letula
03.02.10,20:34
Mala by som záujem o kefírové zrnká,ale nemôžem sa k nim dostať.U nás v meste je automat na mlieko,ktoré je husté,čerstvé,je z neho výborný tvaroh,a kefír z neho by bol -jedna báseň.Vedeli by ste mi poradiť,kde to kúpim? Má niekto skúsenosti s tým?
Rozalka
03.02.10,19:49
Letula, toho treba veľmi málo, lebo sa samé množia, skús niekde v mliekarni pohľadať známeho, ktorý to doma "pestuje".
terezamaria
03.02.10,20:19
Veľmi dobrá téma. Nedá sa ten základ zakúpiť niekde v racio obchodoch?
Pred veľa rokmi som to robila a bolo to veru výborné.
kukučka
03.02.10,20:53
objednať kultúry tibi, kefíru aj kombuchy si môžeš tu, sú tu aj recepty, hoci momentálne vypredané, skús napísať

http://www.tibi-kombucha.szm.com/
terezamaria
04.02.10,06:40
Kukučka ďakujem za radu, idem skúsiť objednať.:)
31Jankal
04.02.10,08:51
paťuška
04.02.10,08:57
Najlepší kefír je podľa mňa bez pridávania kefírových kultúr, veď mlieko keď necháš v teple skysne na kyslé samo a niet nad kvalitné kyslé kravské mlieko. Ak ti vadí, že je husté, môžeš ho rozhabarkovať a kefír máš jak lusk.
Gabriela555
04.02.10,09:29
Mala by som záujem o kefírové zrnká,ale nemôžem sa k nim dostať.U nás v meste je automat na mlieko,ktoré je husté,čerstvé,je z neho výborný tvaroh,a kefír z neho by bol -jedna báseň.Vedeli by ste mi poradiť,kde to kúpim? Má niekto skúsenosti s tým?

Ja som kefír robila tak, že som trochu z kupovaného kefíru naliala do čerstvého mlieka a nechala vykysnúť v teple. Za dva dni som mala chutný kefír. Keď vykysol, tak som znovu nechala trochu a naliala do čerstvého mlieka.
letula
05.02.10,18:39
Dnes som z automatu čapovala to fajné mlieko.Vďaka za info,ale kefír tak rýchlo nebude-nedostupné,vypredané ! Nečakala som,že bude problém ju zohnať.Budem sa ďalej snažiť.Kyška je dobrá vec,ale neobsahuje to, čo kefír.Je ideálna na črevnú flóru,a o to mi ide.Kým budú nové zemiačiky,ju zoženiem. Prípadné ponuky uvítam!