MirkaT
03.02.10,22:00
Dobrý deň, mám v pláne otvoriť si malý obchodík na živnosť, kde predpokladám, že nebudem platcom DPH, len neviem, čo to znamená. Môžete mi to nejako "po lopate" vysvetliť?
Veľmi pekne ďakujem.
ekopo
03.02.10,21:15
Ak nedosiahneš za 12 po sebe idúcich mesiacov obrat 49.790 € nemusíš sa registrovať za platcu DPH
Paula
03.02.10,21:18
Dobrý deň, mám v pláne otvoriť si malý obchodík na živnosť, kde predpokladám, že nebudem platcom DPH, len neviem, čo to znamená. Môžete mi to nejako "po lopate" vysvetliť?
Veľmi pekne ďakujem.


mimotemyPrekvapuje ma táto otázka od účtovníka (podľa ptofilu).
Laco-monter
03.02.10,21:22
mimotemyPrekvapuje ma táto otázka od účtovníka (podľa profilu).

Nech ťa to neprekvapuje,

aj ja mám v ŽL o i. uvedené "vedenie účtovníctva" a nerobím to.:confused:
zamako
03.02.10,21:29
Dobrý deň, mám v pláne otvoriť si malý obchodík na živnosť, kde predpokladám, že nebudem platcom DPH, len neviem, čo to znamená. Môžete mi to nejako "po lopate" vysvetliť?
Veľmi pekne ďakujem.

uplne laicky: neplatca DPH si neodpocita dan z nakupu materialu, tovaru a sluzieb , ktore nakupuje a na druhej strane nijaku DPH neodvadza z tovaru, ktory predava.... ale pozor: Zdaniteľná osoba, ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. ...asi toľko :-) veľa úspechov v podnikaní
ekopo
03.02.10,21:30
Nech ťa to neprekvapuje,

aj ja mám v ŽL o i. uvedené "vedenie účtovníctva" a nerobím to.:confused:
veľká škoda, že sa už nevyžaduje pri "vedení účtovníctva" odborná spôsobilosť, pretože...............
Laco-monter
03.02.10,21:36
veľká škoda, že sa už nevyžaduje pri "vedení účtovníctva" odborná spôsobilosť, pretože...............

Ja som nikde nepovedal,že chcem fušovať do remesla ekonomom a učtovníkom.

Vedenie účtovníctva som si dal do ŽL,preto lebo za 1000 Sk kolok sa dalo do ŽL zahrnúť neobmedzený počet predmetov podnikania.
Rozalka
03.02.10,21:42
Nech ťa to neprekvapuje,

aj ja mám v ŽL o i. uvedené "vedenie účtovníctva" a nerobím to.:confused:

.... ale najmä neuvádzaš vo svojom profile "účtovník - samostatný účtovník - hlavný účtovník"
a to je parádny rozdiel.
ekopo
03.02.10,21:44
Ja som nikde nepovedal,že chcem fušovať do remesla ekonomom a učtovníkom.


...ja som nenapísal že fušuješ do remesla, ale keď už to máš na ŽL, tak kto vie?? :) napr. zamestnaj si účtovníka... ale nedovol mu podnikať mimo pracovného pomeru ako živnostníkovi .....
Laco-monter
03.02.10,21:49
.... ale najmä neuvádzaš vo svojom profile "účtovník - samostatný účtovník - hlavný účtovník"
a to je parádny rozdiel.


Na porade existuje téma účtovník samostatno-nesamostatný k tejto otázke.