anazu
03.02.10,18:17
Dobry den, chcela by som sa opytat, ako to je s vypovednou dobou v pripade studenta, ktory ma podpisanu dohodu o brigadnickej praci studentov. Dodnes som si myslela, ze ked chce odist tak odide a nema vypovednu dobu. dakujem
Zoltán Kovács
03.02.10,18:32
15 dní, ak sa nemýlim.
Timka1
03.02.10,18:36
§ 228

(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode musí byť uvedené: dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju zrušiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.
anazu
06.02.10,17:50
Dakujem :)
brasci
13.10.10,08:04
Zdravím,

chcel by som sa opýtať ako je to s touto dohodou? Na akú dobu môže byť maximálne uzatvorená? Na 12 mesiacov a potom treba spísať novú? Alebo môže byť uzatvorená na dobu neurčitú? Alebo?

Druhá vec je pracovný čas... Je tam krátený na polovicu, čiže ak má mesiac 160 pracovných hodín tak takýto brigádnik môže odpracovať len 80, ale píše sa tam, že sa to posudzuje najdlhšie za 12 mesiacov... To znamená, že jeden mesiac môže odpracovať napr. 160 a druhý mesiac 0 a v priemere je na 80, alebo???

Ďakujem za odpovede...
Tweety
13.10.10,08:10
Zdravím,

chcel by som sa opýtať ako je to s touto dohodou? Na akú dobu môže byť maximálne uzatvorená? Na 12 mesiacov a potom treba spísať novú? Alebo môže byť uzatvorená na dobu neurčitú? Alebo? doba určitá, alebo neurčitá.

Druhá vec je pracovný čas... Je tam krátený na polovicu, čiže ak má mesiac 160 pracovných hodín tak takýto brigádnik môže odpracovať len 80, ale píše sa tam, že sa to posudzuje najdlhšie za 12 mesiacov... To znamená, že jeden mesiac môže odpracovať napr. 160 a druhý mesiac 0 a v priemere je na 80, alebo??? ÁNo, v priemere musí byť dodržaný týždenný PČ.Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227

(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.



Ďakujem za odpovede...
Odpovede v texte.
brasci
13.10.10,08:11
Zákon viem čítať aj ja, ide mi o výklad, či to dobre chápem...
Tweety
13.10.10,08:12
Zákon viem čítať aj ja, ide mi o výklad, či to dobre chápem...
Ak vieš teda čítať, tak si si určite prečítal aj to, čo som Ti uviedla k tvojím otázkam.
brasci
13.10.10,08:14
Predtým to bolo trochu inak naformátované... Dik...

Keď teda uzatovríme s niekým dohodu na neurčitý čas a on prestane byť študentom potom tá dohoda padá???
Tweety
13.10.10,08:15
Predtým to bolo trochu inak naformátované... Dik...

Keď teda uzatovríme s niekým dohodu na neurčitý čas a on prestane byť študentom potom tá dohoda padá???
Nie, nepadá, ani na zem,:--- pretože, v čase uzatvorenia bol študentom.:)
brasci
13.10.10,08:16
To je nejaké divné, to môže (v extrémnom prípade) aj do dôchodku robiť na dohodu študenta??? :)

A to potvrdenie o návšeteve školy musí nosiť každý rok, alebo stačilo iba to pri podpise?