Mirkapo
03.02.10,17:49
Ahojte poradaci, citala som ako postupovať pri prechode,ale stale tomu nejako nerozumiem. Za rok 2008 som nemala žiadne výdavky tak som spravila DP z paušal.vydavkami. Teraz už mám aj vydavky tak som chcela uctovat v JU a urobit DP s riadnymi vydavkami. No zda sa mi to zlozité.
Závazky so nemala žiadne, Pohladavky 2 decemb. fakt.nezaplatené / zapl. až v jan 2009/a do ZP sa platí za dec. až v januari 2009. Mohli by ste mi poradiť aj s prikladom. Dakujem velmi pekne.
IvoM
04.02.10,11:44
Prepáč ale nedá mi, v profile máš uvedené účtovník-živnostník prosím Ťa, to sa aj tým účtovníctvom živíš keď toto je pre Teba zložité.:)
mondes
04.02.10,12:01
Musíš podať dodatočné DP za rok 2008, kde do príjmov pripočítaš aj tú fa za december, vyplatenú v januári a do výdavkov odvody do ZP za december, ktoré si zaplatila tiež v januári. Môj manžel tiež v roku 2010 prechádza z paušálnych na JU a my sme to riešili tak, že sme na fa za december dali skoršiu splatnosť a odvody za december sme zaplatili v decembri. Aspoň nemusíme podávať DDP. Proste všetky príjmy a výdavky musia byť uhradené do 31. decembra daného roku. Od januára začínaš, akoby od nuly.
Mirkapo
04.02.10,16:51
Dakujem za odpoved, myslela som si že som to zle pochopila, ale odpoved bola presne taka ako by som to riešila aj ja. Este raz dakujem