 100% ta pecen bude poskodena kvoli operaciam
Bionda
05.02.10,09:00
- treba ale pouvažovať o tom, či poškodenie nemohli spôsobiť lieky, ktoré si dostával po operáciách- antibiotiká a podobné.
Neviem o tom, že by narkóza poškodzovala pečeň- ?? ako anesteziolog. sestra som o tom nepočula. Po každej op sa nasadzuje atb clona ...skús pouvažovať aj týmto smerom...
stanco007
05.02.10,14:50
- treba ale pouvažovať o tom, či poškodenie nemohli spôsobiť lieky, ktoré si dostával po operáciách- antibiotiká a podobné.
Neviem o tom, že by narkóza poškodzovala pečeň- ?? ako anesteziolog. sestra som o tom nepočula. Po každej op sa nasadzuje atb clona ...skús pouvažovať aj týmto smerom...
No konecne nejaky clovek co sa v tom vyzna. Dik za nazor.
Dnes mi brali krv a zase jedna hodnota co poukazuje na pecen je namiesto max 0,6 az 0,96. Primar mi povedal, ze to moze byt aj tym uspavanim-tou latkou.
Lieky co mi davali boli len od bolesti a plus mi davali injekcie do brucha proti zrazaniu krvi. Inac nic.
Len beriem na koleno Condrosulf ale to pochybujem, ze by mi poskodilo pecen. Uz 4 roky mam zle hodnoty. Po druhej operacii a uspani. Musi to byt len v tom lebo nepijem a kavu tam max 1-2 za tyzden-aj to ako dazdova voda, co sa mi az smeju :-)))
Bionda
05.02.10,16:43
stanco007 :D vezmem to s tej humornej stránky : doma sa ťa nechcú zbaviť- pomaly ťa trávia ?- :D
Máš preukáteľné, že pred op si mal pečeňové testy v norme? t.j. v deň operácie výsledky -v rámci predoperačného vyšetrenie ( to si musel absolvovať!)to bolo OK?
Pankreatitída má príčinu najčastejšie- pri cholelithiase ( kamene v žlčníku upchajú odtok ) , po nadmernom pití alkoholu, po traume, niektoré neurogénne alebo ako sprievodná komplik., po týfe, skarlatíne, disentérii, parotitíde....
A ako ti vysvetlili, tú pankreatitídu? Nemal si žiadne príznaky? Veď na to sa môže aj zomrieť?! a ako ti zistili , že si to prekonal?

P.S a esential f, flavobion, lipovitan... ti nepomohli? ten tvaroh je super , skús aj šetriacu stravu
Xanti
05.02.10,16:58
Bionda,
Stanco zrejme chce len zázračný liek. Jednu tabletu čo mu pomôže a žiadne starosti a ani obmedzenia.

Bohužial v rodine sme mali takto vážne nemocného a to čo som písala bolo len z vlastných skúseností a pozorovaní no to sa Stancovi málilo.
pasuliatko
05.02.10,18:11
Ci mi to niekto da priamo na papier, ze sa mi pri operaciach poskodila pecen kvoli uspavaniu je mi uz aj jedno. Zaujimalo ma, ci s to da nejak spravit a kto by mi to mohol napisat z lekarov. Mam dost potvrdeni a vysetreni, ktore mi potvrdzuju zdravu pecen pred operaciami a poskodenu po nich. Medzi tym, ziadne choroby a ani uraz! Plus mi zistli, ze som prekonal aj pankreacitidu! Ani som o nej nevedel a ani netusim co to je sakra.
Na 100% ta pecen bude poskodena kvoli operaciam

a čo si predstavuješ pod pojmom poškodená? to,že máš zvýšené výsledky neznamená,že je trvale poškodená.a ako som už napísala to bude pravdepodobne z tých liekov na spanie. nepredpokladám,že by ti to niekto napísal na papier,že je to presne z toho.
panreatitídu?chronickú či akútnu?lebo ešte som sa nestretla s tým,že by niekto prekonal pankreatitídu bez príznakov. nájdi si na nete je to zápal podžalúdkovej žľazy, a podľa toho čo sa ti v ňom stalo a či je treba aby si bral lieky kvôli tomu.daj si to vyšetriť u internistu prípadne gastroenterológa.lebo s tým nie sú žarty s ochoreniami pankreasu. viem čo hovorím ja mám s ním problémy a je to horor.držím palce
pasuliatko
05.02.10,18:13
stanco007 :D vezmem to s tej humornej stránky : doma sa ťa nechcú zbaviť- pomaly ťa trávia ?- :D
Máš preukáteľné, že pred op si mal pečeňové testy v norme? t.j. v deň operácie výsledky -v rámci predoperačného vyšetrenie ( to si musel absolvovať!)to bolo OK?
Pankreatitída má príčinu najčastejšie- pri cholelithiase ( kamene v žlčníku upchajú odtok ) , po nadmernom pití alkoholu, po traume, niektoré neurogénne alebo ako sprievodná komplik., po týfe, skarlatíne, disentérii, parotitíde....
A ako ti vysvetlili, tú pankreatitídu? Nemal si žiadne príznaky? Veď na to sa môže aj zomrieť?! a ako ti zistili , že si to prekonal?

P.S a esential f, flavobion, lipovitan... ti nepomohli? ten tvaroh je super , skús aj šetriacu stravu

môže sa na to zomierať a stáva sa ,že to prerastie do rakoviny pankreasu ktorá má úmrtnosť 99,999999 % ale to by musela byť veľmi akútna forma...ale netreba strašiť dopredu.
Gapo
05.02.10,18:27
Nie som odborník, ale viem, že pečeňové testy sú rôznorodé, resp. je to veľa sledovaných hodnôt a podľa toho čo som čítal tu, že je niečo zvýšené z 0,6 na 0,9 alebo tak nejako, nie je podľa mňa žiadna katastrofa a už vôbec nie poškodená pečeň. Ja som bol raz v práci na preventívnej prehliadke a mal som nejaké výsledky čo boli 300% vyššie ako môžu byť, lekár povedal, že už ani do práce nesmiem vkročiť, ja som mu povedal, že také testy nemá ani mŕtvola a žiadal som o vyšetrenie inde, ako to dopadlo, moja lekárka povedala, že mám výsledky ako kojenec, tak čo. Takže ak sa chceme baviť o poškodenej pečeni, treba napísať komplet analýzu, ale to sem asi nepatrí.
Bionda
05.02.10,18:45
môže sa na to zomierať a stáva sa ,že to prerastie do rakoviny pankreasu ktorá má úmrtnosť 99,999999 % ale to by musela byť veľmi akútna forma...ale netreba strašiť dopredu.

Ja veľmi dobre viem, že sa na ac. pancreatitídu zomiera a je to veľmi vážne ochorenie - ide o samonatrávenie pankreasu , ja som mala len podráždený ale hladovka ma neminula - ale to sa vtedy naozaj nedá nič jesť - panzytrat a ranital som užívala a teraz si veľmi musím dávať pozor nie len na stravovanie ale aj to, aby som sa nenervovala - stres , ktorý tiež pankreasu "pomáha"
Ale bolo pre mňa nepochopiteľné , že prekonaná pankreatitída bez príznakov.... to mi nesedelo.....
buchač
06.02.10,10:22
Bionda,
Stanco zrejme chce len zázračný liek. Jednu tabletu čo mu pomôže a žiadne starosti a ani obmedzenia.

Bohužial v rodine sme mali takto vážne nemocného a to čo som písala bolo len z vlastných skúseností a pozorovaní no to sa Stancovi málilo.

Presne tak ........konečne niekto povedal to / nechcel som nejak ja podpichovať /, o čo to ide , kde je hlavný problém , nazval pravými slovami ,ale také riešenie by predsa bral každý , to je pravda .....

Medikamenty v spojení s diétou je beh na dlhé trate ....zázračný liek pre bežných smrtelníkov neexistuje ....

A len tak na okraj , tie najlepšie lieky sú aj najdrahšie ....

Základná diéta :

Rok som na tejto " blafovej " diéte fugoval ...
http://www.porada.sk/1042676-post17.html

http://www.porada.sk/t99257-p2-ako-ozdravit-pecen.html

HEPATÁLNE TESTY - základné

PARAMETER ......MUŽI......... ŽENY ........JEDNOTKA
AST ...........0,10 - 0,75 .....0,10 - 0,50 µkat/l
ALT .......... 0,10 - 1,05 ......0,10 - 0,55 µkat/l
GMT.......... 0,20 - 1,10 ......0,20 - 0,60 µkat/l
ALP .......... 0,76 - 2,50 ......0,76 - 2,30 µkat/l

P.S.:
stanco007 , je potrebné počúvať aj rady Doc. X.Y. , aj keď Ti je nesympatický...:rolleyes:
stanco007
06.02.10,13:39
Ja veľmi dobre viem, že sa na ac. pancreatitídu zomiera a je to veľmi vážne ochorenie - ide o samonatrávenie pankreasu , ja som mala len podráždený ale hladovka ma neminula - ale to sa vtedy naozaj nedá nič jesť - panzytrat a ranital som užívala a teraz si veľmi musím dávať pozor nie len na stravovanie ale aj to, aby som sa nenervovala - stres , ktorý tiež pankreasu "pomáha"
Ale bolo pre mňa nepochopiteľné , že prekonaná pankreatitída bez príznakov.... to mi nesedelo.....
Absolutne nic som necitil a ani som nevedel, ze niecim takym trpim alebo ze som to prekonal! Sam tomu nerozumiem. Zajtra idem kvoli tomu na ultrazvuk, ze v akom stadiu to je.
Buchac po dlhsom case rozumna odpoved k veci. Dik za tie hodnoty. Len je zaujimave, ze co nemocnica, tak udava ine rozmedzie tychto hodnot. To je zaujimave :)
stanco007
06.02.10,13:44
Nie som odborník, ale viem, že pečeňové testy sú rôznorodé, resp. je to veľa sledovaných hodnôt a podľa toho čo som čítal tu, že je niečo zvýšené z 0,6 na 0,9 alebo tak nejako, nie je podľa mňa žiadna katastrofa a už vôbec nie poškodená pečeň. Ja som bol raz v práci na preventívnej prehliadke a mal som nejaké výsledky čo boli 300% vyššie ako môžu byť, lekár povedal, že už ani do práce nesmiem vkročiť, ja som mu povedal, že také testy nemá ani mŕtvola a žiadal som o vyšetrenie inde, ako to dopadlo, moja lekárka povedala, že mám výsledky ako kojenec, tak čo. Takže ak sa chceme baviť o poškodenej pečeni, treba napísať komplet analýzu, ale to sem asi nepatrí.
Testy na pecen mi robili opakovane v piatok s + vysledkom. Od 2006 som uz mal vysse 5 krat brannu krv a stale taky to vysledok. A nerobila to len jedna nemocnica ale 3! Pred operaciami kolena a uspavani do celkovej narkozy som nic take nemal! Mam vysetrenia krvi z casu pred operaciami.
Tak sa teraz snazim zistit kvoli comu mam tieto problemy. Na to hadam nic nie je a hlavne ked mi uz aj primar potvrdil, ze to je z najv)csou pravdepodobnosotu, ze to je asi z tej latky na uspavanie
stanco007
06.02.10,13:47
Bionda,
Stanco zrejme chce len zázračný liek. Jednu tabletu čo mu pomôže a žiadne starosti a ani obmedzenia.

Bohužial v rodine sme mali takto vážne nemocného a to čo som písala bolo len z vlastných skúseností a pozorovaní no to sa Stancovi málilo.
Xanti mne sa nic nemali!!!!! Ja som len pisal co a ako sa to cele vyvija a ako toje. Ked som raz nic necitil a ani ma nic nebolelo a po vysetreni krvi mi lekar povie, ze som prekonal pankreacitidu, tak co ja s tym? Vsak oni su odbornici! Alebo si aspon tak hovoria a dopadne to ako v mojom pripade co to niekto podcenil. Som zvedavy co mi v pondelok zistia na ultrazvuku
pasuliatko
06.02.10,18:24
Ja veľmi dobre viem, že sa na ac. pancreatitídu zomiera a je to veľmi vážne ochorenie - ide o samonatrávenie pankreasu , ja som mala len podráždený ale hladovka ma neminula - ale to sa vtedy naozaj nedá nič jesť - panzytrat a ranital som užívala a teraz si veľmi musím dávať pozor nie len na stravovanie ale aj to, aby som sa nenervovala - stres , ktorý tiež pankreasu "pomáha"
Ale bolo pre mňa nepochopiteľné , že prekonaná pankreatitída bez príznakov.... to mi nesedelo.....

veď to ani mne nesedelo. ja som pankreatitídu nemala ale mám s ním podobné problémy...doživotne budem jesť na to lieky... :mad:
ubka
07.02.10,00:50
Stanco, Ty si chcel radu, alebo oponentov?
. Namiesto toho, aby si začal s odporúčanou terapiou vyhľadávaš "niekoho", koho by si obvinil, či Ti to spôsobil!! Počúvaj sa a čítaj, čo píšeš!!!
Pečeň je detoxikačný orgán a keď sa nespamätáš zabije Ťa vlastný toxický odpad, ale to asi chceš?
stanco007
07.02.10,06:41
Stanco, Ty si chcel radu, alebo oponentov?
. Namiesto toho, aby si začal s odporúčanou terapiou vyhľadávaš "niekoho", koho by si obvinil, či Ti to spôsobil!! Počúvaj sa a čítaj, čo píšeš!!!
Pečeň je detoxikačný orgán a keď sa nespamätáš zabije Ťa vlastný toxický odpad, ale to asi chceš?
Ubka, ty poriadne citaj!!! Ja sa snazim zistit co moze byt pricinou toho poskodenia pecene. Vychadza mi len ta latka co mi podavali pri uspavani. Potvrdili mi to uz dvaja lekari. Nesnazim sa zistit nejake lieky na liecbu ako sa tu zacalo vo velkom pisat.
Xanti
07.02.10,07:10
Ubka, ty poriadne citaj!!! Ja sa snazim zistit co moze byt pricinou toho poskodenia pecene. Vychadza mi len ta latka co mi podavali pri uspavani. Potvrdili mi to uz dvaja lekari. Nesnazim sa zistit nejake lieky na liecbu ako sa tu zacalo vo velkom pisat.
Stanco,
ale Ubka má pravdu.

Vieš čo Ti bude z toho, ked zistíš čo Ti poškodilo pečeň ked ju nebudeš liečiť a ona ťa zabije.
Pečeň je detoxikačný orgán a keď sa nespamätáš zabije Ťa vlastný toxický odpad, ale to asi chceš? A chceš povedať, že ak Ti bude hroziť dalšia operácia tak sa radšej nedáš operovať aby sa náhodou nepoškodila viac pečeň. Radšej poprípade zomrieš?
Stancooooo....
stanco007
07.02.10,10:22
Stanco,
ale Ubka má pravdu.

Vieš čo Ti bude z toho, ked zistíš čo Ti poškodilo pečeň ked ju nebudeš liečiť a ona ťa zabije. A chceš povedať, že ak Ti bude hroziť dalšia operácia tak sa radšej nedáš operovať aby sa náhodou nepoškodila viac pečeň. Radšej poprípade zomrieš?
Stancooooo....
Dobre, tymto ja ukoncujem tuto temu lebo to nema zmysel!
Ja som polozil jasnu otazku na ktoru som chcel jasnu odpoved!
Ziadne take ake lieky a na co mi to bude a pod.... Ja viem na co to potrebujem ale tu sa odpovede nedockam lebo na to treba specialistov.
Myslel som si, ze tu ma niekto s tym skusenosti ale pozeram, ze nie. Aj tak vdaka za vase rady
davidkova mamina
06.03.10,15:51
Ahoj, možno Ti neodpoviem presne, neviem koľko máš rokov, ja som od 19 rokov mala zvýšeny bilirubín - nad 40, dlho mi nemohli zistiť z čoho, nakoniec som skončila na infekčnom, na štvordňovom hladovom teste, oplatilo sa, zistili, že trpim vrodeným Gilbertovým sindromom - prejaví sa až v puberte a neskôr. Tak som sa dozvedela, že pečeni škodia prípravky na čistenie WC - ich aroma, prostriedky na čistenie ak sa nepouživaju rukavice, samozrejme lieky hlavne tie od bolesti, bilirubin zvyšuje aj maly prijem energie - cukru, a nedostatok spánku. Tohto všetkého som príkladom, pretože keď sa mi zvýši bilirubín viac ako 45 žltnem a som ospalá, tak sa snažim týchto veci vyvarovať a pomáha to. Celkovu anesteziu som mala pri cisarskom reze, bilirubin mám teraz 42 ale či je to anesteziou neviem, o dva týždne ma čaka ďalšia anestézia, tak uvidím, ak ma vôbec vezmu s tou mojou pečeňou. PS: inak nikdy som nefajčila a nikdy som nevipila ani štanprlik - neviem ani ako chutna - mne sa to hnusí, spotreba vina pre mňa na rok je tak do 2dc. Pa krasny deň
robert36
06.03.10,17:31
Ja mám poškodenú pečeň od liekov a beriem Lipovitan, je voľnopredajný. Stačí sa poradiť s lekárnikom akú doporučuje najvyššiu dávku. Ja na moje poškodenie a váhu beriem 5 x 1 tbl. a pomáha to .
ludmilla
06.03.10,19:25
Stanco odpoviem Ti na tvoju prvú otázku bez ohľadu na to za akým účelom to potrebuješ vedieť.

Tak pôjdeme pekne postupne, pred operáciou si absolvoval vyšetrenia okrem iného aj anesteziologickú vizitu, kde lekár na základe predoperačných vyšetrení zhodnotí, ktorý typ anestézy je pre teba vhodný - čiže určí telesný a psychický stav, anestezické riziko tzv. ASA, druh narkózy, potlačenie strachu a v konečnom dôsledku premedikáciu - "oblbovák". Čiže určite si vypĺňal nejaké tlačivo, kde boli rôzne ochorenia a podľa výsledkov bolo tiež pre lekára jasné aké rizika môže pre pečeň zvoliť.
O čo vlastne pri všeobecnej narkóze spojenej s intubáciou ide?
Človek pred intubáciou dostane masku s kyslíkom na predýchanie a zlepšenie saturácie kyslíka a infúziu do žily, ktorou sa privádza krátkodobá narkóza s uvoľňovačom svalov, je to z toho dôvodu, aby bolo možné rýchlo a šetrne zaviesť tubus.
Lieky - je ich veľmi veľa a majú samozrejme aj veľa vedľajších účinkov.
Ak ide o čisto vnútrožilovú narkózu - pri nej je použitá kombinácia liekov zo skupiny:
Hypnotiká čiže vnútrožilové anestetiká - spôsobujú bezvedomie a amnéziu
Opiáty - tlmia bolesť a reflexy
Lieky uvoľňujúce svalstvo.
Najmenej musia byť použité hypnotiká a opiáty.
Okrem vnútrožilovej narkózy môže byť použitá kombinovaná s inhalačným anestetikom sú to tiež chemické substancie, ktoré znižujú účinnosť liekov na uvoľnenie svalstva, preto ich množstvo musí byť zvýšené.
Pýtal si sa ako pôsobí narkóza na pečeň. Lieky, ktoré sú používané pri narkóze majú vplyv na prekrvenie pečene, funkciu pečne a môžu ovplyvniť zmeny v hepatálnom metabolizme. Ak má človek zdravú pečeň sú tieto účinky úplne zanedbateľné, pretože sa pečeň dokáže s nimi sama vyrovnať. Ak však začalo poškodenie pečene v jej parenchýme už pred operáciou tak je nutné počítať s nepredvídanými predĺženiami účinkov liekov a následne k ďalšiemu zhoršeniu samotného ochorenia, je to v dôsledku zníženého prekrvenia pečene počas operácie a priamym pečeňovo toxickým účinkom liekov.
Samotné prekrvenie pečene je približne 1500ml/min. čo je približne 28% objemu srdca. Približne 30 % krvi je privádzanej cez oblasť vysokého tlaku pomocou artérie A.hepatica pod tlakom 90 mmHg. Zvyšných približne 70 % je privádzaných pod nízkym tlakom pomocou žily - vény V.portae pod tlakom 10 mmHg a v žile stráca asi 5 mmHg. Odvod celkovej krvi je potom pečeňovými žilami.
Prekrvenie pečene počas operácie sa môže znížiť z rôznych dôvodov:
- lieky, anestetiká
- operačná trauma počas operácie - upchatie žily, tlak na žilu
- znížená koncentrácia oxidu uhličitého v krvi
- nedostatok kyslíka v organizme
- pretlakové dýchanie CPAP a podobne
Vnútrožilové anestetiká nemajú veľký vplyv na prekrvenie pečene, ten májú skôr inhalačné anestetiká - rajský plyn
Najväčší vplyv na prekrvenie majú práve manipulácie počas brušných operácií.
Anestetiká nemajú veľký vplyv na bunky pečene, ale majú veľký vplyv na látkovú výmenu v pečeni. V pečeni pri látkovej výmene dochádza k štyrom reakciám:
konjugácia, oxidácia, redukcia a hydrolýza.
Ale tu zasa platí to isté ak je pečeň zdravá, nemá anestéza asi žiaden poškodzujúci účinok, pretože ich pečeň dokáže spracovať - zmetabolizovať.

Stanco možno si ani nedočítal dokonca o anestéze by sa dalo písať veľmi veľa, pretože jej druhov je veľa, liekov je veľa a každý jeden liek má určité vlastnosti a účinky na pečeň a iné orgány.
Si si naozaj istý, že tvoja pečeň bola úplne zdravá pred operáciou??
stanco007
06.03.10,19:43
Stanco odpoviem Ti na tvoju prvú otázku bez ohľadu na to za akým účelom to potrebuješ vedieť.

Tak pôjdeme pekne postupne, pred operáciou si absolvoval vyšetrenia okrem iného aj anesteziologickú vizitu, kde lekár na základe predoperačných vyšetrení zhodnotí, ktorý typ anestézy je pre teba vhodný - čiže určí telesný a psychický stav, anestezické riziko tzv. ASA, druh narkózy, potlačenie strachu a v konečnom dôsledku premedikáciu - "oblbovák". Čiže určite si vypĺňal nejaké tlačivo, kde boli rôzne ochorenia a podľa výsledkov bolo tiež pre lekára jasné aké rizika môže pre pečeň zvoliť.
O čo vlastne pri všeobecnej narkóze spojenej s intubáciou ide?
Človek pred intubáciou dostane masku s kyslíkom na predýchanie a zlepšenie saturácie kyslíka a infúziu do žily, ktorou sa privádza krátkodobá narkóza s uvoľňovačom svalov, je to z toho dôvodu, aby bolo možné rýchlo a šetrne zaviesť tubus.
Lieky - je ich veľmi veľa a majú samozrejme aj veľa vedľajších účinkov.
Ak ide o čisto vnútrožilovú narkózu - pri nej je použitá kombinácia liekov zo skupiny:
Hypnotiká čiže vnútrožilové anestetiká - spôsobujú bezvedomie a amnéziu
Opiáty - tlmia bolesť a reflexy
Lieky uvoľňujúce svalstvo.
Najmenej musia byť použité hypnotiká a opiáty.
Okrem vnútrožilovej narkózy môže byť použitá kombinovaná s inhalačným anestetikom sú to tiež chemické substancie, ktoré znižujú účinnosť liekov na uvoľnenie svalstva, preto ich množstvo musí byť zvýšené.
Pýtal si sa ako pôsobí narkóza na pečeň. Lieky, ktoré sú používané pri narkóze majú vplyv na prekrvenie pečene, funkciu pečne a môžu ovplyvniť zmeny v hepatálnom metabolizme. Ak má človek zdravú pečeň sú tieto účinky úplne zanedbateľné, pretože sa pečeň dokáže s nimi sama vyrovnať. Ak však začalo poškodenie pečene v jej parenchýme už pred operáciou tak je nutné počítať s nepredvídanými predĺženiami účinkov liekov a následne k ďalšiemu zhoršeniu samotného ochorenia, je to v dôsledku zníženého prekrvenia pečene počas operácie a priamym pečeňovo toxickým účinkom liekov.
Samotné prekrvenie pečene je približne 1500ml/min. čo je približne 28% objemu srdca. Približne 30 % krvi je privádzanej cez oblasť vysokého tlaku pomocou artérie A.hepatica pod tlakom 90 mmHg. Zvyšných približne 70 % je privádzaných pod nízkym tlakom pomocou žily - vény V.portae pod tlakom 10 mmHg a v žile stráca asi 5 mmHg. Odvod celkovej krvi je potom pečeňovými žilami.
Prekrvenie pečene počas operácie sa môže znížiť z rôznych dôvodov:
- lieky, anestetiká
- operačná trauma počas operácie - upchatie žily, tlak na žilu
- znížená koncentrácia oxidu uhličitého v krvi
- nedostatok kyslíka v organizme
- pretlakové dýchanie CPAP a podobne
Vnútrožilové anestetiká nemajú veľký vplyv na prekrvenie pečene, ten májú skôr inhalačné anestetiká - rajský plyn
Najväčší vplyv na prekrvenie majú práve manipulácie počas brušných operácií.
Anestetiká nemajú veľký vplyv na bunky pečene, ale majú veľký vplyv na látkovú výmenu v pečeni. V pečeni pri látkovej výmene dochádza k štyrom reakciám:
konjugácia, oxidácia, redukcia a hydrolýza.
Ale tu zasa platí to isté ak je pečeň zdravá, nemá anestéza asi žiaden poškodzujúci účinok, pretože ich pečeň dokáže spracovať - zmetabolizovať.

Stanco možno si ani nedočítal dokonca o anestéze by sa dalo písať veľmi veľa, pretože jej druhov je veľa, liekov je veľa a každý jeden liek má určité vlastnosti a účinky na pečeň a iné orgány.
Si si naozaj istý, že tvoja pečeň bola úplne zdravá pred operáciou??
Len v kratkosti lebo som povedal, ze tuto temu uzatvaram.
Pecen bola uplne zdrava pred operaciami, dokazuju to vysetrenia.
Mam to lekarmi priznane, ze poskodenie nastalo po narkozach. Diky za rady
davidkova mamina
10.03.10,08:07
Buduci týždeň nastupujem na tu laparoskopiu, dali mi uživať Lagosu 2X denne, vraj anestezia má veľku záťaž na pečeň. Tak je to pravda
dusansl
11.03.10,19:56
Vážený pane,
vaša snaha nájsť dôvod zhoršených hepaálnych hodnôt je pozoruhodná, ale celkom zbytočná.
Je úplne jedno, čo jej poškodenie spôsobilo, tade nevedie cesta k náprave.
V dôsledku terajších hodnôt by som vrele doporučoval navštívť čo v najkratšom čase odborného lekára a požiadať ho o vystavenie receptu na nasledovné hepatoprotetiká:
LAGOSA
ESSENCIAL FORTE

Obe sú varábané z čisto prírodnej bázy a na regeneráciu pečene majú nenahraditeľný účinok. Je ale potrebné ich dlhodobé(niekoľkomesačné) pravideľné užívanie ráno, na obed a večer.
Za samozrejmé považujte , ža počas liečby a najmenej rok po nej nepripadá do úvahy ž i a d n a konzumácia akéhokoľvek množstva alkoholu.
Za dobrú správu považujte skutočnsoť, že pečeň má úžasnú regeneračnú schopnosť, a pri dodoržaní uvedenej sebadisciplíny máte vysokú šancu na jej úpnú obnovu.
S pozdravom dusansl.
Príroda
08.05.12,16:29
Ahoj , má niekto skúsenosti so zvýšenou hodnotou bilirubínu? Objavili to synovi pri odbere krvi, vraj je to niečo s pečeňou. Z čoho to môže byť a ako sa dá rýchlo vrátiť bilirubín do normálu? Vďaka za rady.
Andy Kralik
09.05.12,03:34
No zvýšený bilirubín nie je problém (existujú aj ľudia ktorí nemajú žiaden problém a majú zvýšený bilirubín). Je len príznak. Ktorý na druhej strane môže znamenať chorobu, ktorú treba riešiť. Treba zistiť čo ho spôsobilo. Keď sa vylúči príčina bilirubín klesne. A tu je úloha lekárov, aby to vyšetrili a zistili prečo. Ale na to je treba posúdiť aj ostatné laboratórne parametre a poriadne syna vyšetriť.
avalik
09.05.12,05:10
Mimochodom prečo sa pri užívaní napr. LAGOSY nemôže piť žiaden alkohol?
- je to preto že bude znížený jej účinok, alebo preto, že LAGOSA bude priamo nejako reagovať s alkoholom a vytvárať toxíny, ktoré by sa bez jej užívania nevytvárali ??
- viem napr. že niektoré hepatoprotektíva si dávajú ľudia predpisovať práve kvôli ochrane pečene aj počas užívania alkoholu. neverim, ze lekar suhlasi s pozivanim alkoholu v pripade problemov s pecenou ... skor je to tak, ze pacient neuvedie lekarovi pravdivo mnozstvo konzumovaneho alkoholu
- môže to niekto rozlúsknuť?
- užívam LAGOSU a napr. pri oslave si normálne dám štamprlík s ostatnými, takisto ako nejaké to pivo -sem-tam...

alkohol poskodzuje pecen - vedecky dokazane ... ak ti lekar predpise lieky na pecen, tak asi uz nejaky problem tam je ... a teda nicit si ju aj nadalej alkoholom je velke riziko
Andy Kralik
09.05.12,05:27
Ak máte akokoľvek poškodenú pečeň (že už musíte brať lagosu a pod.), tak piť alkohol je asi tak ako
- keď pri bolesti hrdla si dať studený bublinkový nápoj s ľadom alebo
- keď máte poranený boľavý palec na nohe, tak s ním poriadne a dobrovoľne kopnúť do obrubníka.

Len ten alkohol na poškodenú pečeň je vážnejší a nebezpečnejší a keď nedovolíte pečeni sa regenerovať, tak sa poškodí nenávratne a potom vám už nik nepomôže...

Zdravá pečeň určitú dávku alkoholu hravo zvláda, ale poškodenú pečeň to môže doraziť.
BXLmiami
09.05.12,07:47
...prečo to nevyužiť,ked ešte mám na nu nárok.....
..keby som držal dietu,všetky hodnoty išli do normálu...
...pri oslave si normálne dám štamprlík.......
Neviete kde sú peniaze na ťažko chorých????Kto vie,odpovie.
Tieto lieky by mali byť na plnú uhradu pacientov.
Nandrolon
09.05.12,07:55
trochu som to upravil pre zbytočný flame...
myslím, že do zdravotníctva prispievam veľmi slušne každý mesiac, pri hospitalizácii som si wobenzym za vyše 100 eur takisto kúpil za svoje /na doporučenie lekárky/, nemám problém ak sa bude lagosa plne hradiť, ale nech je potom aj bez predpisu /ja môžem mať síce bez predpisu doslovne všetko za plnú úhradu, ale aspoň pre ostatných bez známostí/...
Peniaze na chorých sú, lenže sú neustále rozkrádané tak ako všetky peniaze daňových poplatníkov rôznými zbojníkmi, ktorí tú boli a sú od roku 1989, toľko môj názor...
Johanka
09.05.12,08:30
Ahoj , má niekto skúsenosti so zvýšenou hodnotou bilirubínu? Objavili to synovi pri odbere krvi, vraj je to niečo s pečeňou. Z čoho to môže byť a ako sa dá rýchlo vrátiť bilirubín do normálu? Vďaka za rady.
Môže ísť o Gilbertov syndróm .
Andy Kralik
09.05.12,11:12
A preto to treba vyšetriť a dopredu sa zvytočne nestrachovať.