ADA
23.09.05,18:28
Vie mi prosím niekto poradiť ako má vyzerať trvalý príkaz na jazdu.

Rada by som pridelila zamestnancovi auto ale potrebujem už mať uvedený doklad v poriadku. Eše sa opýtam pokiaľ bude používať toto auto len počas pracovnej doby a nebude ho používať na súkromné účely má ho k dispozícii len od pondelka do piatka a parkuje na dvore fimy budem mu musieť mať ako príjem v mzdne 1% z obstarávacej ceny auta za používanie auta? Ďakujem za odpoveď
Paula
23.09.05,16:35
Vie mi prosím niekto poradiť ako má vyzerať trvalý príkaz na jazdu.

Rada by som pridelila zamestnancovi auto ale potrebujem už mať uvedený doklad v poriadku. Eše sa opýtam pokiaľ bude používať toto auto len počas pracovnej doby a nebude ho používať na súkromné účely má ho k dispozícii len od pondelka do piatka a parkuje na dvore fimy budem mu musieť mať ako príjem v mzdne 1% z obstarávacej ceny auta za používanie auta? Ďakujem za odpoveďTrvalý príkaz žiaľ nepoznám. V takomto prípade nemusíš zamestnancovi nič zdaňovať (čo sa týka použitia auta).
Milan Benka
23.09.05,17:42
Skús mu dať písomnú plnú moc s uvedením druhu činností, na zabezpečenie ktorej potrebuje mať trvale pridelené auto.
liba2
24.09.05,05:27
Vie mi prosím niekto poradiť ako má vyzerať trvalý príkaz na jazdu.

Rada by som pridelila zamestnancovi auto ale potrebujem už mať uvedený doklad v poriadku. Eše sa opýtam pokiaľ bude používať toto auto len počas pracovnej doby a nebude ho používať na súkromné účely má ho k dispozícii len od pondelka do piatka a parkuje na dvore fimy budem mu musieť mať ako príjem v mzdne 1% z obstarávacej ceny auta za používanie auta? Ďakujem za odpoveďAk dať príkaz na jazdu, potom na každú osobitne.
Ja by som to riešila dohodou o zverení vozidla zamestnancovi na používanie v súvislosti s charakterom jeho náplne práce, pričom by som ho zaviazala k povinnosti o vozidlo sa starať, t.j. nahlasovať požiadavky na vykonanie bežnej údržby alebo opráv väčšieho rozsahu. Súčasne by som do dohody uviedla, že je zákaz vozidlo používať na súkromné účely; kde vozidlo bude parkovať (vo firme); že má povinnosť viesť knihu jázd; akou formou má predkladať spotrebu PHL účtovníčke; a pod. Určite sa ešte nájde niečo.
V minulosti na tomto princípe fungovali tzv. "referentské vozidlá" (kto si to ešte pamätáte).
Ivette
29.03.06,08:42
Mám tiež problém s používaním firemného auta. U nás majú zamestnanci pridelené služobné vozidlá len na služobné účely, ale parkujú s nimi doma. Samozrejme, že ich niekedy použijú aj na súkromné účely. Mám teraz problém ako čo najlepšie vyriešiť to, ak v tom čase spôsobí vodič pod vlyvom alkoholu nejakú veľkú škodu. Poisťovňa to vraj vtedy nepreplatí, neviem či by to ošetrila dohoda o hmotnej zodpovednosti. Ono je to asi jedno, či s ním išiel služobne alebo súkromne, ak bol opitý. Vie mi niekto poradiť, aké opatrenia treba vopred spraviť, aby bolo vymáhanie škody v plnej výške čo najrýchlejšie?


ďakujem