joziseli
03.02.10,20:19
Chcel by som sa spytat, ci ma zamestnavatel po 6 rokoch pedagogickej praxe zaradi do kategorie ucitel s druhou atestaciou, ak som ukoncil doktorandske studium v prislusnom odbore pred 1.11.2009 ?
zdenka131
03.02.10,19:43
Želám pekný večer.
Ak pedagogický zamestnanec získa tretí stupeň vysokoškolského vzdelania (získa titul PhD. absolvovaním doktorandského štúdia) v odbore súvisiacom s výkonom jeho pedagogickej činnosti a má najmenej 6 rokov pedagogickej praxe, po 1.11.2009 sa uplatní na neho ustanovenie § 27 ods. 6 zákona, t.j. zaradí sa do kariérového stupňa pedagogický odborný zamestnanec s II. atestáciou. Pri získaní titulu PhD. do 31.10.2009 sa postupuje podľa ustanovenia § 61 ods. 8 zákona.
Ak odborný zamestnanec získa tretí stupeň vysokoškolského vzdelania (získa titul PhD. absolvovaním doktorandského štúdia) v odbore súvisiacom s výkonom jeho odbornej činnosti a má najmenej 6 rokov odbornej praxe, po 1.11.2009 sa uplatní na neho ustanovenie § 27 ods. 6 zákona, t.j. zaradí sa do kariérového stupňa odborný zamestnanec s II. atestáciou.