JANULA999
04.02.10,00:07
Prosím, Vás chcela by som sa spýtať ako by som mala robiť inventarizáciu majektu a záväzkov ak mám jednoosobovú sro som v nej zamestnaný len ja. Nechápem ako mám vytvoriť komisiu v ktorej má byť predseda a člen ale nemôže byť rovnaká osoba. To mám urobiť čo? (Toto píšem za môjho brata, ktorému robím účtovníctvo ale niesom u neho zamestnaná). Ďakujem Vám , bola by som rada keby ste pomohli ako to robíte jednoosobáči. díky moc
JANULA999
04.02.10,07:06
prosím, Vás pomôžte mi. Nevieme si dáť stým rady. Díky moc
JANULA999
04.02.10,07:58
prosím moc odpovie mi niekto? Už som stoho zúfalá, díky
Janinkaaa
04.02.10,11:53
Prosím, Vás chcela by som sa spýtať ako by som mala robiť inventarizáciu majektu a záväzkov ak mám jednoosobovú sro som v nej zamestnaný len ja. Nechápem ako mám vytvoriť komisiu v ktorej má byť predseda a člen ale nemôže byť rovnaká osoba. To mám urobiť čo? (Toto píšem za môjho brata, ktorému robím účtovníctvo ale niesom u neho zamestnaná). Ďakujem Vám , bola by som rada keby ste pomohli ako to robíte jednoosobáči. díky moc


Urobíš inventarizáciu a podpíšeš konateľa, že bola vykonaná invertizácia a že všetko "sedí".
betka85
04.02.10,16:48
Prosím,Vás robím inventarizáciu prvý raz a chcem sa spýtať ak som v januári zaplatila DÚ - daň vyrúbená zrážkou - tak som to dala v decembri na ID a teraz neviem čí to mám dať aj do inventarizácie záväzkou? Urobila som tú chybu že som nemala platiť túto daň, ale odpočítať si to od bonusu ktorý som vyplatila zamestnancovi ale už sa stalo. Na DÚ povedali že to nevadí lebo nejde o veľkú sumu. Díky
a_je_to
04.02.10,21:51
Prosím, Vás chcela by som sa spýtať ako by som mala robiť inventarizáciu majektu a záväzkov ak mám jednoosobovú sro som v nej zamestnaný len ja. Nechápem ako mám vytvoriť komisiu v ktorej má byť predseda a člen ale nemôže byť rovnaká osoba. To mám urobiť čo? (Toto píšem za môjho brata, ktorému robím účtovníctvo ale niesom u neho zamestnaná). Ďakujem Vám , bola by som rada keby ste pomohli ako to robíte jednoosobáči. díky moc

Každopádne musíš urobiť aspoň inventarizáciu súvahových položiek. To znamená, že každý jeden súvahový analytický účet hlavnej knihy rozpíšeš na jednotlivé položky, z ktorých sa skladá jeho suma. Účty ako 112, 132, 213 ....musíš doložiť zoznamom vecí, ich počtu a a ich ocenenia. Ak je medzi skutočným stavom a účtovným stavom rozdiel, napr. eviduješ stravné lístky za 120 Eur, ale v pokladni máš len za 111 Eur, chýbajú 3 lístky za 3 Eurá, tak 9 Eur musíš vykázať aj sama sebe manko a zaúčtovať škodu 549/213, ešte do roku 2009. Na záver sa vyplní prehlásenie, že skutočný stav zodpovedá účtovnému stavu, okrem rozdielov vykázaných v inventúre a rozdiely sa zaúčtujú v uzávierkových operáciách.....dátum a podpis konateľa. Ak sa mi podarí, pripojím názornú ukážku.
a_je_to
04.02.10,22:07
Prosím,Vás robím inventarizáciu prvý raz a chcem sa spýtať ak som v januári zaplatila DÚ - daň vyrúbená zrážkou - tak som to dala v decembri na ID a teraz neviem čí to mám dať aj do inventarizácie záväzkou? Urobila som tú chybu že som nemala platiť túto daň, ale odpočítať si to od bonusu ktorý som vyplatila zamestnancovi ale už sa stalo. Na DÚ povedali že to nevadí lebo nejde o veľkú sumu. Díky
Všetko, čo má zostatok na súvahovom účte hlavnej knihy k 31.12.2009 ide do inventarizácie, lebo rozpisuješ účet na položky. Jednou položkou účtu 342 bude neodvedená zrážková daň, ako pasívna položka účtu, druhou neuplatnené bonusy, ako aktívna položka účtu. Rozdiel je výslednou sumou účtu 342. Z daňového úradu si vyžiadaš celú sumu bonusov /to si mala na hlásení dane zo ZČ za 4 Q 2OO9/, keďže si neznížila daňovú povinnosť o vyplatené bonusy a uhradila ju celú. Keď robíš výplaty, máš hneď vypĺňať hlásenie o dani z ZČ, vyčísliť rozdiel a iba ten odvádzať, nie celú daň.