knight
03.02.10,19:03
Zdravim, potrebujem poradit pri vybere internetu.
Skoncila mi viazanost v T-Come a rozhodujem sa nad alternativnymi providermi, pretoze maju ovela lepsiu cenu za rovnake sluzby.
Ide o DSL pripojenie,lebo v nasej dedine nie je nic ine mozne. Rozhodujem sa medzi Slovanetom a Swanom.

Slovanet:
Rýchlejší internet Basic 2048 /256 kbit/s FUP 10GB/mesiac potom 256 kbit/s
Cena: 10,50 €/mesacne

Swan:
FLAT Home 2048 /256 kbit/s FUP nema, ale agregacia 1:40
Cena:11,90/mesacne

Takze podmienky a ceny su velmi podobne, zaujuma vase skusenosti s oboma providermi a pre koho by ste sa rozhodli vy?

Dakujem za vase reakcie
Stanislav 1975
03.02.10,18:22
slovanet nikdy...pozri na www.sme.staznosti.sk a pochopis preco.radsej certa ako slovanet
Zamoro
03.02.10,18:26
Rozhodne Swan
knight
03.02.10,18:45
nad swanom vazne uvazujem,len neviem co v praxi znamena ta agregacia 1:40 a ako ju uplatnuju.. Nema niekto DSL od swanu,a nepodeli sa o skusenosti?
Halli
03.02.10,18:47
Slovanet nikdy v živote. !!

Takúto rýchlosť mi kedysi poskytovali za 1622,.-sk mesačne !!, keby sa tu dalo napísať, čo si o nich myslím, tak stránka bude červená od hora dole...
:mad:
Zamoro
03.02.10,19:00
· agregácia 1:10 znamená, že rýchlosť sa zníži len málokedy
· agregácia 1:20 znamená, že rýchlosť mierne kolíše a v špičke býva znížená
· agregácia 1:30 znamená, že rýchlosť kolíše a klesá výraznejšie
· agregácia 1:40 až 1:50 znamená, že rýchlosť môže klesnúť aj na nízku úroveň

ALE!!

Agregácia nie je jediným činiteľom určujúcim rýchlosť pripojenia. Výrazne na ňu vplýva charakter používania internetu užívateľmi v agregovanej skupine, pri dostatočne veľkom počte užívateľov v skupine je ale vplyv agregácie pre väčšinu z nich zanedbateľný. Okrem toho pokles rýchlosti pripojenia môže byť spôsobený napríklad aj kvalitou telefónneho vedenia, priepustnosťou telekomunikačnej siete (ST), vzdialenosťou ústredne alebo elektromagnetickým rušením linky inými zdrojmi. Často býva príčinou nižšej rýchlosti obmedzenie na strane zdroja dát, napríklad priepustnosť navštevovaného www servera.
Stanislav 1975
03.02.10,19:07
inak,je to len s viazanostou?ja uz na net ficim bez viazanosti-i ked chapem ze vy tam mate asi obmedzeny vyber operatorov :-(
Stanislav 1975
03.02.10,19:10
Slovanet nikdy v živote. !!

Takúto rýchlosť mi kedysi poskytovali za 1622,.-sk mesačne !!, keby sa tu dalo napísať, čo si o nich myslím, tak stránka bude červená od hora dole...
:mad:

slavi,vsak 1622sk-to je ako zadarmo/no nezober to za tu cenu :-)
salvosko
03.02.10,19:35
Swan, poznam tych ludi co to robia.
Slovanet je humus, poznam tych ludi co to robia.
knight
04.02.10,11:50
· agregácia 1:10 znamená, že rýchlosť sa zníži len málokedy
· agregácia 1:20 znamená, že rýchlosť mierne kolíše a v špičke býva znížená
· agregácia 1:30 znamená, že rýchlosť kolíše a klesá výraznejšie
· agregácia 1:40 až 1:50 znamená, že rýchlosť môže klesnúť aj na nízku úroveň

ALE!!

Agregácia nie je jediným činiteľom určujúcim rýchlosť pripojenia. Výrazne na ňu vplýva charakter používania internetu užívateľmi v agregovanej skupine, pri dostatočne veľkom počte užívateľov v skupine je ale vplyv agregácie pre väčšinu z nich zanedbateľný. Okrem toho pokles rýchlosti pripojenia môže byť spôsobený napríklad aj kvalitou telefónneho vedenia, priepustnosťou telekomunikačnej siete (ST), vzdialenosťou ústredne alebo elektromagnetickým rušením linky inými zdrojmi. Často býva príčinou nižšej rýchlosti obmedzenie na strane zdroja dát, napríklad priepustnosť navštevovaného www servera.

Jasne,tomu rozumiem.. Len by som bol rad,keby sa tu nasiel niekto kto ma net od Swanu a povedal ake ma skusenosti..:)
Doteraz som mal DSL od T-Comu a rychlost bola v pohode,taka aku slubovali. Ale som sa niekde docital,ze T-Com tiez uplatnuje agregaciu 1:51. Je to pravda?


inak,je to len s viazanostou?ja uz na net ficim bez viazanosti-i ked chapem ze vy tam mate asi obmedzeny vyber operatorov :-(

hej,viazanost 18 mesiacov, Slovanet ma dokonca az 24.. Tiez mam momentalne O2 Data Neobmedzene bez viazanosti,ale k tej rychlosti sa radsej nevyjadrujem :(
cipo13
14.04.10,07:07
Zdravím Poraďákov. Tiež mi končí viazanosť u T-comu a mám záujem o internet od Swan, kto má s nima skúsenosť? Ďakujem. Ľuboš
dalid
14.04.10,07:43
Tiez mam momentalne O2 Data Neobmedzene bez viazanosti,ale k tej rychlosti sa radsej nevyjadrujem :(

Len si uvedom, ze je to produkt primarne urceny pre mobily!! To ze to ludia pouzivaju ako mobilny net je druha vec... Ale potom sa nemozes stazovat na "rychlost" :D. Na druhej strane je pravda, ze O2 stale nema vybudovanu poriadnu siet, ale to sa hadam cca o rok zacne menit k vyrazne lepsiemu, ak uspesne otestuju LTE ;)
sfinks
14.04.10,08:19
Urcite si zoberte net bez obmedzenia dat ... neivme aky ste vy pouzivatel netu ale 10 GB na mesiac sa mi zda mizerne malo ... uz len to ze asi pozerate obrazky na webe, hudbu sem tam nejaky film stiahnete a bac 10 GB prec ... no ja mam 10 GB za tyzden malo ... a ta rychlost up tiez nic moc ... ale az vela neposielate maily s velkou prilohou alebonieco neuploadujete tak vpohode ; ) ja by som si zobral tu druhu moznost a tiez sa opytajte providera za akych okolnosti zaraduje ludi do tejto agregacie (to znamena ze tvoju sirku pasma zdiela 40 ludi) ... viem ze Tcom ma tiez agregaciu a tam zaraduje ludi co vela stahuju povedzme az staihnes 100GB za mesiac tak ta zaradi do tejto skupiny take male obmedzenei rychlosti .... :)
Skus sa poobzerat v Tcome po inych sluzbach .. priapdne so susedom sa dohodnut napoly ze pojdete :) ale bez obmedzenia dat si zober ...
Ľubomír
14.04.10,17:18
Ahoj poraďaci!
Neviem prečo nadávate na Slovanet. Mám od nich 20 megový net plus káblovku za 26,30 €. Až na jeden výpadok je to vcelku ok. S oranžovým netom sa to nedá porovnať. Do bytovky je zavedená optika a v byte mám wifi. Zatiaľ som nemal vážnejšie problémy, takže ja som za Slovanet.
mecky
14.04.10,17:31
na slovanet sa nadava koli pristupu k zakaznikom, hlavne pri nejakych problemoch
druha vec je dost brutalne fup, ktore sa vsak uplatnuje len pri adsl, nie pri optike
nedopo
10.10.10,12:40
Končila mi viazanosť u T-comu, mám Turbo 2. V našej oblasti je prístupná táto služba: http://www.kaliant.sk/internet.html
Oplatí sa mi prejsť? Ďakujem za vaše názory.
Fero11
10.10.10,13:13
Musis sam uvazit co je pre teba lepsie. Najprv si pozri cenove ponuky, rychlosti a stabilitu pripojenia a porovnaj to.
U t-comu mas zo zaciatku nejake zlavy, prvich 6 mesiacov 8,95€, objednavka cez NET 10€ zlava ...
nedopo
10.10.10,13:25
Musis sam uvazit co je pre teba lepsie. Najprv si pozri cenove ponuky, rychlosti a stabilitu pripojenia a porovnaj to.
U t-comu mas zo zaciatku nejake zlavy, prvich 6 mesiacov 8,95€, objednavka cez NET 10€ zlava ...

Ceny si musím porovnať samozrejme sám. Ide mi hlavne o spoľahlivosť, vieryhodnosť, či má niekto s týmto poskytovateľom skúsenosť, prípadne ak by sa niekto vyjadril k tej technológii WNMT.
Fero11
10.10.10,14:03
Podla google/wiki je WNMT diskusia rozhlasovej stanice v Hibbing, Minnesote :) fakt neviem aka je to technologia
nedopo
11.10.10,06:30
Ďakujem za príspevky.
nedopo
11.10.10,16:32
...poradí ešte niekto?...
Julian
11.10.10,19:27
Ja som zmenil Antik za Slovanet a asi som neurobil dobre. Niektoré stránky neotvára.
Na Porade mám problém prihlásiť sa. Cez Operu to vôbec nejde. Musim cez Mozzilu.
Technik zo Slovanetu tu presedel 3 hodiny ale nič nevyriešil. Jemu to na laptope šlo. Keď zapojil mobilný orange do PC tak to šlo tiež. Inštaloval, odinštalovaval atd... vírus tam nebol a nie je.
Syn mi vyhodil router. Výrazne sa to zlepšilo ale stále to nie je ono.

Vedel by mi niekto poradiť čo s tým?
Vlado40
12.10.10,09:02
Preinštaluj si windows.
Fero11
12.10.10,10:17
Ja som zmenil Antik za Slovanet a asi som neurobil dobre. Niektoré stránky neotvára.
Na Porade mám problém prihlásiť sa. Cez Operu to vôbec nejde. Musim cez Mozzilu.
Technik zo Slovanetu tu presedel 3 hodiny ale nič nevyriešil. Jemu to na laptope šlo. Keď zapojil mobilný orange do PC tak to šlo tiež. Inštaloval, odinštalovaval atd... vírus tam nebol a nie je.
Syn mi vyhodil router. Výrazne sa to zlepšilo ale stále to nie je ono.

Vedel by mi niekto poradiť čo s tým?
Ak pride k tebe technik a na jeho PC (laptope) spojenie funguje, tym sa u teba jeho praca skoncila. Provider ma za ulohu dotiahnut k tebe kabel (resp. bezdrotovym sposobom) a ak si prenajimas od providera aj modem/router, tak ma zabezpecit aby to fungovalo aj za modemom/routerom, co uz je za modemom/routerom je tvoja vec/problem.
Takze najskor je chyba v PC.
Moze byt HW, alebo SW chyba. Skor typujem na SW chybu.
Takze preinstalovat system. Skus si dat ubuntu http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout urcite budes spokojny. Mas tam takmer vsetko to co vo windowse, len sa to trocha inak vola, jediny rozdiel je, ze v ubuntu mas vsetko zadarmo

PS to si mal aky dovod, menit antik za slovanet ??
Julian
12.10.10,17:14
Ak pride k tebe technik a na jeho PC (laptope) spojenie funguje, tym sa u teba jeho praca skoncila. Provider ma za ulohu dotiahnut k tebe kabel (resp. bezdrotovym sposobom) a ak si prenajimas od providera aj modem/router, tak ma zabezpecit aby to fungovalo aj za modemom/routerom, co uz je za modemom/routerom je tvoja vec/problem.
Takze najskor je chyba v PC.
Moze byt HW, alebo SW chyba. Skor typujem na SW chybu.
Takze preinstalovat system. Skus si dat ubuntu http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout urcite budes spokojny. Mas tam takmer vsetko to co vo windowse, len sa to trocha inak vola, jediny rozdiel je, ze v ubuntu mas vsetko zadarmo

PS to si mal aky dovod, menit antik za slovanet ??

Ďakujem za radu Tebe aj Vlado40.


Dôvod výmeny? Ekonomický.
7 mesiacov za 0,99 € a potom o 3 € mesačne lacnejší pri približne rovnakých parametroch na dva roky (masívna kampaň). Musím uznať, že Antik má servis elegantný. Nikdy nebol serv. technik v byte. Všetko sa vyriešilo po telefóne a rýchlo. Spočiatku boli problémy, ale potom frčal bezchybne.