Wes
03.02.10,20:37
Zdravim Vás, potrebujem rychlu radu.
Poradte mi ako odstupit od obchodnej zmluvy s mojim dodavatelom.
Ide o dodavanie programatorkych sluzieb v urcitom rozsahu ktory je napisany v zmluve. No on je doslova neschopny a nevie to co tvrdil ze vie. Ma problem s uplne jednoduchymi vecami a to nehovorim o tachsich projektoch, ktore mu radsej ani nedavam.
Chcem snim skoncit obchodnu zmluvu oficialnou cestou.

V zmluve sa pise ze vypovedna lehota je mesacna. Mozem tuto vypovednu lehotu obist pokial on neplni to co je v bode cislo I. zmluvy a to predmet zmluvy? Nechcem mat niekoho v spolupraci a platit mu pokial je neschopny tuto pracu vykonavat.

Dakujem za rychlu odpoved.
Wes
03.02.10,19:49
Prosim poradte
hena22
03.02.10,19:59
Teoreticky áno, záleží čo je v zmluve.
Ak neodovzdá dohodnutú prácu, nemal by mať nárok na odmenu.
A jednomesačná výpoveď tiež nie je dlhá...
JUDr.Milan Ficek
05.02.10,16:29
Dobry den,
je rozdiel odstupit od zmluvy a vypovedat zmluvu. To su uplne dva rozdielne pojmy. Vo Vasom pripade je dolezite, akym pravnym poriadkom sa spravuje zmluva. Predpokladam, ze Obchodnym zakonnikom. Ak je stav taky ako pisete, ze dodavatej je neschopny, a nevie to, co tvrdil, ze vie, slo by o tzv. podstatne porusenie zmluvy z jeho strany podla § 345 Obchodneho zakonnika. V tom pripade mate pravo odstupit bez poskytnutia dodatocnej lehoty na plnenie. Aby som Vam vedel presnejsie odpovedat, musel by som vidiet uvedenu zmluvu.
JUDr. Milan Ficek, advokat Bratislava